Napisz do Napisz mail do wahających się posłów i posłanek Porozumienia Jarosława Gowina!

Adresaci:

Napisz mail do wahających się posłów i posłanek Porozumienia Jarosława Gowina!

7 maja ustawa w sprawie pseudoplebiscytu, zwanego "wyborami" wraca do Sejmu. PiS prze do szybkiego jej przegłosowania, aby zdążyć przed 10 maja, na którego zaplanowana jest organizacja pseudoplebiscytu.

To, czy nasze życie zostanie przez rządzących poświęcone dla politycznych korzyści, czy wygra odpowiedzialność i troska o obywatelki i obywateli, zależy od wahających się posłów i posłanek Porozumienia. Jarosław Gowin sprzeciwia się organizacji pseudoplebiscytu w trakcie pandemii, w której szczyt zachorowań jest ciągle jeszcze przed nami. Zdaje sobie też sprawę ze skali chaosu i nieprzygotowania do organizacji wyborów korespondencyjnych. Jego zdanie podzielają niektórzy posłowie Porozumienia. Bez ich głosów, PiS nie zdobędzie większości, koniecznej do przegłosowania ustawy. Przekonajmy tych, którzy jeszcze się wahają. Czy zagłosują zgodnie z troską o bezpieczeństwo Polek i Polaków, czy zgodnie z żądaniem Jarosława Kaczyńskiego?

Przygotowaliśmy parę wskazówek, które pomogą Ci zaapelować do nich o zagłosowanie przeciwko organizacji pseudoplebiscytu w trakcie pandemii. Niech 7 maja zagłosują przeciw ustawie narażającej życie i zdrowie obywatelek i obywateli.

Twój mail, wraz z głosem tysięcy innych osób, to konieczny nacisk, aby posłowie i posłanki Porozumienia widzieli i widziały, że patrzymy im na ręce kiedy będą głosować. Dziś Posłowie i Posłanki, jak nigdy wcześniej są gotowi słuchać głosu obywatelek i obywateli.

Możesz napisać, że:

  • Oczekujesz od posłów i posłanek Porozumienia Jarosława Gowina głosowania 7 maja za życiem i zdrowiem Polek i Polaków, przeciw organizacji psedoblebiscytu w szczycie pandemii;
  • Jesteśmy w momencie, który zapisze się w historii Polski. Pierwszy raz od odsunięcia od władzy komunistycznego reżimu, wybory – podstawa naszej demokracji – mają nie być wolne. Od głosowania posłów i posłanek zależy, czy będą to wybory powszechne, tajne, bezpośrednie i równe;
  • Mamy prawo do bezpieczeństwa– właśnie dlatego, że to państwo nas chroni, godzimy się na władze powołane przez nas w wyborach. Organizacja pseudoblebiscytu w szczytowej fazie epidemii może spowodować, że my wszyscy zapłacimy za to naszym zdrowiem, a niektórzy i niektóre z nas nawet życiem;
  • Wybory muszą być zgodne z Konstytucją. Bez wyborów wolnych, przeprowadzonych zgodnie z naszymi wspólnymi zasadami zapisanymi w Konstytucji, nie ma demokracji;
  • Oczekujemy na prawdziwe wybory, które odbędą się wtedy, kiedy ich przeprowadzenie będzie bezpieczne i zgodne z Konstytucją i obowiązującymi ustawami;
  • Możesz zaznaczyć, że wiesz, że PiS stara się wpłynąć na sposób głosowania posłów i posłanek Porozumienia i zastanawiają się oni co zrobić;
  • Pisz uprzejmie, traktuj adresata z szacunkiem;

Bardzo serdecznie zachęcamy do pisania od siebie, opowiedzenia własnej historii. Warto opisać np. Jak głosowanie może wpłynąć na Twoje zdrowie lub bliskich Ci osób lub jakie Ty podejmujesz działania ograniczające rozprzestrzenianie się koronawirusa, np. zostając w domu, rezygnując z wyjazdów, ograniczając spotkania z rodziną. Pokażmy jak głosowanie wpłynie na życie konkretnych osób.

Do treści wiadomości zostanie automatycznie dodana stopka: Z poważaniem, Imię, Nazwisko, Twój e-mail, nie musisz więc ich wpisywać do treści wiadomości.

Daj nam znać, jeśli otrzymasz odpowiedź. Prześlij ją na adres kontakt at akcjademokracja.pl w tytule wpisując słowo "PSEUDOPLEBISCYT".

Wyślij jako To nie Ty? Kliknij

Odbiorcy otrzymają Twoje imię i nazwisko, adres email.

Twoja zgoda na przetwarzanie danych osobowych jest konieczna.

Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do zrealizowania działań w tej kampanii. Jeżeli nie podasz danych, to nie będziemy mogli zarejestrować Twoich działań na naszej stronie.

