Chcemy referendum szkolnego

Niestety ta kampania już się zakończyła.

Jeśli chcesz wziąć udział w innych kampaniach Akcji Demokracja, kliknij tu: https://www.akcjademokracja.pl/

Wiosną tego roku naciskaliśmy na marszałka Kuchcińskiego, by nie przetrzymywał projektu referendum o edukacji w sejmowej zamrażarce. Gdy projekt wszedł pod obrady Sejmu, apelowaliśmy o jego pozytywne rozpatrzenie, tak by przed rozpoczęciem nowego roku szkolnego, każda i każdy z nas mógł wypowiedzieć się na temat proponowanych przez rząd zmian. Ten apel poparło ponad 10 tys. osób.

Przypomnieliśmy bilbordami słowa Premier i Prezydenta z ich kampanii wyborczej o konieczności słuchania głosu społecznego w sprawie edukacji [zdjęcie}. Niestety, bezskutecznie. Sejm odrzucił obywatelski apel o rozpisanie referendum. Głos blisko miliona osób został zignorowany.

Treść apelu

Do Marszałka Sejmu RP, Marka Kuchcińskiego i Posłowie i Posłanki RP

Chcemy referendum szkolnego

Blisko milion obywatelek i obywateli domaga się, aby ich głos w sprawie reformy edukacji został wysłuchany w referendum. PiS, który posiada w Sejmie decydujący głos w tej sprawie, zapowiadał politykę wspierania inicjatyw obywatelskich.

Opóźnianie terminu rozpatrzenia tego wniosku to ignorowanie głosu ludzi, których Prawo i Sprawiedliwość obiecywało słuchać. Gra na zwłokę to również manipulacja mechanizmem referendum, przeciwko czemu PiS sam protestował w poprzedniej kadencji.

Apelujemy o jak najszybsze wprowadzenie pod obrady Sejmu projektu ogólnonarodowego referendum z inicjatywy obywateli dotyczącego reformy szkolnej oraz o zorganizowanie go przed wejściem w życie reformy, czyli przed 1 września 2017 r.

Zaangażowało się:

10 917 osób