Panie Brudziński, tęcza nie obraża!

Kampania "Brudziński, tęcza nie obraża" już się zakończyła

Tęcza

Akcja Demokracja wraz z kilkudziesięcioma aktywistami i aktywistkami oraz partnerami: Kampanią Przeciw Homofobii, stowarzyszeniem Miłość Nie Wyklucza oraz Polskim Towarzystwem Prawa Antydyskryminacyjnego doręczyła do Ministerstwa Spraw Wewnętrznych ponad 10 tys. podpisw pod apelem: "Panie Brudziński, tęcza nie obraża!".

W geście solidarności z represjonowanymi uczestnikami częstochowskiego marszu, uczestniczy pikiety odczytali i podpisali "autodonos":

"My, niżej podpisani, informujemy, że publicznie nosimy koszulki z orłem na tęczowym tle oraz obnosimy się z tym znakiem na przypinkach, naklejkach oraz plakatach. Zarówno tęcza - symbol miłości, wolności, równości i tolerancji, jak i godło państwa polskiego, którego jesteśmy obywatelami i obywatelkami, są dla nas ważnymi symbolami, których połączenie reprezentuje dwumilionową polską społeczność LGBT+. Prowadzenie postępowania wobec uczestników Marszu Równości w Częstochowie, którzy nieśli flagę z tym pięknym symbolem, uważamy za absurdalne. W geście solidarności z nimi zawiadamiamy o możliwości publicznego popełnienia przez nas przestępstwa "znieważenia godła państwowego", wiedząc jednocześnie, że go nie znieważyliśmy i nie znieważyłyśmy, bo TĘCZA NIE OBRAŻA! W załączeniu przesyłamy zdjęcie w koszulce z orłem na tęczowym tle".

Aktywiści i aktywistki żądali od ministra Brudzińskiego zaprzestania wywierania politycznej presji na prokuraturę i powstrzymania swoich homofobicznych uprzedzeń. Pikieta zakończyła się wspólnym zdjęciem uczestników i uczestniczek z gadżetami (koszulki, przypinki, naklejki, flagi) z orłem na tęczowym tle.

Treść apelu

Ministrze Brudziński!

Powstrzymaj swoje uprzedzenia! Nie wykorzystuj politycznej pozycji do wywierania presji na prokuraturę i nie podsycaj nienawiści wobec społeczności LGBT+*. Polska jest tęczowa, czy się to panu podoba czy nie.

Nie damy się zastraszyć. Będziemy wychodzić na ulice polskich miast, od Rzeszowa po Szczecin, pod flagą tęczową i biało-czerwoną, by pokazać dumę, odwagę oraz różnorodność. Okazujemy solidarność i wsparcie wobec osób należących do mniejszości, którym Polska, póki co, ma tak mało do zaoferowania. Nie zatrzymasz nas!

* LGBT+ geje, lesbijki, osoby biseksualne i transpłciowe i inne osoby należące do mniejszości seksualnych; wg szacunków społeczność ta liczy w Polsce ponad 2 mln osób.

Kampania jest wspólną inicjatywą Akcji Demokracji, Kampanii Przeciw Homofobii, stowarzyszenia Miłość Nie Wyklucza oraz Polskiego Towarzystwa Prawa Antydyskryminacyjnego.

Zaangażowało się:

10 731 osoby