Dorzucisz się?

Mamy do czynienia z sytuacją bez precedensu w najnowszej historii Polski. Pierwszy raz od odsunięcia od władzy komunistycznego reżimu, wybory - podstawa naszej demokracji - mają nie być wolne. Rządzący nami politycy, wbrew woli przytłaczającej większości społeczeństwa, zdecydowali, że nie chcą wyborów powszechnych, tajnych, bezpośrednich i równych. Proponują implant w postacie pseudoplebiscytu, którego wyborami nazwać nie można.

Dążą do realizacji swojego planu powodowani żądzą utrzymania władzy za wszelką cenę. Zapłacić mamy za to naszym zdrowiem, a niektórzy i niektóre z nas nawet życiem. Wszyscy również mamy zapłacić cenę naszej wolności - ponieważ bez wyborów wolnych, przeprowadzonych zgodnie z naszymi wspólnymi zasadami zapisanymi w Konstytucji, nie ma demokracji. A bez demokracji nie ma wolności.

Dość igrania z życiem i zdrowiem. To nie jest stan wojny, a stan epidemii. Polska nie jest pod ostrzałem z dział. Nie spadają na nas rakiety. Nikt nie musi i nie może umrzeć. Jedyna wojna, z którą mamy do czynienia, to wojna Jarosława Kaczyńskiego z nami wszystkimi. Temu powiedzieć trzeba więc bezpośrednio dość!

Dość rozbijania Polski jako demokratycznego państwa prawa, w którym wszyscy mamy prawo do bezpieczeństwa - właśnie dlatego, że to państwo nas chroni i dlatego godzimy się na władze powołane przez nas w wyborach. Historia, nawet ta najnowsza, uczy nas, że pozwalanie rządzącym na kolejne łamanie prawa prowadzi do następnych nadużyć. Dzisiaj koniecznie jest okazanie stanowczego, obywatelskiego sprzeciwu wobec łamania Konstytucji i odbierania nam wszystkim naszej wolności. Konieczne jest pokazanie tej władzy, że za chwilę może przestać być władzą, ponieważ sama odbiera sobie legitymizację pochodzącą z demokratycznych wyborów.

Wszystkie działania, które zaproponujemy zadbają o zachowanie wszelkich zasad bezpieczeństwa w trakcie epidemii.

Zespół Akcji Demokracji na podstawie konsultacji z 3466 aktywistami i aktywistkami ogólnopolskiego ruchu Akcji Demokracji i wysłuchaniu setek opinii na temat obecnego chaosu wokół pseudoplebiscytu

Wyniki konsultacji z aktywistami i aktywistkami

Jeśli uważasz, że to co robimy jest ważne i chcesz wesprzeć nasze kolejne kampanie, prosimy Cię o zadeklarowanie stałej wpłaty. Dążymy do tego, żeby Akcja Demokracja utrzymywała się z wpłat indywidualnych osób, ponieważ to pozwala nam zachować niezależność od instytucji, korporacji, rządów. Chcemy być odpowiedzialni jedynie przed ludźmi, dla których działamy. Dorzuć się do wspólnej sprawy!

Nasze wydatki utrzymujemy na niskim poziomie. Pieniądze, które otrzymujemy od grantodawców wydajemy na: płace dla kilkunastoosobowego zespołu, niewielkie koszty biurowe, utrzymanie infrastruktury technologicznej potrzebnej do prowadzenia akcji oraz na działania związane z prowadzeniem kampanii. Na koniec każdego roku podajemy do publicznej wiadomości nasze wydatki. Przejrzystość finansowa jest dla nas bardzo ważna. Jeśli chcesz wesprzeć nasze działania i wpłacić pieniądze, przyjmujemy darowizny poprzez bezpieczną platformę do płatności PayU. Pamiętaj, żadna kwota nie jest za mała.

Wpłacam 0 miesięcznie

Secure lock symbol

Twoja wpłata to

Jednorazowo Miesięcznie

Kwota

300zł
Dziękujemy za Twoją darowiznę. Prosimy czekać, następuje proces weryfikacji Twoich danych.

Inne sposoby na dokonanie wpłaty:


Zobacz regulamin darowizn