14 508 z 20 000 podpisów

Adresaci Elżbieta Rafalska, Minister Rodziny, Pracy i Polityki SpołecznejApelujemy o odwołanie decyzji Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej z dnia 13 stycznia, która setkom dzieci bez szans na adopcję w Polsce odbiera możliwość znalezienia domu i miłości za granicą.

Nie pozwolimy, by w imię ideologii krzywdzono bezbronne maluchy! Pozbawione rodziców już teraz mają trudny start.


Do wiadomości: Beata Szydło, Premier Rzeczpospolitej Polskiej


DLACZEGO TO JEST WAŻNE?

Co roku około 300 maluchów, dla których nie udało się znaleźć rodzin adopcyjnych w Polsce, trafiało do nowych rodzin zagranicą. W większości były to dzieci, które mają najtrudniej. Nie tylko straciły opiekę biologicznych rodziców, ale są też niepełnosprawne lub osiągnęły wiek, w którym trudno znaleźć dla nich nowy dom. To właśnie one wymagają od nas największej troski.

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej oznajmiło „Adopcje międzynarodowe pozbawiają (...) dzieci możliwości dorastania w kraju ojczystym”. I... decyzją z dnia 13 stycnia odebrało prawo prowadzenia adopcji zagranicznych dwóm instytucjom, które dotychczas się tym zajmowały [1].

Stoi za tym jasny plan. Ministerstwo bez ogródek przyznało: "Będziemy z determinacją dążyć do tego, by dzieci znajdowały rodziców w Polsce". Docelowo małą liczbą adopcji zagranicznych zajmie się ośrodek katolicki. Zgodnie z zasadami tej instytucji preferuje się rodziny katolickie, a wymagany staż małżeński ma być nie krótszy niż 5 lat [2]. Co stanie się z ponad setką dzieci, które stracą szansę na miłość i rozwój – nie wiadomo.

[1] Polskie dzieci tylko dla Polaków. Nieludzka decyzja Ministerstwa Rodziny. „Taką mamy teraz rzeczywistość”, OkoPress, 24 stycznia 2017.

[2] Strona internetowa Katolickiego Ośrodka Adopcyjnego, http://www.adopcja.org

Następny krok - podziel się!

Udostępnij apel znajomym na Facebooku i Twitterze. Spraw by więcej osób dowiedziało się o naszej akcji!

Możesz też wysłać maila do swoich znajomych, aby poinformować ich o naszej inicjatywie.

Poniżej znajdziesz przykładową treść wiadomości:

Cześć,
właśnie podpisałem/am apel do Minister Rafalskiej w sprawie odebrania dzieciom bez szans na adopcję w Polsce możliwości adopcji zagranicą.
Zwiększamy nacisk i mobilizujemy się. Petycję znajdziesz na stronie: akcjademokracja.pl.
Pozdrawiam,
TWOJE IMIĘ

Dorzucisz się?

Dążymy do tego, żeby Akcja Demokracja była finansowana z drobnych wpłat osób takich jak Ty. Dzięki temu ruch, który tworzymy, będzie całkowicie niezależny od zewnętrznych grantodawców. Będzie to możliwe tylko z Twoim udziałem.

Pamiętaj, żadna kwota nie jest za mała.

Żeby dowiedzieć się więcej, przeczytaj Regulamin darowizn oraz naszą Politykę prywatności.

Wpłacam 0 miesięcznie

Secure lock symbol

Twoja wpłata to

Jednorazowo Miesięcznie

Kwota

300zł
Dziękujemy za Twoją darowiznę. Prosimy czekać, następuje proces weryfikacji Twoich danych.

Inne sposoby na dokonanie wpłaty:


Zobacz regulamin darowizn