Twojego tweeta otrzyma Generali

Jesteś jedną z wielu tysięcy osób, które poparły apel „Generali – nie ubezpieczaj węgla!”. Już za kilka dni we Włoszech zbierze się walne zgromadzenie akcjonariuszy tej firmy. Decyzje giganta ubezpieczeniowego, co do kolejnych projektów energetyki węglowej w Polsce i Europie, właśnie się ważą. Niestety, z ostatnich doniesień wynika, że dyrektor generalny firmy, Philippe Donnet, nie jest skłonny wycofać się z ubezpieczeń węgla w Polsce.

Pokazaliśmy już, że umiemy skutecznie wywierać nacisk na Generali. Dwa tygodnie temu Zarząd polskiego oddziału tej firmy zareagował na naszą demonstrację przed swoją siedzibą, natychmiast zapraszając nas na spotkanie. Teraz czas, by za takimi rozmowami poszły konkretne decyzje.

Mamy za sobą tysiące mieszkanek i mieszkańców Polski zatroskanych o zdrowie i czyste środowisko naturalne. Są wśród nas także osoby ubezpieczone w Generali. Zaprzestanie ubezpieczania inwestycji węglowych to pierwszy krok, by odejść od tego typu energetyki, która działa przeciwko nam i przyczynia się do zmian klimatu. W rękach firm ubezpieczeniowych jest poprawa warunków zdrowotnych tysięcy ludzi i wsparcie walki z globalnym ociepleniem.

Już teraz napisz wiadomość do Generali, aby wpłynąć na decyzje firmy. Zalew naszych wiadomości, zarówno z Polski jak i całej Europy pokaże dyrekcji tej firmy, że nie odpuszczamy i nadal oczekujemy rozsądnych decyzji!Zobacz jak protestowaliśmy pod siedzibą Generali w marcu:

Wyślij tweeta

Napisz twitta jako To nie Ty? Kliknij

Następny krok - podziel się!

Czy Twoi znajomi wiedzą o tej akcji? Udostępnij akcję i zaproś ich, by wysłali tweeta w tej ważnej sprawie!

Udostępnij im tą akcję na Facebooku lub Twitterze!