Napisz do do wahających się posłów i posłanek Koalicji Obywatelskiej i Koalicji Polskiej z wezwaniem do odrzucenia ustaw: zaostrzającej prawo antyaborcyjne i zakazującej edukacji seksualnej!

Adresaci:

Napisz mail do posłów i posłanek KO oraz KP z wezwaniem do odrzucenia ustaw: zaostrzającej prawo antyaborcyjne i zakazującej edukacji seksualnej!

Przygotowaliśmy parę wskazówek, które pomogą Ci zaapelować do nich o zagłosowanie przeciwko tym nieludzkim ustawom. Apelujemy do tych, którzy w przeszłości podejmowali różne decyzje co do praw kobiet. Niech dziś wyraźnie opowiedzą się po ich stronie! Będzie to pierwszy krok w kierunku liberalizacji prawa do aborcji, którego będziemy od nich oczekiwać.

Twój mail, wraz z głosem tysięcy innych osób, to konieczny nacisk, aby posłowie i posłanki widzieli i widziały, że patrzymy im na ręce kiedy będą głosować. Że nie ma naszej zgody na #polskiepiekło a my #nieskładamyparasolek! i oczekujemy odrzucenia nieludzkim ustaw w pierwszym czytaniu!

Możesz napisać, że:

  • Oczekujesz od posłów i posłanek Koalicji Obywatelskiej oraz Koalicji Polskiej jednoznaczego opowiedzenia się za prawami kobiet: prawem do aborcji i do edukacji seksualnej;
  • Stawiasz zdecydowany opór pomysłom dalszego zaostrzania prawa antyaborcyjnego w Polsce i zakazu edukacji seksualnej;
  • Prawo do aborcji, to prawo człowieka, a edukację seksualną społeczeństwo popiera;
  • 58% Polek i Polaków opowiada się za liberalizacją prawa do aborcji;
  • Zaostrzanie tych przepisów w ogóle nie powinno być przedmiotem obrad Sejmu w XXI w., a już na pewno nie wtedy, gdy rządzący powinni skupić się na leczeniu chorych zakażonych koronawirusem oraz łagodzeniu kryzysu gospodarczego wywołanego epidemią.;
  • Jako obywatele i obywatelki oczekujemy odrzucenia tych nieludzkich ustaw już w pierwszym czytaniu przy sprzeciwie każdego posła i każdej posłanki - to kwestia ograniczania a nie powodowania dalszego cierpienia.

Bardzo serdecznie zachęcamy do dopisania kilku słów czy zdań od siebie - pokaże to, że wielu realnym osobom zależy na przerwaniu trwającego w Polsce piekła kobiet oraz rzetelnej edukacji seksualnej w szkołach.

Do treści wiadomości zostanie automatycznie dodana stopka: Z poważaniem, Imię, Nazwisko, Twój e-mail, nie musisz więc ich wpisywać do treści wiadomości.

Daj nam znać, jeśli otrzymasz odpowiedź. Prześlij ją na adres kontakt at akcjademokracja.pl.

Organizatorkami akcji są:

  • Akcja Demokracja
  • Ogólnopolski Strajk Kobiet
  • Federacja na rzecz Kobiet i Planowania Rodziny
Wyślij jako To nie Ty? Kliknij

Odbiorcy otrzymają Twoje imię i nazwisko, adres email.

Twoja zgoda na przetwarzanie danych osobowych jest konieczna.

Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do zrealizowania działań w tej kampanii. Jeżeli nie podasz danych, to nie będziemy mogli zarejestrować Twoich działań na naszej stronie.

Informujemy, że Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez fundację Akcja Demokracja z siedzibą w Warszawie [Warszawa 00-031 przy ul. Szpitalnej 5/2] w celu przeprowadzenia tej oraz przyszłych kampanii, w tym informowania Cię o planowanych wydarzeniach. Dane przetwarzamy na podstawie Twojej zgody.

Do swoich danych masz dostęp, możesz żądać ich poprawienia, usunięcia, zaprzestania lub ograniczenia ich przetwarzania. Masz prawo wycofać udzieloną przez Ciebie zgodę na przetwarzanie.

