10 915 z 20 000 podpisów

Adresaci: Marszałek Sejmu RP, Marek Kuchciński i Posłowie i Posłanki RPBlisko milion obywatelek i obywateli domaga się, aby ich głos w sprawie reformy edukacji został wysłuchany w referendum. PiS, który posiada w Sejmie decydujący głos w tej sprawie, zapowiadał politykę wspierania inicjatyw obywatelskich.

Opóźnianie terminu rozpatrzenia tego wniosku to ignorowanie głosu ludzi, których Prawo i Sprawiedliwość obiecywało słuchać. Gra na zwłokę to również manipulacja mechanizmem referendum, przeciwko czemu PiS sam protestował w poprzedniej kadencji.

Apelujemy o jak najszybsze wprowadzenie pod obrady Sejmu projektu ogólnonarodowego referendum z inicjatywy obywateli dotyczącego reformy szkolnej oraz o zorganizowanie go przed wejściem w życie reformy, czyli przed 1 września 2017 r.


Akcja Demokracja logo NIE dla chaosu w szkole logo Rodzice Przeciw Reformie Edukacji logo ZNP logo

Kampania prowadzona wspólnie przez Akcję Demokrację, grupę "Rodzice Przeciwko Reformie Edukacji", koalicję "NIE Dla Chaosu w Szkole" oraz Związek Nauczycielstwa Polskiego.

Następny krok - podziel się!

Udostępnij apel znajomym na Facebooku i Twitterze. Spraw, by więcej osób dowiedziało się o naszej akcji!

Możesz też wysłać e-mail do swoich znajomych, aby poinformować ich o naszej inicjatywie.

Poniżej znajdziesz przykładową treść wiadomości:

Cześć,
właśnie podpisałem/am apel do Marszałka Kuchcińskiego i Sejmu RP. Apelujemy o jak najszybsze wprowadzenie pod obrady Sejmu projektu ogólnonarodowego referendum szkolnego oraz o zorganizowanie go przed wejściem w życie reformy, czyli przed 1 września 2017 r. Nie zgadzamy się na grę na czas!
Zwiększamy nacisk i mobilizujemy się. Petycję znajdziesz na stronie: akcjademokracja.pl.
Dwa lata temu Prezydet zapewniał, że będzie szanował opinie społeczności szkolnej na temat reformy edukacji, przypominamy mu te słowa takim plakatem, który wisi w centrum Warszawy.
Pozdrawiam,
TWOJE IMIĘ

Dorzucisz się?

Dorzuć się do wynajęcia powierzchni reklamowej na plakaty, które przypomną, że Prezydent i Premier zapewniali, że będą słuchać głosu rodziców ws. reformy edukacji. Chcemy referendum!

Andrzej Duda_Zmiany w systemie oświaty winny być wprowadzane z poszanowaniem środowisk związanych ze szkołą, nauczycieli i specjalistów, a także rodziców

Dążymy do tego, żeby Akcja Demokracja była finansowana z drobnych wpłat osób takich jak Ty. Dzięki temu ruch, który tworzymy, będzie całkowicie niezależny od zewnętrznych grantodawców. Będzie to możliwe tylko z Twoim udziałem.

Pamiętaj, żadna kwota nie jest za mała.

Żeby dowiedzieć się więcej, przeczytaj Regulamin darowizn oraz naszą Politykę prywatności.

Wpłacam 0 miesięcznie

Twoja wpłata to

Jednorazowo Miesięcznie

Kwota

Proszę czekaj

Inne sposoby na dokonanie wpłaty:


Zobacz regulamin darowizn

Administratorem zbieranych danych osobowych jest Fundacja Akcja Demokracja z siedzibą w Warszawie przy ul. Żurawiej 24a/8. Dane wykorzystywane będą do przeprowadzenia tej kampanii, aby poinformować Cię o kolejnych naszych działaniach oraz w celach statystycznych. Podanie danych jest dobrowolne. Swoje dane możesz w każdej chwili poprawiać, a także zawsze możesz zażądać ich usunięcia. Więcej w polityce prywatności.