5 070 z 10 000 podpisów

Adresaci Posłowie i Posłanki na Sejm, zarówno Ci wybrani z Warszawy, jak i z innych części PolskiZaproponowana 30 stycznia przez grupę posłów Prawa i Sprawiedliwości ustawa o ustroju m.st. Warszawy oznacza ogromne i niespodziewane zmiany dla kilku milionów obywateli i obywatelek mieszkających w aglomeracji warszawskiej.

Jednak ani my, obywatele, ani organizacje pozarządowe, ani inicjatywy lokalne czy władze samorządowe nie zostały zapytane o zdanie.


Fakt, że zaledwie dwa dni po wpłynięciu projektu do Sejmu został on już skierowany do pierwszego czytania, wskazuje na próbę „ekspresowego” przyjęcia ustawy. Takie działanie jest policzkiem wymierzonym demokracji – działaniem ponad głowami obywateli oraz wbrew wartościom, które przyświecają idei samorządności.

Dlatego apelujemy do Sejmu o odrzucenie tego projektu i umożliwienie obywatelom uczestnictwa w konsultacji nowego, zgłoszonego w trybie przewidującym konsultacje społeczne.

Apel jest wspólną inicjatywą organizacji Miasto Jest Nasze i Akcja Demokracja.
mjnlogo


Następny krok - podziel się!

Udostępnij apel znajomym na Facebooku i Twitterze. Spraw by więcej osób dowiedziało się o naszej akcji!

Możesz też wysłać maila do swoich znajomych, aby poinformować ich o naszej inicjatywie.

Poniżej znajdziesz przykładową treść wiadomości:

Cześć,
właśnie podpisałem/am apel do posłów i posłanek RP przeciwko poszerzaniu Warszawy bez konsultacji społecznych.
Zwiększamy nacisk i mobilizujemy się. Petycję znajdziesz na stronie: akcjademokracja.pl.
Pozdrawiam,
TWOJE IMIĘ

Dorzucisz się?

Dążymy do tego, żeby Akcja Demokracja była finansowana z drobnych wpłat osób takich jak Ty. Dzięki temu ruch, który tworzymy, będzie całkowicie niezależny od zewnętrznych grantodawców. Będzie to możliwe tylko z Twoim udziałem.

Pamiętaj, żadna kwota nie jest za mała.

Żeby dowiedzieć się więcej, przeczytaj Regulamin darowizn oraz naszą Politykę prywatności.

Wpłacam 0 miesięcznie

Twoja wpłata to

Jednorazowo Miesięcznie

Kwota

Dziękujemy za Twoją darowiznę. Prosimy czekać, następuje proces weryfikacji Twoich danych.

Inne sposoby na dokonanie wpłaty:


Zobacz regulamin darowizn

Administratorem zbieranych danych osobowych jest Fundacja Akcja Demokracja z siedzibą w Warszawie przy ul. Żurawiej 24a/8. Dane wykorzystywane będą do przeprowadzenia tej kampanii, aby poinformować Cię o kolejnych naszych działaniach oraz w celach statystycznych. Podanie danych jest dobrowolne. Swoje dane możesz w każdej chwili poprawiać, a także zawsze możesz zażądać ich usunięcia. Więcej w polityce prywatności.