2 319 z 5 000 podpisów

Adresaci Premier RP Mateusz Morawiecki

Domagamy się zamknięcia szkół i bezzwłocznego przejścia na naukę zdalną w związku z drugą falą zakażeń koronawirusem! Premierze: zdrowie i życie na pierwszym miejscu, natychmiast!

Nie możemy sobie pozwolić na igranie zdrowiem i życiem uczniów i uczennic, ich rodziców i dziadków oraz nauczycieli i pracowników oświaty.

Nadzwyczajna sytuacja wymaga wyjątkowych działań. W szkole nie da zachować się odpowiedniego reżimu sanitarnego, a stłoczenie setek osób w różnym wieku w zamkniętych pomieszczeniach, sprzyja rozprzestrzenianiu się epidemii [1].

Wiele młodych osób zaraża się, nie wiedząc o tym. Przejdą one chorobę bezobjawowo, a jednocześnie będą roznosić wirusa. To zagrożenie dla nas wszystkich. Dlatego potrzebne są bezzwłoczne decyzje. Im szybciej zostaną podjęte, tym bardziej ograniczymy liczbę ofiar, w tym śmiertelnych.

Protest ws. zamknięcia szkół jest inicjatywą dzielnych uczniów i uczennic, którzy otwarcie mówią o swoich obawach związanych z pandemią i lęku przed zarażeniem swoich bliskich. Nasz apel jest wyrazem poparcia dla ich postulatów.

Jednocześnie domagamy się uruchomienia wsparcia dla rodziców w związku z koniecznością zapewnienia przez nich opieki dzieciom w systemie nauki zdalnej oraz takiej organizacji pracy zdalnej, aby żadne dziecko nie wypadło z systemu poprzez zapewnienie szkołom i uczniom należytego wsparcia organizacyjnego, w zakresie odpowiednich zmian w postawie nauczania oraz rzeczowego. Edukacja to podstawa, pandemia nie może być dla rządu wymówką.

[1] Covidowy protest uczniów: "Nie przychodź do szkoły, a jeśli musisz, ubierz się na czarno", 12.10.2020, Gazeta Wyborcza


Dlaczego to jest ważne?

Z każdym dniem liczba zakażeń rośnie drastycznie. W chwili, kiedy publikujemy ten apel, 12 października 2020, zajętaą jest połowa respiratorów, system ochrony zdrowia jest na granicy wytrzymałości. W sobotę, 10 października wszyscy oczekiwali, że Premier RP podejmie konieczne decyzje o zamknięciu szkół i przejściu na pracę zdalną. Tak się jednak nie stało. Za każdą chwilę zwłoki możemy zapłacić cenę najwyższą: życia i zdrowia mieszkanek i mieszkańców Polski.

Następny krok - podziel się!

Czy udostępnisz apel, aby trzykrotnie zwiększyć siłę Twojego głosu w tej sprawie?

Możesz też wysłać e-mail do swoich znajomych, aby poinformować ich o naszej inicjatywie.

Poniżej znajdziesz przykładową treść wiadomości:

Cześć,
W ruchu Akcji Demokracji, do którego należę, wspieramy protest uczniowski. Uczniowie, nauczyciele i rodzice, domagają się od Premiera zamknięcia szkół w związku z drugą falą koronawirusa. Rząd nie powinien igrać życiem i zdrowiem naszych bliskich.
Zachęcam Cię do dołączenia swojego głosu w tej sprawie. Możesz to zrobić na stronie: https://dzialaj.akcjademokracja.pl/campaigns/premierzezamknijszkoly-sign.
Pozdrawiam

Dorzucisz się?
Dziękuję za dołączenie do tysięcy osób, zatroskanych o zdrowie i życie i domagających się zdecydowanych kroków w obliczu drugiej fali pandemii. Dorzuć się do kolejnych działań Akcji Demokracji, dzięki którym możemy szybko i skutecznie działać!

Akcja Demokracja to ruch ludzi walczących wspólnie o bardziej sprawiedliwą społecznie Polskę, gdzie szanuje się prawa człowieka, chroni środowisko i umacnia demokrację. Dzięki Twojej darowiźnie będziemy upewnić się, że nowa osoba na stanowisku RPO będzie również reprezentować te wartości.

Dzięki tysiącom wpłat od indywidualnych osób jesteśmy w stanie budować ruch niezależny i skuteczny.

Przejrzystość jest dla nas bardzo ważna. Dowiedz się, jak wydatkujemy nasze środki. Pod linkiem dostępne są informacje za lata 2015-2018. Wyniki finansowe za 2019 rok udostępnimy w najbliższym czasie.

Wpłacam 0 miesięcznie

Secure lock symbol

Twoja wpłata to

Jednorazowo Miesięcznie

Kwota

300zł
Dziękujemy za Twoją darowiznę. Prosimy czekać, następuje proces weryfikacji Twoich danych.

Inne sposoby na dokonanie wpłaty:


Zobacz regulamin darowizn