Masz prawo przeniesienia swoich danych do innego administratora.

W przypadku gdy uważasz, że przetwarzamy Twoje dane w sposób niewłaściwy, masz prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego, Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

Aby komunikować się z Tobą i innymi aktywistami, korzystamy z usług firm oferujących hosting, rozsyłanie wiadomości email, sms, lub poprzez inne kanały komunikacji elektronicznej. Aby móc dla nas pracować, mają dostęp do Twoich danych. Nie mogą z nich korzystać poza zakresem realizowania usług dla Akcji Demokracji. Korzystamy także z usług firm działających poza Unią Europejską, dlatego twoje dane osobowe mogą być przekazywane do państw spoza Unii – zawsze tylko na podstawie umowy o ochronie danych osobowych z tą firmą. Możesz uzyskać od nas kopię Twoich danych przekazywanych do tych państw.

Korzystamy z usług firm działających poza Unią Europejską, dlatego twoje dane osobowe mogą być przekazywane do państw spoza Unii – zawsze tylko na podstawie umowy o ochronie danych osobowych z tą firmą. Możesz uzyskać od nas kopię Twoich danych przekazywanych do tych państw.

Twoje dane będą przetwarzane nie dłużej, niż jest to konieczne do realizacji celów, na które się zgadzasz poniżej, a po tym czasie będą przechowywane w minimalnej, archiwalnej formie tak długo, jak przewiduje prawo.

Następny krok - podziel się!

Udostępnij akcję znajomym w mediach społecznościowych lub e-mailem.

Skopiuj i wklej link: https://dzialaj.akcjademokracja.pl/campaigns/odrzuccie-ustawy-antyaborcyjne-sexedy

lub skorzystaj z wiadomości poniżej:

Cześć,
stanowczo sprzeciwiam się pomysłom dalszego zaostrzania prawa antyaborcyjnego w Polsce i zakazu edukacji seksualnej
Możesz napisać w tej sprawie krótką wiadomość do posłów i posłanek. Im więcej takich głosów, tym większa szansa, że parlamentarzyści poczują naszą presję podczas głosowania nad projektami 15 i 16 kwietnia. Szablon przykładowej wiadomości znajdziesz na stronie: https://dzialaj.akcjademokracja.pl/campaigns/odrzuccie-ustawy-antyaborcyjne-sexedy Pozdrawiam
TWÓJ PODPIS

Dorzucisz się?

Dorzuć się do konkretnych działań w obszarze praw człowieka!

Jeśli uważasz, że to, co robimy jest ważne i chcesz wesprzeć nasze kolejne kampanie na rzecz sprawiedliwości społecznej, prosimy Cię o wpłacanie choćby symbolicznych 5 złotych. Dążymy do tego, żeby Akcja Demokracja utrzymywała się z wpłat indywidualnych osób, ponieważ to pozwala nam zachować niezależność od instytucji, korporacji, rządów. To szczególnie ważne w takich kampaniach, jak ta. Chcemy być odpowiedzialni jedynie przed ludźmi, dla których działamy. Dorzuć się do wspólnej sprawy!

Nasze wydatki utrzymujemy na niskim poziomie. Pieniądze, które otrzymujemy od grantodawców wydajemy na: płace dla kilkuosobowego zespołu, niewielkie koszty biurowe, utrzymanie infrastruktury technologicznej potrzebnej do prowadzenia akcji oraz na działania związane z prowadzeniem kampanii. Na koniec każdego roku podajemy do publicznej wiadomości nasze wydatki. Przejrzystość finansowa jest dla nas bardzo ważna.

Jeśli chcesz wesprzeć nasze działania i wpłacić pieniądze, przyjmujemy darowizny poprzez bezpieczną platformę do płatności PayU. Pamiętaj, żadna kwota nie jest za mała.

Wpłacam 0 miesięcznie

Secure lock symbol

Twoja wpłata to

Jednorazowo Miesięcznie

Kwota

300zł
Dziękujemy za Twoją darowiznę. Prosimy czekać, następuje proces weryfikacji Twoich danych.

Inne sposoby na dokonanie wpłaty:


Zobacz regulamin darowizn