16 623 z 50 000 podpisów

Adresaci sędziowie, którym grożą postępowania dyscyplinarne za działania w obronie Konstytucji

Szanowni Państwo,

przez ostatnie lata z rosnącym niepokojem obserwujemy działania obozu rządzącego, zmierzające do przejęcia kontroli nad sądownictwem w Polsce. Uważamy, że swoją ingerencją w funkcjonowanie wymiaru sprawiedliwości przyczynia się on nie do naprawy, a upadku rządów prawa w Polsce.

Jednocześnie widzimy wysiłki, które Wy, sędziowie, podejmujecie w kierunku ratowania trójpodziału władzy, niezależności sądów i niezawisłości sędziowskiej. Zdajemy sobie sprawę, jak ważne są to wartości dla naszego codziennego życia. Są gwarancją, że jeśli spotkamy się w sądzie z przedstawicielem władzy, jego krewnym czy znajomym – wydany wyrok nie będzie podyktowany posłuszeństwem wobec sprawujących władzę w parlamencie.

Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej jest najwyższym prawem w naszym państwie – jej przepisy powinny spotykać się z bezwzględnym szacunkiem. Z oburzeniem przyjęliśmy informację o tym, że za działanie w zgodzie z tą wartością, możecie zostać pociągnięci do odpowiedzialności dyscyplinarnej. Dziś sędziowie poddawani są represjom ze strony władzy – jutro może to być każdy i każda z nas.

Chcemy wyrazić podziw dla Waszej niezłomnej postawy oraz podkreślić swoją solidarność z podejmowanymi przez Was działaniami w celu obrony Konstytucji. Nie ma naszej zgody na represje wobec tych, którzy bronią Konstytucji. Nie ma naszej zgody na polityczny nacisk na sędziów, jak również na opuszczanie tych, którzy z odwagą walczą o wspólne dla nas sprawy. Sędziowie, jesteśmy z Wami!

W szczególności chcemy wyrazić nasze wyrazy wsparcia i solidarności z symbolami obrony sądownictwa:

  • Igorem Tuleyą, którego próbuje się pozbawić immunitetu pod absurdalnym zarzutem dopuszczenia publiczności do udziału w posiedzeniu (choć sędzia może to zrobić), a tak naprawdę dopaść za niezłomną postawę i jednoznaczne wypowiedzi w obronie praw każdego i każdej z nas,
  • Krystianem Markiewiczem, który stał się obiektem zarówno prawnych represji, jak i precyzyjnie zaplanowanej hejterskiej operacji za stanie na czele Stowarzyszenia Iustitia,
  • Beatą Morawiec, liderką Stowarzyszenia Themis, wobec której wysunięto absurdalne zarzuty korupcyjne po tym, gdy wygrała sprawę cywilną ze Zbigniewem Ziobro,
  • Waldemarem Żurkiem, ostatniego rzecznika legalnej KRS, za podważanie kompetencji nie-sędziego Kamila Zaradkiewicza oraz odwoływanie się od bezprawnych decyzji dotyczących jego przeniesienia za stanie po stornie Konstytucji,
  • Moniką Frąckowiak, która znalazła się na celowniku władzy z powodu zadawania pytań prejudycjalnych do TSUE, udziału w apartyjnych demonstracjach obywatelskich w obronie wolnych sądów i odmowy współpracy ze skompromitowanymi aferą hejterską rzecznikami dyscyplinarnymi,
  • Pawłem Juszczyszynem, odsuniętym od orzekania, bo odważył się wykonać wyrok TSUE i konsekwentnie domagał się wydania list poparcia do neo-KRS,
ale także wszystkimi odważnymi sędziami w całej Polsce oraz niezłomnymi prokuratorami takimi jak Krzysztof Parchimowicz, który konsekwentnie sprzeciwia sie upolitycznieniu prokuratury.

Następny krok - podziel się!

Jeżeli chcesz pomóc tej sprawie, zachęć znajomych i bliskich do podpisania apelu!

Kliknij w jeden z przycisków z prawej strony, aby zachęcić Twoich znajomych do udziału w kampanii.

Możesz również poinfomować znajomych przez wysłanie im e-maila zawierającego link do apelu: https://dzialaj.akcjademokracja.pl/campaigns/dzis-sedziowie-jutro-my.

Przykładowa treść e-maila:

Witajcie!

Na stronie Akcji Demokracji możesz znaleźć apel solidarnościowy z sędziami broniącymi konstytucji. Zachęcam Was do poparcia tej sprawy. Wystarczy wejść na stronę: https://dzialaj.akcjademokracja.pl/campaigns/dzis-sedziowie-jutro-my i kliknąć.

Pozdrawiam,

Dorzucisz się?

Jeśli uważasz, że to co robimy jest ważne i chcesz wesprzeć nasze kolejne kampanie, prosimy Cię o wpłacanie choćby 5 złotych. Dążymy do tego, żeby Akcja Demokracja utrzymywała się z wpłat indywidualnych osób, ponieważ to pozwala nam zachować niezależność od instytucji, korporacji, rządów. Chcemy być odpowiedzialni jedynie przed ludźmi, dla których działamy. Dorzuć się do wspólnej sprawy!

Nasze wydatki utrzymujemy na niskim poziomie. Pieniądze, które otrzymujemy od grantodawców wydajemy na: płace dla kilkuosobowego zespołu, niewielkie koszty biurowe, utrzymanie infrastruktury technologicznej potrzebnej do prowadzenia akcji oraz na działania związane z prowadzeniem kampanii. Na koniec każdego roku podajemy do publicznej wiadomości nasze wydatki. Przejrzystość finansowa jest dla nas bardzo ważna.

Jeśli chcesz wesprzeć nasze działania i wpłacić pieniądze, przyjmujemy darowizny poprzez bezpieczną platformę do płatności PayU. Pamiętaj, żadna kwota nie jest za mała.

Wpłacam 0 miesięcznie

Secure lock symbol

Twoja wpłata to

Jednorazowo Miesięcznie

Kwota

300zł
Dziękujemy za Twoją darowiznę. Prosimy czekać, następuje proces weryfikacji Twoich danych.

Inne sposoby na dokonanie wpłaty:


Zobacz regulamin darowizn