Dorzucisz się?27 stycznia 2021 r. w Dzienniku Ustaw rząd opublikował pseudo-wyrok tak zwanego Trybunału Konstytucyjnego (TK)*, który 22 października 2020 r. uznał aborcję z powodu wad płodu za niezgodną z Konstytucją. Tym samym, politycy PiS (wraz z sojusznikami z Solidarnej Polski i Porozumienia), Konfederacji, Kukiz’15 i PSL, za pośrednictwem i przy współudziale pseudo-sędziów tzw. TK, skazali kobiety na fizyczne i psychiczne tortury.

Przygotowujemy się na długą, i być może trudniejszą niż przewidywaliśmy, walkę o prawo do aborcji. Przykłady z innych krajów, w tym Argentyny, w której pod koniec ubiegłego roku zliberalizowano prawo po 15 latach kampanii obywatelskiej, a także spadki notowań partii politycznych odpowiedzialnych za zaostrzenie prawa antyaborcyjnego w Polsce, dają nam nadzieję, że na końcu tej walki czeka na nas zwycięstwo. Dorzuć się do czekającego nas długiego marszu!

Jeśli chcesz wesprzeć nasze działania i wpłacić pieniądze, przyjmujemy darowizny poprzez bezpieczną platformę do płatności PayU. Pamiętaj, żadna kwota nie jest za mała.

Nasze wydatki utrzymujemy na niskim poziomie. Pieniądze, które otrzymujemy od grantodawców wydajemy na: płace dla kilknastoosobowego zespołu, niewielkie koszty biurowe, utrzymanie infrastruktury technologicznej potrzebnej do prowadzenia akcji oraz na działania związane z prowadzeniem kampanii. Na koniec każdego roku podajemy do publicznej wiadomości nasze wydatki. Przejrzystość finansowa jest dla nas bardzo ważna.

*W tzw. Trybunale Konstytucyjnym (TK) zasiadają osoby wybrane bezprawnie na miejsca już obsadzone, a prezeska została wybrana na stanowisko niezgodnie z procedurą. Obecnie tzw. Trybunał Konstytucyjny skupił polityczną władzę, zasiadają w nim m.in. niedawni politycy PiS. Akcja Demokracja powstrzymuje się od wywierania presji na decyzje niezależnych sądów, jednak nie uznajemy tzw. TK za niezależny, niezawisły sąd.

Wpłacam 0 miesięcznie

Secure lock symbol

Twoja wpłata to

Jednorazowo Miesięcznie

Kwota

300zł
Dziękujemy za Twoją darowiznę. Prosimy czekać, następuje proces weryfikacji Twoich danych.

Inne sposoby na dokonanie wpłaty:


Zobacz regulamin darowizn