Napisz do do radnych Sejmiku Małopolski

Adresaci:

166,629 (4.9%*) rodaków i rodaczek z województwa małopolskiego zostało wykluczonych Deklaracją nr 1/19 w sprawie osób LGBT+.

Według raportu** Kampanii Przeciw Homofobii, aż 69,4% młodzieży LGBT+ w Polsce ma myśli samobójcze, a 49,6% ma objawy depresji. Obywatele i obywatelki LGBT+ stale zmagają się ze stresem mniejszościowym, czyli dodatkowym obciążeniem, które obok stresorów ogólnych spotyka osoby należące do mniejszości (m.in. wyzwiska, ataki seksualne i fizyczne, groźby, napiętnowanie, systemowa dyskryminacja).

Przyjęta w kwietniu 2019 roku deklaracja Sejmiku Małopolski stoi w sprzeczności z Konstytucją RP, która stanowi, że:

  • “Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji. Cenzura prewencyjna środków społecznego przekazu oraz koncesjonowanie prasy są zakazane.” (art. 54)
  • “Wszyscy są wobec prawa równi. Wszyscy mają prawo do równego traktowania przez władze publiczne. Nikt nie może być dyskryminowany w życiu politycznym, społecznym lub gospodarczym z jakiejkolwiek przyczyny.” (art. 32)

Dlatego apelujemy o jak najszybsze uchylenie Deklaracji Nr 1/19, aby każda obywatelka i każdy obywatel mogli czuć się w Polsce jak u siebie, jak w swojej ojczyźnie.

Napisz własną wiadomość do radnych. Pisz zdecydowane, acz używaj kulturalnego języka. Obraźliwy język zmniejsza szansę, że Twoja wiadomość dotrze do adresata. Kliknij niebieski przycisk "Wyślij email", by Twoja wiadomość dotarła do radnych.

Do treści wiadomości zostanie automatycznie dodana stopka: Z poważaniem, Imię, Nazwisko, Twój e-mail, nie musisz więc ich wpisywać do treści wiadomości.

Daj nam znać, jeśli otrzymasz odpowiedź. Prześlij ją na adres kontakt at akcjademokracja.pl.

Wyślij jako To nie Ty? Kliknij

Odbiorcy otrzymają Twoje imię i nazwisko, adres email.

Twoja zgoda na przetwarzanie danych osobowych jest konieczna.

Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do zrealizowania działań w tej kampanii. Jeżeli nie podasz danych, to nie będziemy mogli zarejestrować Twoich działań na naszej stronie.

Informujemy, że Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez fundację Akcja Demokracja z siedzibą w Warszawie [Warszawa 00-031 przy ul. Szpitalnej 5/2] w celu przeprowadzenia tej oraz przyszłych kampanii, w tym informowania Cię o planowanych wydarzeniach. Dane przetwarzamy na podstawie Twojej zgody.

Do swoich danych masz dostęp, możesz żądać ich poprawienia, usunięcia, zaprzestania lub ograniczenia ich przetwarzania. Masz prawo wycofać udzieloną przez Ciebie zgodę na przetwarzanie.

Masz prawo przeniesienia swoich danych do innego administratora.

W przypadku gdy uważasz, że przetwarzamy Twoje dane w sposób niewłaściwy, masz prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego, Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

Aby komunikować się z Tobą i innymi aktywistami, korzystamy z usług firm oferujących hosting, rozsyłanie wiadomości email, sms, lub poprzez inne kanały komunikacji elektronicznej. Aby móc dla nas pracować, mają dostęp do Twoich danych. Nie mogą z nich korzystać poza zakresem realizowania usług dla Akcji Demokracji. Korzystamy także z usług firm działających poza Unią Europejską, dlatego twoje dane osobowe mogą być przekazywane do państw spoza Unii – zawsze tylko na podstawie umowy o ochronie danych osobowych z tą firmą. Możesz uzyskać od nas kopię Twoich danych przekazywanych do tych państw.

Korzystamy z usług firm działających poza Unią Europejską, dlatego twoje dane osobowe mogą być przekazywane do państw spoza Unii – zawsze tylko na podstawie umowy o ochronie danych osobowych z tą firmą. Możesz uzyskać od nas kopię Twoich danych przekazywanych do tych państw.

Twoje dane będą przetwarzane nie dłużej, niż jest to konieczne do realizacji celów, na które się zgadzasz poniżej, a po tym czasie będą przechowywane w minimalnej, archiwalnej formie tak długo, jak przewiduje prawo.

Następny krok - podziel się!

Udostępnij akcję znajomym w mediach społecznościowych lub e-mailem.

Skopiuj i wklej link: https://dzialaj.akcjademokracja.pl/campaigns/malopolska-moj-dom-LGBT-mailto

lub skorzystaj z wiadomości poniżej:

Cześć,
wysyłam maile do radnych Sejmiku Małopolski, by uchylili homofobiczną uchwałę.
Możesz, tak jak ja, wysłać w tej sprawie krótką wiadomość do radnych. Im więcej takich głosów, tym większa szansa, że Małopolska przestanie być "strefą wolną od ideologii LGBT". Narzędzie i wskazówki do wysłania wiadomości znajdziesz na stronie: https://dzialaj.akcjademokracja.pl/campaigns/malopolska-moj-dom-LGBT-mailto Pozdrawiam
TWÓJ PODPIS

Dorzucisz się?

Dorzuć się do kolejnych działań Akcji Demokracji wspierających lokalne zaangażowanie aktywistek i aktywistów!

Jeśli chcesz wesprzeć nasze działania i wpłacić pieniądze, przyjmujemy darowizny poprzez bezpieczną platformę do płatności PayU. Pamiętaj, żadna kwota nie jest za mała.

Nasze wydatki utrzymujemy na niskim poziomie. Pieniądze, które otrzymujemy od grantodawców wydajemy na: płace dla kilknastoosobowego zespołu, niewielkie koszty biurowe, utrzymanie infrastruktury technologicznej potrzebnej do prowadzenia akcji oraz na działania związane z prowadzeniem kampanii. Na koniec każdego roku podajemy do publicznej wiadomości nasze wydatki. Przejrzystość finansowa jest dla nas bardzo ważna.

Wpłacam 0 miesięcznie

Secure lock symbol

Twoja wpłata to

Jednorazowo Miesięcznie

Kwota

300zł
Dziękujemy za Twoją darowiznę. Prosimy czekać, następuje proces weryfikacji Twoich danych.

Inne sposoby na dokonanie wpłaty:


Zobacz regulamin darowizn