5 040 z 10 000 podpisów

Adresaci ING Bank Śląski (Prezes Zarządu i Akcjonariusze)

Domagamy się od ING Banku Śląskiego, jako głównego sponsora European Start-up Days, aby doprowadził do usunięcia Rafała Brzoski z grona prelegentów tej imprezy lub wycofał się z jej finansowania.

Rafał Brzoska (prezes spółki InPost) jest odpowiedzialny za dramatyczną sytuację, w jakiej znalazło się ponad 1 tys. pracownic i pracowników. Wykorzystał system „firm krzaków”, by uniknąć wypłaty wynagrodzeń, co Inspekcja Pracy uznała za złośliwe naruszenie praw pracowniczych [1]. Setki pokrzywdzonych przez niego osób pozostają do dziś bez należnych im świadczeń. Pomimo nacisków społecznych nie poczuwał się do odpowiedzialności za ich los.

Nie takie "innowacje biznesowe" i nie takie osoby ING powinien promować. Łamanie praw pracowniczych jest sprzeczne z Powszechną Deklarację Praw Człowieka, a również do niej ING odwołuje się w swoich zasadach społecznej odpowiedzialności biznesu.[1] "Złośliwe naruszanie praw pracownika". Inspekcja Pracy zawiadamia prokuraturę ws. byłej spółki córki InPostu, Polsat News, 10.11.2016

Następny krok - podziel się!

Udostępnij apel znajomym na Facebooku i Twitterze. Spraw, by więcej osób dowiedziało się o naszej akcji!

Możesz też wysłać e-mail do swoich znajomych, aby poinformować ich o naszej inicjatywie.

Poniżej znajdziesz przykładową treść wiadomości:

Cześć,
właśnie podpisałem/am apel do ING Banku Śląskiego. Firma jest sponsorem wydarzenia, na którym występować ma w roli gwiazdy Rafał Brzoska. Ten człowiek zasłynął ze sprzedaży Bezpiecznego Listu firmie-krzak, która nie wypłaciła jego byłym pracownicom i pracownikom zaległych pensji. Bank nie powinien legitymizować łamania praw pracowniczych!
Zwiększamy nacisk, bo impreza zaczyna sie już we środę 10 maja. Apel znajdziesz na stronie: akcjademokracja.pl/brzoska.
Pozdrawiam,
TWOJE IMIĘ

Dorzucisz się?

Dążymy do tego, żeby Akcja Demokracja była finansowana z drobnych wpłat osób takich jak Ty. Dzięki temu ruch, który tworzymy, będzie całkowicie niezależny od zewnętrznych grantodawców i biznesu. Będzie to możliwe tylko z Twoim udziałem.

Pamiętaj, żadna kwota nie jest za mała.

Żeby dowiedzieć się więcej, przeczytaj Regulamin darowizn oraz naszą Politykę prywatności.

Wpłacam 0 miesięcznie

Secure lock symbol

Twoja wpłata to

Jednorazowo Miesięcznie

Kwota

300zł
Dziękujemy za Twoją darowiznę. Prosimy czekać, następuje proces weryfikacji Twoich danych.

Inne sposoby na dokonanie wpłaty:


Zobacz regulamin darowizn