12 503 z 20 000 podpisów

Adresaci Premier Beata Szydło

Dzięki dziennikarskiemu śledztwu społeczeństwo poznało okoliczności śmierci Igora Stachowiaka. Nagrania z monitoringu pokazują bezbronnego, skutego kajdankami, mężczyznę wielokrotnie rażonego prądem. W wyniku działań policjantów doszło do śmierci niewinnego człowieka.

Minął rok, a żaden ze sprawców nie poniósł konsekwencji, odpowiadających powadze tragedii. Dlatego domagamy się natychmiastowego zwolnienia policjantów, którzy brali bezpośredni udział w jego torturowaniu.

Oczekujemy także wyciągnięcie konsekwencji wobec osób, które, mając wiedzę o zdarzeniu, przez blisko rok nie zadbały o prawidłowe wyjaśnienie sprawy śmierci na komisariacie. Domagamy się zatem dymisji Komendanta Głównego Policji oraz ministra spraw wewnętrznych i administracji, Mariusza Błaszczaka, sprawującego nadzór nad działaniami policji.

Dla sprawiedliwości należnej Igorowi oraz naszego bezpieczeństwa konieczne jest jednoznaczne wyjaśnienie sprawy. Wszyscy winni powinni zostać ukarani, tak żebyśmy mieli pewność, że przypadki tortur na komisariatach się nie powtórzą.

Następny krok - podziel się!

Udostępnij apel znajomym na Facebooku i Twitterze. Spraw, by więcej osób dowiedziało się o naszej akcji!

Możesz też wysłać e-mail do swoich znajomych, aby poinformować ich o tej sprawie.

Poniżej znajdziesz przykładową treść wiadomości:

Cześć,
właśnie podpisałem/am apel do Pani Premier Beaty Szydło ws. ukarania policjantów, odpowiedzialnych za śmierć niewinnego człowieka oraz dymisji osób winnych zaniedbań w wyjaśnieniu tej sprawy, w tym Komendanta Głównego Policji i jego zwierzchnika, Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji.
Dla sprawiedliwości należnej Igorowi oraz naszego bezpieczeństwa konieczne jest jednoznaczne wyjaśnienie sprawy. Wszyscy winni powinni zostać ukarani, tak żebyśmy mieli pewność, że przypadki tortur na komisariatach się nie powtórzą.
Zwiększamy nacisk. Apel znajdziesz na stronie: akcjademokracja.pl/igor.
Pozdrawiam,
TWOJE IMIĘ

Dorzucisz się?

Dążymy do tego, żeby Akcja Demokracja była finansowana z drobnych wpłat osób takich jak Ty. Dzięki temu ruch, który tworzymy, będzie całkowicie niezależny od państwowych grantodawców i biznesu. Będzie to możliwe tylko z Twoim udziałem.

Pamiętaj, żadna kwota nie jest za mała.

Żeby dowiedzieć się więcej, przeczytaj Regulamin darowizn oraz naszą Politykę prywatności.

Wpłacam 0 miesięcznie

Secure lock symbol

Twoja wpłata to

Jednorazowo Miesięcznie

Kwota

300zł
Dziękujemy za Twoją darowiznę. Prosimy czekać, następuje proces weryfikacji Twoich danych.

Inne sposoby na dokonanie wpłaty:


Zobacz regulamin darowizn