11 304 z 20 000 podpisów

Adresaci Posłowie i Posłanki Sejmu RP i Senatorowie i Senatorki Senatu RP

My, osoby LGBT+ oraz ich sojusznicy i sojuszniczki, stanowczo domagamy się odrzucenia projektu ustawy “Stop LGBT” Kai Godek. To obrzydliwy, homofobiczny projekt godzący w wolność konstytucyjne wolności słowa i zgromadzeń [1], proponujący również wprowadzenie cenzury. Jednym jego celem jest znęcanie się nad społecznością LGBT+.

Nie ma zgody na odbieranie osobom LGBT+ możliwości walki o swoje prawa: do godności, równości, do bycia sobą i do szczęścia. LGBT+ to ludzie! Solidaryzujemy się ze wszystkimi osobami LGBT+, w które uderza ten projekt i toczącą się wokół niego debata.


Dlaczego to jest ważne

W Polsce od lat trwa nienawistna nagonka na osoby LGBT+. Dzień w dzień są one wyzywane, bite i poniżane. Szykany spotykają je wszędzie - w domu, na ulicy, w pracy, w szkole. Ta okrutna rzeczywistość część z nich skłania do samobójstwa. 70% młodych osób LGBT+ ma myśli samobójcze [2].

Jesteśmy pełni i pełne przerażenia, widząc, do czego jest w stanie posunąć się PiS w imię dobrych słupków sondażowych. Dalsze zadręczanie i szykanowanie społeczności pogłębia dramat, jakim jest życie osoby LGBT w Polsce. Nie będziemy na to bezczynnie patrzeć. Stajemy murem za społecznością LGBT i apelujemy: odrzucić haniebny projekt Kai Godek!

[1] art. 54 i art. 57 Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej

[2] Dane z raportu: Sytuacja społeczna osób LGBTA w Polsce, 2015–2016, Kampania Przeciw Homofobii, Lambda Warszawa, Trans-Fuzja, Warszawa, 2017.

Następny krok - podziel się!

Podaj dalej! Udostępnij apel w mediach społecznościowych lub wyślij ten link swoim znajomym: https://dzialaj.akcjademokracja.pl/campaigns/lex-godek-sign

Razem przeciwko nienawiści wobec społeczności LGBT+!

Dorzucisz się?

Dorzuć się do działań Akcji w tej kampanii!

Przejrzystość jest dla nas bardzo ważna. Pod tym linkiem dostępne są informacje finansowe (struktura kosztów i przychodów) za lata 2015-2019 wraz z linkami do sprawozdań finansowych i merytorycznych Akcji Demokracji.

Wpłacam 0 miesięcznie

Secure lock symbol

Twoja wpłata to

Jednorazowo Miesięcznie

Kwota

300zł
Dziękujemy za Twoją darowiznę. Prosimy czekać, następuje proces weryfikacji Twoich danych.

Inne sposoby na dokonanie wpłaty:


Zobacz regulamin darowizn