Informujemy, że Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez fundację Akcja Demokracja z siedzibą w Warszawie [Warszawa 00-031 przy ul. Szpitalnej 5/2] w celu przeprowadzenia tej oraz przyszłych kampanii, w tym informowania Cię o planowanych wydarzeniach. Dane przetwarzamy na podstawie Twojej zgody.

Do swoich danych masz dostęp, możesz żądać ich poprawienia, usunięcia, zaprzestania lub ograniczenia ich przetwarzania. Masz prawo wycofać udzieloną przez Ciebie zgodę na przetwarzanie.

Masz prawo przeniesienia swoich danych do innego administratora.

W przypadku gdy uważasz, że przetwarzamy Twoje dane w sposób niewłaściwy, masz prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego, Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

Aby komunikować się z Tobą i innymi aktywistami, korzystamy z usług firm oferujących hosting, rozsyłanie wiadomości email, sms, lub poprzez inne kanały komunikacji elektronicznej. Aby móc dla nas pracować, mają dostęp do Twoich danych. Nie mogą z nich korzystać poza zakresem realizowania usług dla Akcji Demokracji. Korzystamy także z usług firm działających poza Unią Europejską, dlatego twoje dane osobowe mogą być przekazywane do państw spoza Unii – zawsze tylko na podstawie umowy o ochronie danych osobowych z tą firmą. Możesz uzyskać od nas kopię Twoich danych przekazywanych do tych państw.

Korzystamy z usług firm działających poza Unią Europejską, dlatego twoje dane osobowe mogą być przekazywane do państw spoza Unii – zawsze tylko na podstawie umowy o ochronie danych osobowych z tą firmą. Możesz uzyskać od nas kopię Twoich danych przekazywanych do tych państw.

Twoje dane będą przetwarzane nie dłużej, niż jest to konieczne do realizacji celów, na które się zgadzasz poniżej, a po tym czasie będą przechowywane w minimalnej, archiwalnej formie tak długo, jak przewiduje prawo.

Następny krok - podziel się!

Udostępnij akcję znajomym w mediach społecznościowych lub e-mailem.

Skopiuj i wklej link: https://dzialaj.akcjademokracja.pl/campaigns/Przekonaj-Porozumienie-do-glosowania--przeciw-pseudoplebiscytowi

lub skorzystaj z wiadomości poniżej:

Cześć,
7 maja ustawa w sprawie pseudoplebiscytu, zwanego "wyborami" wraca do Sejmu. PiS prze do szybkiego jej przegłosowania, aby zdążyć przed 10 maja, na którego zaplanowana jest organizacja pseudoplebiscytu. Przekonajmy tych posłów i posłanki Porozumienia Jarosława Gowina, którzy jeszcze się wahają.
Możesz napisać w tej sprawie krótką wiadomość do posłów i posłanek. Im więcej takich głosów, tym większa szansa, że parlamentarzyści poczują naszą presję podczas głosowania nad ustawą 7 maja. Szablon przykładowej wiadomości znajdziesz na stronie: https://dzialaj.akcjademokracja.pl/campaigns/Przekonaj-Porozumienie-do-glosowania--przeciw-pseudoplebiscytowi Pozdrawiam
TWÓJ PODPIS

Dorzucisz się?

Pseudoplebiscyt to nie wybory! Dorzuć się do działań

Jeśli uważasz, że to, co robimy jest ważne i chcesz wesprzeć nasze kolejne kampanie na rzecz sprawiedliwości społecznej, prosimy Cię o wpłacanie choćby symbolicznych 5 złotych. Dążymy do tego, żeby Akcja Demokracja utrzymywała się z wpłat indywidualnych osób, ponieważ to pozwala nam zachować niezależność od instytucji, korporacji, rządów. To szczególnie ważne w takich kampaniach, jak ta. Chcemy być odpowiedzialni jedynie przed ludźmi, dla których działamy. Dorzuć się do wspólnej sprawy!

Nasze wydatki utrzymujemy na niskim poziomie. Pieniądze, które otrzymujemy od grantodawców wydajemy na: płace dla kilkunastoosobowego zespołu, niewielkie koszty biurowe, utrzymanie infrastruktury technologicznej potrzebnej do prowadzenia akcji oraz na działania związane z prowadzeniem kampanii. Na koniec każdego roku podajemy do publicznej wiadomości nasze wydatki. Przejrzystość finansowa jest dla nas bardzo ważna.

Jeśli chcesz wesprzeć nasze działania i wpłacić pieniądze, przyjmujemy darowizny poprzez bezpieczną platformę do płatności PayU. Pamiętaj, żadna kwota nie jest za mała.

Wpłacam 0 miesięcznie

Secure lock symbol

Twoja wpłata to

Jednorazowo Miesięcznie

Kwota

300zł
Dziękujemy za Twoją darowiznę. Prosimy czekać, następuje proces weryfikacji Twoich danych.

Inne sposoby na dokonanie wpłaty:


Zobacz regulamin darowizn