Dorzucisz się?


11 listopada w Kaliszu, podczas organizowanego przez skrajnie nacjonalistyczne i antysemickie środowiska, wznoszono hasła wzywające do eksterminacji osób pochodzenia żydowskiego. Spalono również "Statut kaliski" - średniowieczny dokument, nadający prawa Żydom w Rzeczypospolitej, często przywoływany jako dowód długich tradycji tolerancji w Polsce.

Zdjęcia z Kalisza obiegły całą Polskę i wywołały słuszne oburzenie. Jednak warto powiedzieć, że przedstawiciele miasta nie przerwali zgromadzenia, a (jak informują media) prokurator nie pozwolił policji zatrzymać organizatorów.

Pokażmy, że w Kaliszu nie ma zgody na nienawiść. Postawmy billboardy w centrum miasta, które przypomną o tym, że Kalisz jest miastem ufundowanym na tradycji tolerancji i pokojowego współistnienia ludzi różnych narodowości i wyznań.

Pod tym linkiem dostępne są informacje finansowe (struktura kosztów i przychodów) za lata 2015-2019 wraz z linkami do sprawozdań finansowych i merytorycznych Akcji Demokracji.

Sprawozdanie za rok 2020 r. jest na końcowym etapie procedury jego zatwierdzenia. Gdy tylko tak się stanie, opublikujemy je na naszej stronie.

Wpłacam 0 miesięcznie

Secure lock symbol

Twoja wpłata to

Jednorazowo Miesięcznie

Kwota

300zł
Dziękujemy za Twoją darowiznę. Prosimy czekać, następuje proces weryfikacji Twoich danych.

Inne sposoby na dokonanie wpłaty:


Zobacz regulamin darowizn