Napisz do Ministra Środowiska: prawo łowieckie tylko, gdy WSZYSTKIE postulaty strony społecznej zostaną uwzględnione!

Gabinet Polityczny Ministra Środowiska Ministerstwo Środowiska

Napisz e-maila do nowego Ministra Środowiska Henryka Kowalczyka

W najbliższy wtorek (23.01) będą ważyć się losy ustawy „Prawo łowieckiej” pisanej pod dyktando lobby myśliwych!

Koalicja organizacji społecznych przygotowała 12 poniższych postulatów. W formie konkretnych poprawek do ustawy* zostały one przekazane ministrowi, posłom i posłankom. Możesz je skopiować do swojej wiadomości (wpisz ją w okienku obok lub poniżej – jeśli korzystasz z telefonu), dodając koniecznie Twoje uzasadnienie dlaczego jest to dla Ciebie ważne. Podkreśl, że wymagasz uwzględnienia wszystkich postulatów!

 1. Możliwość skutecznego wyłączania prywatnej ziemi z obszaru polowań bez konieczności uzasadniania tego przed sądem.
 2. Wprowadzenie obowiązku informowania o planowanych polowaniach w publicznie dostępnej elektronicznej książce ewidencji polowań.
 3. Zwiększenie minimalnej odległości polowań od zabudowań mieszkalnych do 500 metrów, ze względu na bezpieczeństwo ludzi.
 4. Wprowadzenie obowiązku regularnych badań: psychologicznych, psychiatrycznych i okulistycznych dla myśliwych.
 5. Wprowadzenie zakazu polowania w obecności dzieci do 16 roku życia.
 6. Wykreślenie „kultywowania tradycji łowieckich” jako przesłanki do ustalania listy gatunków łownych.
 7. Wprowadzenie obowiązkowych badań wpływu polowań na przyrodę.
 8. Włączenie strony społecznej do procedury zatwierdzania planów łowieckich.
 9. Wprowadzenie całkowitego zakazu dokarmiania dzikich zwierząt w celu m.in. skutecznego przeciwdziałania epidemii ASF.
 10. Wprowadzenie zakazu używania toksycznej dla ludzi i środowiska amunicji ołowianej.
 11. Wprowadzenie zakazu wykorzystywania żywych zwierząt w szkoleniu i sprawdzianach ptaków łowczych i psów myśliwskich.
 12. Wprowadzenie generalnego zakazu polowań zbiorowych ze względu na ich wyjątkowo szkodliwe oddziaływanie na przyrodę, w tym na wiele gatunków chronionych.

* Cały dokument możesz znaleźć tutaj.

Pisz w sposób rzeczowy i kulturalny. Obrażaniem nikogo nie przekonamy.

Do treści wiadomości zostanie automatycznie dodana stopka: Z poważaniem, Imię, Nazwisko, Twój e-mail, nie musisz więc ich wpisywać do treści wiadomości.

Daj nam znać, jeśli otrzymasz od kogoś deklarację, że jest przeciwko nowelizacji prawa łowieckiego. Prześlij ją na adres kontakt at akcjademokracja.pl.

Wyślij jako To nie Ty? Kliknij

Odbiorcy otrzymają Twoje imię i nazwisko, adres email. Administratorem zbieranych danych osobowych jest Fundacja Akcja Demokracja z siedzibą w Warszawie przy ul. Żurawia 24a/8. Dane wykorzystywane będą do przeprowadzenia tej kampanii, aby poinformować Cię o kolejnych naszych działaniach oraz w celach statystycznych. Podanie danych jest dobrowolne. Swoje dane możesz w każdej chwili poprawiać, a także zawsze możesz zażądać ich usunięcia. Więcej w polityce prywatności.

Następny krok - podziel się!

Udostępnij akcję znajomym w mediach społecznościowych lub e-mailem.>

Skopiuj i wklej link: https://www.akcjademokracja.pl/Kowalczyk

lub skorzystaj z wiadomości poniżej:

Cześć,
piszę do Was, aby zachęcić do udziału w akcji wywierania wpływu na nowego Ministra Środowiska, by w pracach nad ustawą "Prawo łowieckie", uwzględnił wszystkie postulaty organizacji społecznych. W obecnym kształcie ustawa jest nie do zaakceptowania, nadaje przywileje myśliwym i szkodzi przyrodzie.
Formularz i wskazówki do wysłania wiadomości znajdziesz na stronie: https://www.akcjademokracja.pl/Kowalczyk
Pozdrawiam,
TWÓJ PODPIS

Dorzucisz się?

Jeśli uważasz, że to, co robimy jest ważne i chcesz wesprzeć nasze kolejne kampanie na rzecz sprawiedliwości społecznej, prosimy Cię o wpłacanie choćby symbolicznych 5 złotych. Dążymy do tego, żeby Akcja Demokracja utrzymywała się z wpłat indywidualnych osób, ponieważ to pozwala nam zachować niezależność od instytucji, korporacji, rządów. To szczególnie ważne w takich kampaniach, jak ta. Chcemy być odpowiedzialni jedynie przed ludźmi, dla których działamy. Dorzuć się do wspólnej sprawy!

Nasze wydatki utrzymujemy na niskim poziomie. Pieniądze, które otrzymujemy od grantodawców wydajemy na: płace dla kilkuosobowego zespołu, niewielkie koszty biurowe, utrzymanie infrastruktury technologicznej potrzebnej do prowadzenia akcji oraz na działania związane z prowadzeniem kampanii. Na koniec każdego roku podajemy do publicznej wiadomości nasze wydatki. Przejrzystość finansowa jest dla nas bardzo ważna.

Jeśli chcesz wesprzeć nasze działania i wpłacić pieniądze, przyjmujemy darowizny poprzez bezpieczną platformę do płatności PayU. Pamiętaj, żadna kwota nie jest za mała.

Wpłacam 0 miesięcznie

Twoja wpłata to

Jednorazowo Miesięcznie

Kwota

Proszę czekaj

Inne sposoby na dokonanie wpłaty:


Zobacz regulamin darowizn

Administratorem zbieranych danych osobowych jest Fundacja Akcja Demokracja z siedzibą w Warszawie przy ul. Żurawia 24a/8. Dane wykorzystywane będą do przeprowadzenia tej kampanii, aby poinformować Cię o kolejnych naszych działaniach oraz w celach statystycznych. Podanie danych jest dobrowolne. Swoje dane możesz w każdej chwili poprawiać, a także zawsze możesz zażądać ich usunięcia. Więcej w polityce prywatności.