11 395 z 20 000 podpisów

Adresaci Generalna Dyrekcja Lasów Państwowych

Misją Lasów Państwowych jest dbanie o ochronę przyrody, która jest naszym dobrem wspólnym, przy możliwie największym zachowaniu jej naturalnego charakteru.

Nie zgadzamy się na to, żeby instytucja powołana do stawiania na pierwszym miejscu dobra lasów, zarabiała na handlu mięsem upolowanych zwierząt. Obawiamy się, że otwarcie sklepów może zwiększyć skalę polowań w Ośrodkach Hodowli Zwierząt. Uważamy, że cała energia i czas osób zatrudnionych przez Lasy Państwowe powinny być przeznaczone na dbanie o jakość lasów i dobrostan żyjących tam zwierząt. Nie zgadzamy się na rozwijanie działalności nastawionej na komercyjny zysk u podstaw, której leży cierpienie zwierząt.

Dlatego domagamy się odstąpienia od rozwijania przez Lasy Państwowe sieci sklepów firmowych z dziczyzną.


Dowiedz się więcej:


O jakiej sieci sklepów mowa?

Chodzi o sklepy firmowe Lasów Państwowych, w ktorych będą one sprzedawać dziczyznę odkupioną od myśliwych oraz jagody i grzyby. „Chcemy w pilotażowej fazie projektu stworzyć punkty sprzedaży dziczyzny i płodów runa leśnego na terenie 11 naszych ośrodków hodowli zwierzyny, w 2 gospodarstwach rybackich i 4 sklepów w miastach.” - powiedziała Alina Malinowska z biura prasowego Lasów Państwowych [1] . Plan przewiduje też stoiska w sklepach wielkopowierzchniowych.

[1]Dziczyznę z lasów państwowych kupisz w... Katowicach!, silesion.pl, 01.06.2017; Lasy Państwowe inwestują w sieć sklepów z dziczyzną i przetworami z grzybów i jagód, portalspozywczy.pl, 26.05.2017

Z czego utrzymują się Lasy Państwowe?

Zgodnie z prawem Lasy Państwowe utrzymują się ze sprzedaży drewna i czerpią dochody z turystyki na terenie lasów, żeby pokryć swoje potrzeby finansowe. Otwieranie sklepów z produktami spożywczymi to poszukiwanie dodatkowego zysku przez nadużywanie swojej pozycji w państwie.

Następny krok - podziel się!

Udostępnij apel znajomym na Facebooku i Twitterze. Spraw, by więcej osób dowiedziało się o naszej akcji!

Możesz też wysłać e-mail do swoich znajomych, aby poinformować ich o naszej inicjatywie.

Poniżej znajdziesz przykładową treść wiadomości:

Cześć,
właśnie podpisałem/am apel do Generalnej Dyrekcji Lasów Państwowych przeciwko otwieraniu przez nie sklepów z dziczyzną. Nie wyobrażam sobie, żeby to przedsiębiorstwo zajmowało się komercjalizowaniem obrotu mięsem z polowań.
Jeśli Tobie też nie podoba się ten pomysł, podpisz petycję na stronie: akcjademokracja.pl.

Dorzucisz się?

Dążymy do tego, żeby Akcja Demokracja była finansowana z drobnych wpłat osób takich jak Ty. Dzięki temu ruch, który tworzymy, będzie całkowicie niezależny od zewnętrznych grantodawców. Będzie to możliwe tylko z Twoim udziałem.

Pamiętaj, żadna kwota nie jest za mała.

Żeby dowiedzieć się więcej, przeczytaj Regulamin darowizn oraz naszą Politykę prywatności.

Wpłacam 0 miesięcznie

Secure lock symbol

Twoja wpłata to

Jednorazowo Miesięcznie

Kwota

300zł
Dziękujemy za Twoją darowiznę. Prosimy czekać, następuje proces weryfikacji Twoich danych.

Inne sposoby na dokonanie wpłaty:


Zobacz regulamin darowizn