1 878 z 5 000 podpisów

Już 14 października obchodzimy Dzień Nauczyciela. Złóż nauczycielkom i nauczycielom życzenia i wyrazy wsparcia, bo to od nich dziś tak wiele zależy.
W tym roku muszą mierzyć się z dodatkowymi wyzwaniami. Źle przygotowana reforma edukacji powoduje chaos w szkołach (zbyt liczne klasy, nadmierne obłożenie zajęciami, lęk o zatrudnienie, praca w kilku szkołach, wadliwe podstawy programowe czy brak podręczników).

Działania rządu przyniosły też bezprecedensowe zideologizowanie polskiej szkoły. To, czy szkoła będzie mówiła o tym, o czym milczą podręczniki, zależy od nauczycielek i nauczycieli.

Prowadzenie edukacji antydyskryminacyjnej, równościowej, seksualnej — te zadania będą spoczywały na barkach odważnych pedagogów i pedagożek. Wiele i wielu z nich podejmie to wyzwanie wbrew naciskom innych nauczycieli, księży, dyrektorów, kuratorów i polityków.

Sprawmy, aby w tym dziele nie czuli się samotni.

Pokażmy im swoje wsparcie!

Korzystając z formularza, złóż im życzenia z wyrazami solidarności. Powiedz, jak ważne jest to, co robią!

Akcja Demokracja logo Rodzice Przeciw Reformie Edukacji logo NIE dla chaosu w szkole logo Obywatele Dla Edukacji logo

Kampania prowadzona wspólnie przez Akcję Demokrację, grupę "Rodzice Przeciwko Reformie Edukacji", koalicję "NIE Dla Chaosu w Szkole" i ruch "Obywatele dla Edukacji".


Życzenia od obywatelek i obywateli dla nauczycielek i nauczycieli

Wspieram wszystkich moich najlepszych nauczycieli ze szkolły Cku nr 2 w Warszawie

Patrycja 03.01.20 17:56:19rekord

Pamiętajcie,że to właśnie wy jesteście w początkowych najwyższymi autorytetami,Wak się wierzy i ufa bo jesteście "PaNIą lub Panem" ..-bo tak powiedział Pani..lub PAN. Bądźie dumni z tego ale i świadomi cichej odpowiedzialności jaka na Was ciąży. Ja będąc nauczycielem akademickim, całą moją wiedzą ,poczuciem Godności i odpowiedzialności wspieram Was w cichym bohaterstwie jakiego oczkuje od WAS NIE WAHAM SIĘ NAPISAĆ POLSKA.

Marek 31.12.17 12:10:51rekord

Za to, że jesteście i czuwacie nad młodymi. Sam jestem instruktorem harcerskim i wiem jak trudną pracą jest wychowywanie - a robię to w o wiele mniejszym wymiarze czasu niż Wy, nauczyciele. Wielki szacunek!

Michał 15.12.17 23:41:49rekord

kjhkjgkj

jfkhasdj 27.11.17 14:56:58rekord

Spóznione , ale tym bardziej serdeczne życzenia dla wszystkich Niezłomnych Nauczycielek i Nauczycieli, którzy nie poddają się presji władzy wystawiając na szwank swoje kariery zawodowe.

Tomasz 24.11.17 09:29:57rekord

Dziękujemy wszystkim, ktorzy uczã tolerancji, akceptacji, rowności, szacunku do samego siebie I innych...

Agnieszka 15.11.17 21:45:58rekord

Weronika 13.11.17 14:36:49rekord

Politycy nam grożą, olewają nas, chcą nami rządzić, zamiast rządzić dla nas, ale to te dzieci ich zastąpią. Sprawdźcie, aby byli lepszymi politykami, niż ci obecni.

Anna Małgorzata 10.11.17 12:05:37rekord

Jolanta 28.10.17 13:40:07rekord

Szanowni Państwo! demokracja to bardzo ważne słowo. 14 października obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej a więc jest to święto wszystkich pracowników oświaty w tym sprzątaczek, woźnych pracowników administracji szkolnej itp.

ewa 25.10.17 10:23:01rekord

Więcej słów wsparcia

Następny krok - podziel się!

Dziękujemy! A teraz zachęć znajomych do złożenia podobnych życzeń z okazji Dnia Nauczyciela!

Czy Twoi znajomi i rodzina wiedzą o tej akcji? Udostępnij apel i zaproś ich, by przyłączyli się do naszego ruchu.

Możesz też wysłać e-mail do swoich znajomych, aby poinformować ich o naszej inicjatywie.

Poniżej znajdziesz przykładową treść wiadomości:

Cześć,
właśnie napisałem/am życzenia z okazji Dnia Nauczyciela. Tak wiele teraz - po reformie - od nich zależy.
Zachęcam Cię do włączenia się do tej akcji! Twoje życzenia dodadzą im wytrwałości i odwagi. Formularz do wpisania życzeń znajdziesz na stronie: akcjademokracja.pl.
Pozdrawiam,
TWOJE IMIĘ

Dorzucisz się?

Dążymy do tego, żeby Akcja Demokracja utrzymywała się z wpłat indywidualnych osób, ponieważ to pozwala nam zachować niezależność od instytucji, korporacji, rządów. Chcemy być odpowiedzialni jedynie przed ludźmi, dla których działamy. Dorzuć się do wspólnej sprawy!

Nasze wydatki utrzymujemy na niskim poziomie. Pieniądze, które otrzymujemy od grantodawców wydajemy na: płace dla kilkuosobowego zespołu, niewielkie koszty biurowe, utrzymanie infrastruktury technologicznej potrzebnej do prowadzenia akcji oraz na działania związane z prowadzeniem kampanii. Na koniec każdego roku podajemy do publicznej wiadomości nasze wydatki. Przejrzystość finansowa jest dla nas bardzo ważna.

Jeśli chcesz wesprzeć nasze działania na rzecz praw człowieka i wpłacić pieniądze, przyjmujemy darowizny poprzez bezpieczną platformę do płatności PayU. Pamiętaj, żadna kwota nie jest za mała.

Wpłacam 0 miesięcznie

Secure lock symbol

Twoja wpłata to

Jednorazowo Miesięcznie

Kwota

300zł
Dziękujemy za Twoją darowiznę. Prosimy czekać, następuje proces weryfikacji Twoich danych.

Inne sposoby na dokonanie wpłaty:


Zobacz regulamin darowizn