Napisz do Ministra Środowiska: prawo łowieckie tylko, gdy WSZYSTKIE postulaty strony społecznej zostaną uwzględnione!

Napisz e-maila do nowego Ministra Środowiska Henryka Kowalczyka

W najbliższy wtorek (23.01) będą ważyć się losy ustawy „Prawo łowieckiej” pisanej pod dyktando lobby myśliwych!

Koalicja organizacji społecznych przygotowała 12 poniższych postulatów. W formie konkretnych poprawek do ustawy* zostały one przekazane ministrowi, posłom i posłankom. Możesz je skopiować do swojej wiadomości (wpisz ją w okienku obok lub poniżej – jeśli korzystasz z telefonu), dodając koniecznie Twoje uzasadnienie dlaczego jest to dla Ciebie ważne. Podkreśl, że wymagasz uwzględnienia wszystkich postulatów!

 1. Możliwość skutecznego wyłączania prywatnej ziemi z obszaru polowań bez konieczności uzasadniania tego przed sądem.
 2. Wprowadzenie obowiązku informowania o planowanych polowaniach w publicznie dostępnej elektronicznej książce ewidencji polowań.
 3. Zwiększenie minimalnej odległości polowań od zabudowań mieszkalnych do 500 metrów, ze względu na bezpieczeństwo ludzi.
 4. Wprowadzenie obowiązku regularnych badań: psychologicznych, psychiatrycznych i okulistycznych dla myśliwych.
 5. Wprowadzenie zakazu polowania w obecności dzieci do 16 roku życia.
 6. Wykreślenie „kultywowania tradycji łowieckich” jako przesłanki do ustalania listy gatunków łownych.
 7. Wprowadzenie obowiązkowych badań wpływu polowań na przyrodę.
 8. Włączenie strony społecznej do procedury zatwierdzania planów łowieckich.
 9. Wprowadzenie całkowitego zakazu dokarmiania dzikich zwierząt w celu m.in. skutecznego przeciwdziałania epidemii ASF.
 10. Wprowadzenie zakazu używania toksycznej dla ludzi i środowiska amunicji ołowianej.
 11. Wprowadzenie zakazu wykorzystywania żywych zwierząt w szkoleniu i sprawdzianach ptaków łowczych i psów myśliwskich.
 12. Wprowadzenie generalnego zakazu polowań zbiorowych ze względu na ich wyjątkowo szkodliwe oddziaływanie na przyrodę, w tym na wiele gatunków chronionych.

* Cały dokument możesz znaleźć tutaj.

Pisz w sposób rzeczowy i kulturalny. Obrażaniem nikogo nie przekonamy.

Do treści wiadomości zostanie automatycznie dodana stopka: Z poważaniem, Imię, Nazwisko, Twój e-mail, nie musisz więc ich wpisywać do treści wiadomości.

Daj nam znać, jeśli otrzymasz od kogoś deklarację, że jest przeciwko nowelizacji prawa łowieckiego. Prześlij ją na adres kontakt at akcjademokracja.pl.

Wyślij jako To nie Ty? Kliknij

Odbiorcy otrzymają Twoje imię i nazwisko, adres email.

Twoja zgoda na przetwarzanie danych osobowych jest konieczna.

Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do zrealizowania działań w tej kampanii. Jeżeli nie podasz danych, to nie będziemy mogli zarejestrować Twoich działań na naszej stronie.

Informujemy, że Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez fundację Akcja Demokracja z siedzibą w Warszawie [Warszawa 00-031 przy ul. Szpitalnej 5/2] w celu przeprowadzenia tej oraz przyszłych kampanii, w tym informowania Cię o planowanych wydarzeniach. Dane przetwarzamy na podstawie Twojej zgody.

Do swoich danych masz dostęp, możesz żądać ich poprawienia, usunięcia, zaprzestania lub ograniczenia ich przetwarzania. Masz prawo wycofać udzieloną przez Ciebie zgodę na przetwarzanie.

