Dorzucisz się?

9 września 2020 r. skończyło się fenomenalne 5 lat oficjalnej kadencji Rzecznika Prawo Obywatelskich Adama Bodnara. Trudno wyobrazić sobie lepszą osobę tym stanowisku - lista powodów do wdzięczności zdaje się nie kończyć.

Dla ruchu Akcji Demokracji RPO Adam Bodnar jest szczególnie ważną postacią: zarówno jako obrońcy praw mniejszości i często pomijanych grup społecznych, jak i jednego z ostatnich bastionów demokracji podczas niszczenia państwa prawa przez PiS.

Stawaliśmy w obronie Rzecznika, gdy pojawiały się głosy skrajnie prawicowych środowisk o jego odwołaniu. Solidaryzowlaiśmy się i wspieraliśmy go, kiedy stawał się celem nienawistnych ataków religijnych fundamentalistów. Stworzyliśmy solidarnościowy apel "Zostawcie Adama Bodnara, Rzecznika Naszych Praw!", aktywiści i aktywstki wysyłali mu pocztówki pełne słów wsparcia, a także stworzyliśmy dla niego księgę solidarności, w których członkowie i członkinie naszego ruchu dziękowali mu za także duże zaangażowanie w obronę naszych konstytucyjnych praw i wolności.

Wszystkie te działania mogliśmy podejmować bez obaw o to, co pomyśli o tym władza - dlatego, że Akcja Demokracja jest ruchem utrzymującym się głównie z tysięcy drobnych wpłat aktywistów i aktywistek. Dołącz do tego grona - zadeklaruj stałą, comiesięczą wpłatę w dowolnej wysokości lub dorzuć się jednorazowo!

Nasze wydatki utrzymujemy na niskim poziomie. Pieniądze, które otrzymujemy od grantodawców wydajemy na: płace dla kilkunastoosobowego zespołu, niewielkie koszty biurowe, utrzymanie infrastruktury technologicznej potrzebnej do prowadzenia akcji oraz na działania związane z prowadzeniem kampanii. Na koniec każdego roku podajemy do publicznej wiadomości nasze wydatki. Przejrzystość finansowa jest dla nas bardzo ważna.

Jeśli chcesz wesprzeć nasze działania i wpłacić pieniądze, przyjmujemy darowizny poprzez bezpieczną platformę do płatności PayU. Pamiętaj, żadna kwota nie jest za mała.

Wpłacam 0 miesięcznie

Secure lock symbol

Twoja wpłata to

Jednorazowo Miesięcznie

Kwota

300zł
Dziękujemy za Twoją darowiznę. Prosimy czekać, następuje proces weryfikacji Twoich danych.

Inne sposoby na dokonanie wpłaty:


Zobacz regulamin darowizn