Napisz do Prezydenta Andrzeja Dudy w obronie niezależności sądów:

NAPISZ, JAKICH SĄDÓW CHCESZ:

W formularzu po prawej stronie wpisz krótką wiadomość.

Co możesz zawrzeć w e-mailu?

- Napiszać kilka zdań od siebie, o swoim zaangażowaniu w obronę demokracji, wartościach, jakie stoją za Twoim działaniem w obronie niezależności sądów;

- Wyrazić oczekiwanie, że Prezydent przygotuje ustawy odpowiadające oczekiwaniom setek tysięcy osób, które w lipcu zaprotestowały przeciwko próbie przejęcia sądów przez obóz rządzący;

- Społeczeństwo w protestach opowiedziało się przeciwko forsowanym przez PiS reformom Sądu Najwyższego i Krajowej Rady Sądownictwa;

- Ustawy o takim znaczeniu powinny być konsultowane ze wszystkimi zainteresowanymi środowiskami, w tym przedstawicielami i przedstawicielkami społeczeństwa;

- Reformy sądownictwa są potrzebne, ale nie powinny polegać na ich upolitycznieniu, a przeciwnie – włączeniu obywatelek i obywateli w kontrolę nad tą władzą;

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Planujemy opublikować treść wybranych e-maili do Prezydenta na osobnej stronie internetowej oraz wykorzystać je w innych działaniach w tej sprawie.

Pisz w sposób rzeczowy i kulturalny.

Do treści wiadomości zostanie automatycznie dodana stopka: Z poważaniem, Imię, Nazwisko, Twój e-mail.

Daj nam znać, jeśli otrzymasz odpowiedź. Prześlij ją na adres: kontakt @ akcjademokracja.pl

*Wpisanie tych danych w formularzu pod treścią wiadomości jest wymagane, aby wysłać e-mail.

Wyślij jako To nie Ty? Kliknij

Odbiorcy otrzymają Twoje imię i nazwisko, adres email.

Twoja zgoda na przetwarzanie danych osobowych jest konieczna.

Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do zrealizowania działań w tej kampanii. Jeżeli nie podasz danych, to nie będziemy mogli zarejestrować Twoich działań na naszej stronie.

Informujemy, że Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez fundację Akcja Demokracja z siedzibą w Warszawie [Warszawa 00-031 przy ul. Szpitalnej 5/2] w celu przeprowadzenia tej oraz przyszłych kampanii, w tym informowania Cię o planowanych wydarzeniach. Dane przetwarzamy na podstawie Twojej zgody.

Do swoich danych masz dostęp, możesz żądać ich poprawienia, usunięcia, zaprzestania lub ograniczenia ich przetwarzania. Masz prawo wycofać udzieloną przez Ciebie zgodę na przetwarzanie.

Masz prawo przeniesienia swoich danych do innego administratora.

W przypadku gdy uważasz, że przetwarzamy Twoje dane w sposób niewłaściwy, masz prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego, Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

Aby komunikować się z Tobą i innymi aktywistami, korzystamy z usług firm oferujących hosting, rozsyłanie wiadomości email, sms, lub poprzez inne kanały komunikacji elektronicznej. Aby móc dla nas pracować, mają dostęp do Twoich danych. Nie mogą z nich korzystać poza zakresem realizowania usług dla Akcji Demokracji. Korzystamy także z usług firm działających poza Unią Europejską, dlatego twoje dane osobowe mogą być przekazywane do państw spoza Unii – zawsze tylko na podstawie umowy o ochronie danych osobowych z tą firmą. Możesz uzyskać od nas kopię Twoich danych przekazywanych do tych państw.

Korzystamy z usług firm działających poza Unią Europejską, dlatego twoje dane osobowe mogą być przekazywane do państw spoza Unii – zawsze tylko na podstawie umowy o ochronie danych osobowych z tą firmą. Możesz uzyskać od nas kopię Twoich danych przekazywanych do tych państw.

Twoje dane będą przetwarzane nie dłużej, niż jest to konieczne do realizacji celów, na które się zgadzasz poniżej, a po tym czasie będą przechowywane w minimalnej, archiwalnej formie tak długo, jak przewiduje prawo.

Następny krok - podziel się!

Czy Twoi znajomi i rodzina wiedzą o tej akcji? Udostępnij formularz i zaproś ich, by przyłączyli się do naszego ruchu.

Możesz też wysłać e-mail, aby poinformować ich o naszej inicjatywie.

Poniżej znajdziesz przykładową treść wiadomości:

Cześć,
właśnie mój e-mail w obronie niezależności sądów trafił do Andrzeja Dudy.
Akcja Demokracja przygotowała gotowy szablon do wysyłania listów w tej sprawie.
W Kancelarii Prezydenta właśnie teraz trwają prace nad nowymi ustawami po dwóch wetach. To czas, by Prezydent zobaczył głosy od setek tysięcy osób, które protestując doprowadziły do zawetowania przez niego dwóch ustaw.
Formularz znajdziesz na stronie: akcjademokracja.pl.
Pozdrawiam,
TWOJE IMIĘ

Dorzucisz się?

Twoje zaangażowanie jest niezwykle ważne. Dzięki setkom osób takich jak Ty i ich niewielkim wpłatom, byliśmy w stanie sprawnie przeprowadzić dotychczasowych działań w obronie sądów. I możemy mówić, że wszystkie te działania, są finansowane przez aktywistki i aktywistów. Dążymy do tego, żeby Akcja Demokracja utrzymywała się z wpłat indywidualnych osób, ponieważ to pozwala nam zachować niezależność od instytucji, korporacji i rządów. Chcemy być odpowiedzialni jedynie przed ludźmi, dla których działamy. Dorzuć się do wspólnej sprawy!

Nasze wydatki utrzymujemy na niskim poziomie. Pieniądze, które otrzymujemy od grantodawców wydajemy na: płace dla kilkuosobowego zespołu, niewielkie koszty biurowe, utrzymanie infrastruktury technologicznej potrzebnej do prowadzenia akcji oraz na działania związane z prowadzeniem kampanii. Na koniec każdego roku podajemy do publicznej wiadomości nasze wydatki. Przejrzystość finansowa jest dla nas bardzo ważna.

Jeśli chcesz wesprzeć nasze działania i wpłacić pieniądze, przyjmujemy darowizny poprzez bezpieczną platformę do płatności PayU. Pamiętaj, żadna kwota nie jest za mała.

Wpłacam 0 miesięcznie

Secure lock symbol

Twoja wpłata to

Jednorazowo Miesięcznie

Kwota

300zł
Dziękujemy za Twoją darowiznę. Prosimy czekać, następuje proces weryfikacji Twoich danych.

Inne sposoby na dokonanie wpłaty:


Zobacz regulamin darowizn