118 555 z 200 000 podpisów

Zdjęcie oryginalne: Przemysław Stefaniak (Facebook: @stefaniak.foto)

Apel można podpisać jako osoba związana z edukacją i nauką, zaznaczając odpowiednią opcję przy swoim podpisie. Oznacza to zgodę na późniejszą publikację deklaracji.

Dorzucisz się?

fot. Przemysław Stefaniak spod MEiN

Na co zbieramy?

Ogólnopolska kampania billboardowa

Postawimy billboardy dodające otuchy uczniom i uczennicom, studentom i studentkom, kadrze pedagogicznej zarówno w dużych miastach, jak i mniejszych ośrodkach. Do ich przygotowania zaprosimy uznanych grafików i artystów. Chcemy, aby mówiła o nich cała Polska. Nasza kampania nie ominie też KUL-u (Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego), macierzystej uczelni Czarnka. Robocze hasło kampanii, to “Nie damy się Czarnkowi”, uzupełnione o nazwę uczelni (np. UW, UJ, SGH, UAM), miejscowość (Poznań, Siemiatycze czy Jelenia Góra itd.) lub grupę, której dotyka jego działalność (osoby LGBT+, ateiści, uczniowie, studentki itd.). Jeśli chcesz dorzucić się do kampanii, możesz to zrobić tutaj.

Wiralna kampania w sieci

Drugim elementem naszych działań będzie wiralna kampania w internecie. Chcemy przygotować aplikację i stronę www dostępną na telefonach komórkowych i komputerach, za pomocą której moglibyśmy nawzajem dodawać sobie otuchy. Np. wpisując imię swojego kolegi lub koleżanki (Piotrek, Ania…) lub grupy rówieśniczej (przyjaciele z IV LO, studentki pedagogiki…) powstawałaby grafika z napisem np. “Piotrek, nie damy się Czarnkowi”. Można byłoby ją łatwo udostępnić w sieci, wydrukować czy rozlepić.

Nasze wydatki utrzymujemy na niskim poziomie. Pieniądze, które otrzymujemy od grantodawców wydajemy na: płace dla kilkuosobowego zespołu, niewielkie koszty biurowe, utrzymanie infrastruktury technologicznej potrzebnej do prowadzenia akcji oraz na działania związane z prowadzeniem kampanii. Na koniec każdego roku podajemy do publicznej wiadomości nasze wydatki. Przejrzystość finansowa jest dla nas bardzo ważna.

Jeśli chcesz wesprzeć nasze działania i wpłacić pieniądze, przyjmujemy darowizny poprzez bezpieczną platformę do płatności PayU. Pamiętaj, żadna kwota nie jest za mała.

Wpłacam 0 miesięcznie

Secure lock symbol

Twoja wpłata to

Jednorazowo Miesięcznie

Kwota

300zł
Dziękujemy za Twoją darowiznę. Prosimy czekać, następuje proces weryfikacji Twoich danych.

Inne sposoby na dokonanie wpłaty:


Zobacz regulamin darowizn

Następny krok - podziel się!

Czy Twoi znajomi i rodzina wiedzą o tej akcji? Udostępnij apel i zaproś ich, by przyłączyli się do naszego ruchu.

Możesz też wysłać e-mail do swoich znajomych, aby poinformować ich o naszej inicjatywie.

Poniżej znajdziesz przykładową treść wiadomości:

Cześć,

Posłanka Pawłowicz wykorzystała tragedię chłopca do zaatakowania innych dzieci określając ich zachowanie „patologią”. Takie wypowiedzi mogą stać się zachętą do dalszych prześladowań, a w konsekwencji doprowadzić do cierpienia, a nawet samobójczej śmierci kolejnego dziecka! Podpisz apel i zażądaj medialnego bojkotu Pawłowicz! Kliknij, aby podpisać.

Pozdrawiam,