Masz prawo przeniesienia swoich danych do innego administratora.

W przypadku gdy uważasz, że przetwarzamy Twoje dane w sposób niewłaściwy, masz prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego, Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

Aby komunikować się z Tobą i innymi aktywistami, korzystamy z usług firm oferujących hosting, rozsyłanie wiadomości email, sms, lub poprzez inne kanały komunikacji elektronicznej. Aby móc dla nas pracować, mają dostęp do Twoich danych. Nie mogą z nich korzystać poza zakresem realizowania usług dla Akcji Demokracji. Korzystamy także z usług firm działających poza Unią Europejską, dlatego twoje dane osobowe mogą być przekazywane do państw spoza Unii – zawsze tylko na podstawie umowy o ochronie danych osobowych z tą firmą. Możesz uzyskać od nas kopię Twoich danych przekazywanych do tych państw.

Korzystamy z usług firm działających poza Unią Europejską, dlatego twoje dane osobowe mogą być przekazywane do państw spoza Unii – zawsze tylko na podstawie umowy o ochronie danych osobowych z tą firmą. Możesz uzyskać od nas kopię Twoich danych przekazywanych do tych państw.

Twoje dane będą przetwarzane nie dłużej, niż jest to konieczne do realizacji celów, na które się zgadzasz poniżej, a po tym czasie będą przechowywane w minimalnej, archiwalnej formie tak długo, jak przewiduje prawo.

Następny krok - podziel się!

Udostępnij akcję znajomym w mediach społecznościowych lub e-mailem.>

Skopiuj i wklej link: https://www.akcjademokracja.pl/Kowalczyk

lub skorzystaj z wiadomości poniżej:

Cześć,
piszę do Was, aby zachęcić do udziału w akcji wywierania wpływu na nowego Ministra Środowiska, by w pracach nad ustawą "Prawo łowieckie", uwzględnił wszystkie postulaty organizacji społecznych. W obecnym kształcie ustawa jest nie do zaakceptowania, nadaje przywileje myśliwym i szkodzi przyrodzie.
Formularz i wskazówki do wysłania wiadomości znajdziesz na stronie: https://www.akcjademokracja.pl/Kowalczyk
Pozdrawiam,
TWÓJ PODPIS

Dorzucisz się?

Jeśli uważasz, że to, co robimy jest ważne i chcesz wesprzeć nasze kolejne kampanie na rzecz sprawiedliwości społecznej, prosimy Cię o wpłacanie choćby symbolicznych 5 złotych. Dążymy do tego, żeby Akcja Demokracja utrzymywała się z wpłat indywidualnych osób, ponieważ to pozwala nam zachować niezależność od instytucji, korporacji, rządów. To szczególnie ważne w takich kampaniach, jak ta. Chcemy być odpowiedzialni jedynie przed ludźmi, dla których działamy. Dorzuć się do wspólnej sprawy!

Nasze wydatki utrzymujemy na niskim poziomie. Pieniądze, które otrzymujemy od grantodawców wydajemy na: płace dla kilkuosobowego zespołu, niewielkie koszty biurowe, utrzymanie infrastruktury technologicznej potrzebnej do prowadzenia akcji oraz na działania związane z prowadzeniem kampanii. Na koniec każdego roku podajemy do publicznej wiadomości nasze wydatki. Przejrzystość finansowa jest dla nas bardzo ważna.

Jeśli chcesz wesprzeć nasze działania i wpłacić pieniądze, przyjmujemy darowizny poprzez bezpieczną platformę do płatności PayU. Pamiętaj, żadna kwota nie jest za mała.

Wpłacam 0 miesięcznie

Secure lock symbol

Twoja wpłata to

Jednorazowo Miesięcznie

Kwota

300zł
Dziękujemy za Twoją darowiznę. Prosimy czekać, następuje proces weryfikacji Twoich danych.

Inne sposoby na dokonanie wpłaty:


Zobacz regulamin darowizn