Twojego tweeta otrzyma Stanisław Tyszka

W najbliższych godzinach decydować się mogą losy przejęcia sądów przez PiS. Posłowie mają zdecydować o poparciu dla sędziów-kandydatów do niekonstytucyjnej Krajowej Rady Sądownictwa.

PO i Nowoczesna zapowiedziały bojkot tej skrajnie upolitycznionej procedury. Kukiz’15 się waha. „Zastanawiamy się, co zrobić, musimy się przyjrzeć tym sędziom – mówi Stanisław Tyszka z Kukiz’15”. Część posłów partii uważa, że należy wskazać kandydatów [1].

15 kandydatów do KRS Sejm ma wybrać większością trzech piątych głosów. To się nie uda, jeśli udziału w wyborze nie weźmie klub Kukiz’15. Wtedy wybór zostanie przeprowadzony zwykłą większością głosów, więc wtedy wystarczą już tylko głosy PiS.

Jeśli Kukiz’15 nie poprze kandydatów do KRS, cała odpowiedzialność spadnie wyłącznie na PiS, które i tak ostatecznie zadecyduje o wyborze sędziów. Jednak gdy odbędzie się to wyłącznie rękami posłów i posłanek PiS, stracą oni argument, że to demokratyczna procedura. Ma to szczególne znaczenie, gdy w UE ważą się losy procedury kontroli praworządności w Polsce.

Na wcześniejszych etapach procedury wyborów do KRS, Kukiz'15 nie przedstawiał swoich kandydatów. Oczekujemy konsekwencji!

Wyślij tweeta do Stanisława Tyszki, Wicemarszałka Sejmu z Kukiz’15, aby jak najszybciej przekonać go do nie brania udziału w wyborach kandydatów do KRS!

[1] Krajowa Rada Sądownictwa na politycznym finiszu, Gazeta Prawna, 27.02.2018

Wyślij tweeta

Napisz twitta jako To nie Ty? Kliknij

Następny krok - podziel się!

Czy Twoi znajomi wiedzą o tej akcji? Udostępnij akcję i zaproś ich, by wysłali tweeta w tej ważnej sprawie!

Udostępnij im tą akcję na Facebooku lub Twitterze!