2 577 z 5 000 podpisów

Adresaci Katarzyna Lubnauer, przewodnicząca Nowoczesnej, Grzegorz Schetyna, przewodniczący PO, Barbara Nowacka, przewodnicząca Inicjatywy Polskiej oraz Włodzimierz Czarzasty, przewodniczący SLD

Domagamy się wycofania poparcia, w wyborach samorządowych, dla kandydata na prezydenta Lublina, Krzysztofa Żuka. Popieranie kandydata, który zakazuje legalnej, pokojowej demonstracji, jaką jest lubelski Marsz Równości, to hipokryzja! Broniąc demokracji, nie można wspierać tych, którzy łamią wolność zgromadzeń i podważają podstawowe wartości oraz standardy demokratyczne. Ponadto apelujemy do Państwa o udział w Marszu Równości w Lublinie, w celu zwiększenia bezpieczeństwa uczestników i uczestniczek.

Dlaczego to jest ważne

Ugrupowania opozycyjne, na czele z Platformą Obywatelską, Nowoczesną, SLD i Inicjatywą Polską, zawsze chętnie uczestniczyły w marszach w obronie demokracji i praw obywatelskich. Stawały również w obronie wolności zgromadzeń, gwarantowanej w art. 57 Konstytucji i wielokrotnie potwierdzanej wyrokami sądów.

Po decyzji Prezydenta Lublina o zdelegalizowaniu Marszu Równości, stronnictwa powinny wycofać poparcie dla kandydata, którego decyzje godzą w wolność zgromadzeń.

Zakaz Parady Równości, wydany w 2005 roku przez Prezydenta Lecha Kaczyńskiego, został uznany za nielegalny przez Europejski Trybunał Praw Człowieka. Krzyszof Żuk, zignorował polskie i europejskie prawo, a wymienione partie, nie wycofując dla niego poparcia uwiarygodniają, takie zachowania.

Następny krok - podziel się!

Jeżeli chcesz pomóc tej sprawie, zachęć znajomych i bliskich do podpisania apelu!

Kliknij w jeden z przycisków z prawej strony, aby zachęcić Twoich znajomych do udziału w kampanii.

Możesz również poinfomować znajomych przez wysłanie im e-maila zawierającego link do apelu: https://dzialaj.akcjademokracja.pl/campaigns/marsz-lublin-sign.

Przykładowa treść e-maila:

Witajcie!

Na stronie Akcji Demokracji możesz znaleźć apel do opozycji o wycofanie poparcia dla kandydatury Krzysztofa Żuka, który zakazał Marszu Równości w Lublinie. Zachęcam Was do poparcia tej sprawy. Wystarczy wejść na stronę: https://dzialaj.akcjademokracja.pl/campaigns/marsz-lublin-sign i kliknąć.

Pozdrawiam,

Dorzucisz się?

Jeśli uważasz, że to co robimy jest ważne i chcesz wesprzeć nasze kolejne kampanie, prosimy Cię o wpłacanie choćby 5 złotych. Dążymy do tego, żeby Akcja Demokracja utrzymywała się z wpłat indywidualnych osób, ponieważ to pozwala nam zachować niezależność od instytucji, korporacji, rządów. Chcemy być odpowiedzialni jedynie przed ludźmi, dla których działamy. Dorzuć się do wspólnej sprawy!

Nasze wydatki utrzymujemy na niskim poziomie. Pieniądze, które otrzymujemy od grantodawców wydajemy na: płace dla kilkuosobowego zespołu, niewielkie koszty biurowe, utrzymanie infrastruktury technologicznej potrzebnej do prowadzenia akcji oraz na działania związane z prowadzeniem kampanii. Na koniec każdego roku podajemy do publicznej wiadomości nasze wydatki. Przejrzystość finansowa jest dla nas bardzo ważna.

Jeśli chcesz wesprzeć nasze działania i wpłacić pieniądze, przyjmujemy darowizny poprzez bezpieczną platformę do płatności PayU. Pamiętaj, żadna kwota nie jest za mała.

Wpłacam 0 miesięcznie

Secure lock symbol

Twoja wpłata to

Jednorazowo Miesięcznie

Kwota

300zł
Dziękujemy za Twoją darowiznę. Prosimy czekać, następuje proces weryfikacji Twoich danych.

Inne sposoby na dokonanie wpłaty:


Zobacz regulamin darowizn