6 131 z 10 000 podpisów

Adresaci Premier RP Mateusz Morawiecki

Żądamy wprowadzenie mocniejszych sankcji gospodarczych na Federację Rosyjską i Republikę Białorusi. Transporty towarów i surowców do krajów biorących udział w agresji na Ukrainę finansują wojnę Putina.
Domagamy się skutecznego zablokowania wwożenia oraz wyjazdu tirów i pociągów towarowych oraz izolacji gospodarczej Rosji i Białorusi, a także nacisku na inne kraje Unii Europejskiej w celu zablokowania transportu drogą morską. Gospodarka rosyjska i białoruska muszą zostać odcięte od handlu z krajami UE.

Dlaczego to jest ważne?

Społeczność ukraińska i polscy aktywiści od wielu dni protestuje przeciwko przepuszczaniu białoruskich i rosyjskich tirów z transportem towarów. Jak argumentują Ukrainki i Ukraińcy “Każdy towar, każde euro, które dziś zasila gospodarkę rosyjską, zabija Ukraińców”.

Polska powinna zablokować możliwość przyjazdu i wywozu towarów z Białorusi i Rosji oraz przekonywać do tego kraje Unii Europejskiej. Unia, stojąca na straży wartości i przestrzegania praw człowieka, nie może handlować z reżimem, który z zimną krwią morduje ukraińskich cywilów i dąży do zniszczeniami sąsiedniego kraju.

Działanie to wspólna inicjatywa następujących organizacji

  • Instytut Strategie 2050
  • Fundacja Stocznia
  • Akcja Demokracja
  • Fundacja im. Kazimierza Pułaskiego
  • Centrum im. Ignacego Daszyńskiego
  • Klub Inteligencji Katolickiej (KIK) - Warszawa

Czekamy na potwierdzenie udziału kolejnych organizacji

Następny krok - podziel się!
Czy Twoi znajomi i rodzina wiedzą o tej akcji? Upewnij się, udostępniając apel! Nasza siła leży w zaangażowaniu tysięcy osób. Głos każdej i każdego z nas jest niezwykle ważny!

Dorzucisz się?
Akcja Demokracja to ruch ludzi walczących wspólnie o bardziej sprawiedliwą społecznie Polskę, gdzie szanuje się prawa człowieka, chroni środowisko i umacnia demokrację. Dzięki Twojej darowiźnie będziemy mogli i mogły skutecznie działać na rzecz naszych wspólnych wartości.

Dzięki tysiącom wpłat od indywidualnych osób jesteśmy w stanie budować ruch niezależny i skuteczny.

Przejrzystość jest dla nas bardzo ważna. Pod tym linkiem dostępne są informacje finansowe (struktura kosztów i przychodów) za lata 2015-2020 wraz z linkami do sprawozdań finansowych i merytorycznych Akcji Demokracji.

Wpłacam 0 miesięcznie

Secure lock symbol

Twoja wpłata to

Jednorazowo Miesięcznie

Kwota

300zł
Dziękujemy za Twoją darowiznę. Prosimy czekać, następuje proces weryfikacji Twoich danych.

Inne sposoby na dokonanie wpłaty:


Zobacz regulamin darowizn