Kraków bez smogu. Dodaj swój głos w ramach konsultacji projektu uchwały

8 grudnia w naszym wspólnym imieniu przedstawiciele Krakowskiego Alarmu Smogowego złożyli u wicemarszałka województwa małopolskiego 4,5 tysiąca podpisów mieszkanek i mieszkańców Krakowa, którzy domagają się wprowadzenia zakazu stosowania paliw stałych na terenie stolicy Małopolski.

Był to nasz wspólny wkład w konsultacje społeczne nad uchwałą antysmogową, która po nowelizacji ustawy Prawo ochrony środowiska w końcu ma szansę wejść w życie. To mocny głos! Na 4760 uwag do uchwały w konsultacjach społecznych tylko kilkadziesiąt osób zgłosiło zastrzeżenia. Zdecydowana większość powiedziała „Chcemy Krakowa bez smogu”. Dzięki Tobie i 4,5 tysiącom innych osób już wkrótce będziemy mieli szansę oddychać czystym powietrzem.

Uchwała ma szansę wejść w życie już wkrótce. Wicemarszałek Wojciech Kozak zapowiada, że może być głosowana już 30 grudnia. To nie wszystko. Samorząd województwa małopolskiego rozważa rozciągnięcie projektu na całą Małopolskę, w związku z fatalną jakością powietrza na terenie całego województwa.

O naszym wspólnym udziale w konsultacjach szeroko informowały lokalne media. Relację z przekazania podpisów relacjonowało Radio Kraków, [1] krakowskie portale internetowe [2], swoją depeszę przygotowała również Polska Agencja Prasowa [3].

Jednak to nie koniec. Będziemy działać dalej na rzecz czystego powietrza w Krakowie, Małopolsce i całej Polsce.

Jeśli uważasz, że to co robimy jest ważne, wesprzyj nasze działania na rzecz powietrza bez smogu i dorzuć się do kolejnych akcji w tym temacie.

[1] http://www.radiokrakow.pl/wiadomosci/krakow/krakow-4-tys-komentarzy-do-uchwaly-antysmogowej-przepisy-wejda-w-zycie-przed-koncem-roku/od-was/

[2] http://krknews.pl/kas-z-apelem-i-podpisani-u-marszalka-malopolski/

[3] http://wyborcza.pl/1,91446,19318792,blisko-4-5-tys-osob-poparlo-zakaz-stosowania-paliw-stalych.html