„NIE” dla CETA!

Zakończyliśmy zbiórkę podpisów pod apelem do posłów o głosowanie przeciwko CETA w Parlamencie Europejskim

15 lutego tuż przed głosowaniem zorganizowaliśmy konferencję prasową przed przedstawicielstwem Parlamentu Europejskiego w Polsce.
Akcja Demokracja i aktywiści, tacy jak Ty, od początku walczą o odrzucenie szkodliwych umów TTIP i CETA. Pod petycją do Premier Szydło podpisało się 110 tysięcy osób. Zorganizowaliśmy Wielką Demonstrację w Warszawie. Zjeździliśmy Polskę i wspólnie z lokalnymi działaczami naciskaliśmy na europosłów. Część z nich udało nam się przekonać do głosowania przeciwko CETA – posłowie SLD i PSL (z wyjątkiem Czesława Siekierskiego), a także niektórzy wybrani z list PiS złożyli jasną deklarację i dotrzymali słowa!

Wielka Demonstracja

Niestety, 15 lutego w Parlamencie Europejskim przegłosowano umowę pomiędzy Unią Europejską a Kanadą. Porozumienie CETA poparło aż 33 europosłów z Polski, cała PO i większość europosłów PiS. Wielu z nich, jak Zbigniew Kuźmiuk czy Karol Karski, wcześniej deklarowało, że dostrzega zagrożenia dla polskiego rolnictwa, żywności i budżetu państwa. Ostatecznie zagłosowali na „Tak”…

Uznaliśmy, że posłom, którzy zagłosowali za CETA, nie może to ujść na sucho. Wykupiliśmy całostronicową reklamę w "W Sieci". Dzięki temu łatwiej będzie nam przekonać w przyszłości polskich posłów i posłanki, że za błędne decyzje będą rozliczeni. Jeśli przyjdzie im do głowy głosować za ratyfikacje umowy o wolnym handlu, będą widzieć, że zostaną z tego rozliczeni.

Apel do posłów i posłanek do PE

To ostatni raz, gdy instytucje Unii Europejskiej wypowiedzą się w sprawie groźnej i niedemokratycznej umowy handlowej CETA. Dzięki Waszym głosom Parlament Europejski może tę umowę zablokować. Opowiedzcie się za demokracją, po stronie obywateli i obywatelek! W sprawie CETA głosujcie „NIE”!

Kampania jest wspólną inicjatywą Akcji Demokracji i WeMove.EU. Licznik podpisów pod petycją pokazuje łączną liczbę osób, które wsparły apel w całej Unii Europejskiej.

Podpisały

18 183 osoby