2 413 z 5 000 podpisów

Adresaci Prezydent m.st. Warszawy, Hanna Gronkiewicz-Waltz


Od lat odmawia Pani udziału w największym w Polsce, oddolnym święcie różnorodności – warszawskiej Paradzie Równości. W czasie gdy do głosu coraz mocniej dochodzą środowiska agresywne wobec mniejszości, Pani nieobecność na tym wydarzeniu nabiera symbolicznego wymiaru. Zło zwycięża, gdy dobrzy ludzie milczą.

Różnorodność stanowi esencję lokalnej demokracji. Rozumieją to prezydenci kolejnych polskich miast [1], którzy w ślad za burmistrzami Londynu, Berlina czy Paryża biorą udział w marszach różnorodności. Osoba reprezentująca stolicę o europejskich aspiracjach powinna dać wyraźny przykład.

Apelujemy do Pani o udział w Paradzie Równości. Tym samym oczekujemy jasnego sygnału, że osoby należące do mniejszości, a także rosnące grono ich sojuszników i sojuszniczek to pełnoprawni mieszkańcy i mieszkanki, którym należy się uznanie ze strony władz miasta, szacunek i bezpieczeństwo.


[1] Marsz Równości w Gdańsku otworzy prezydent miasta. Warszawo, weź przykład, polityka.pl, 27.05.2017

Następny krok - podziel się!

Udostępnij apel znajomym na Facebooku i Twitterze. Spraw, by więcej osób dowiedziało się o naszej akcji!

Możesz też wysłać e-mail do swoich znajomych, aby poinformować ich o naszej inicjatywie.

Poniżej znajdziesz przykładową treść wiadomości:

Cześć,
właśnie podpisałem/am apel "Hanno! Chodź na Paradę!". W czasie, gdy nasilają się ataki na mniejszości, prezydent Warszawy nie powinna już dłużej być obojętna. Podpisz apel, by jednoznacznie opowiedziała się po stronie osób walczących wszelkimi formami dyskryminacji.
Mam nadzieję, że do mnie dołączysz. Petycję znajdziesz na stronie: akcjademokracja.pl.
Pozdrawiam,
TWOJE IMIĘ

Dorzucisz się?

Zobacz, jak nagłaśnialiśmy nasz apel do Hanny Gronkiewicz-Waltz i dorzuć się do wspólnych działań!

Dążymy do tego, żeby Akcja Demokracja była finansowana z drobnych wpłat osób takich jak Ty. Dzięki temu ruch, który tworzymy, będzie całkowicie niezależny od zewnętrznych grantodawców. Będzie to możliwe tylko z Twoim udziałem.

Pamiętaj, żadna kwota nie jest za mała.

Żeby dowiedzieć się więcej, przeczytaj Regulamin darowizn oraz naszą Politykę prywatności.

Wpłacam 0 miesięcznie

Twoja wpłata to

Jednorazowo Miesięcznie

Kwota

Dziękujemy za Twoją darowiznę. Prosimy czekać, następuje proces weryfikacji Twoich danych.

Inne sposoby na dokonanie wpłaty:


Zobacz regulamin darowizn

Administratorem zbieranych danych osobowych jest Fundacja Akcja Demokracja z siedzibą w Warszawie przy ul. Żurawiej 24a/8. Dane wykorzystywane będą do przeprowadzenia tej kampanii, aby poinformować Cię o kolejnych naszych działaniach oraz w celach statystycznych. Podanie danych jest dobrowolne. Swoje dane możesz w każdej chwili poprawiać, a także zawsze możesz zażądać ich usunięcia. Więcej w polityce prywatności.