9 902 z 20 000 podpisów

Adresaci: Cezarego Przybylskiego, Marszałka Województwa Dolnośląskiego

Szanowny Panie Marszałku,
z narastającym niepokojem obserwujemy sytuację w Teatrze Polskim we Wrocławiu. Naruszenie zasad bezpieczeństwa pracy, szykany wobec związku zawodowego, czy nieuzasadnione wypowiedzenia z pracy za krytykę - to "katalog" działań dyrektora Cezarego Morawskiego.

Oburzające są próby uciszenia, a potem zwolnienia członków związku, w tym aktorki przebywającej na zwolnieniu z powodu zagrożonej ciąży, szefa komisji i osób uczestniczących w negocjacjach w ramach sporu zbiorowego. Są to działania niezgodne z polskim prawem.

Uważamy, że pan Morawski wykazał rażący brak kompetencji do pełnienia funkcji zarządzających teatrem. Przedłużający się konflikt ma destrukcyjny wpływ na dorobek i wizerunek Teatru. Renomę takiej instytucji buduje się latami, zniszczyć można ją niestety znacznie szybciej.

Kierując się troską o Teatr oraz solidaryzując z szykanowanymi pracownicami i pracownikami, oczekujemy od Pana Marszałku odwołania Cezarego Morawskiego z funkcji dyrektora i rozwiązanie tego konfliktu zanim będzie za późno.

Następny krok - podziel się!

Dorzucisz się?

Jeśli uważasz, że to, co robimy jest ważne i chcesz wesprzeć nasze kolejne kampanie na rzecz sprawiedliwości społecznej, prosimy Cię o wpłacanie choćby symbolicznych 5 złotych. Dążymy do tego, żeby Akcja Demokracja utrzymywała się z wpłat indywidualnych osób, ponieważ to pozwala nam zachować niezależność od instytucji, korporacji, rządów. To szczególnie ważne w takich kampaniach, jak ta. Chcemy być odpowiedzialni jedynie przed ludźmi, dla których działamy. Dorzuć się do wspólnej sprawy!

Nasze wydatki utrzymujemy na niskim poziomie. Pieniądze, które otrzymujemy od grantodawców wydajemy na: płace dla kilkuosobowego zespołu, niewielkie koszty biurowe, utrzymanie infrastruktury technologicznej potrzebnej do prowadzenia akcji oraz na działania związane z prowadzeniem kampanii. Na koniec każdego roku podajemy do publicznej wiadomości nasze wydatki. Przejrzystość finansowa jest dla nas bardzo ważna.

Jeśli chcesz wesprzeć nasze działania i wpłacić pieniądze, przyjmujemy darowizny poprzez bezpieczną platformę do płatności PayU. Pamiętaj, żadna kwota nie jest za mała.

Wpłacam 0 miesięcznie

Twoja wpłata to

Jednorazowo Miesięcznie

Kwota

Proszę czekaj

Inne sposoby na dokonanie wpłaty:


Zobacz regulamin darowizn

Administratorem zbieranych danych osobowych jest Fundacja Akcja Demokracja z siedzibą w Warszawie przy ul. Żurawiej 24a/8. Dane wykorzystywane będą do przeprowadzenia tej kampanii, aby poinformować Cię o kolejnych naszych działaniach oraz w celach statystycznych. Podanie danych jest dobrowolne. Swoje dane możesz w każdej chwili poprawiać, a także zawsze możesz zażądać ich usunięcia. Więcej w polityce prywatności.