6 148 z 10 000 podpisów

Adresaci Senatorowie i Senatorki Senatu RP, Sąd Najwyższy

Szanowni senatorzy, Szanowne senatorki,

nareszcie! Mamy to, na co obywatele i obywatelki czekali i o co upominali się od ponad dwóch lat. Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej (TSUE) wydał wyrok, otwierający drogę do powstrzymania neo-KRS i Izby Dyscyplinarnej przy Sądzie Najwyższym. Na jego podstawie zakwestionowany może zostać status każdego sędziego powołanego przez neo-KRS. Parlament musi pilnie przyjąć ustawę o Krajowej Radzie Sądownictwa (KRS), która będzie zgodna z polskim i unijnym prawem, aby powstrzymać dalsze powoływanie sędziów, których sposób powoływania nie spełniają warunku niezależności od polityków określonych w wyroku TSUE.

Po październikowych wyborach parlamentarnych, dzięki połączeniu sił opozycji, Senat stał się nadzieją wyborców i wyborczyń na przywrócenie praworządności w Polsce. Nadszedł moment, kiedy możecie udowodnić, że tych nadziei nie zawiedziecie.

Apel został stworzony we współpracy z inicjatywą Wolne Sądy
Wolne Sądy

Trybunał potwierdził, że neo-KRS nie ma legitymacji do działania i powoływania sędziów. Każdy mianowany sędzia, każdy wydany przez nich wyrok, każda uchwała – mogą zostać podważone. Szybkie zainicjowanie przez Senat prac nad ustawą wdrażającą wyrok TSUE da wyraźny sygnał nieprawidłowo obsadzonym instytucjom, sędziom i neo-KRSowi, że muszą powstrzymać się od podejmowania dalszych bezprawnych decyzji.
Natychmiastowa odpowiedź izby na wyrok TSUE może również ukrócić niepewność tysięcy osób stających przed sądem co do tego, czy sądzi ich niezależny sędzia i czy wyrok w ważnej dla nich sprawie jest wyrokiem w mocy prawa.

Następny krok - podziel się!

Jeżeli chcesz pomóc tej sprawie, zachęć znajomych i bliskich do podpisania apelu!

Kliknij w jeden z przycisków z prawej strony, aby zachęcić Twoich znajomych do udziału w kampanii.

Dorzucisz się?

Jeśli uważasz, że to co robimy jest ważne i chcesz wesprzeć nasze kolejne kampanie, prosimy Cię o wpłacanie choćby 10 złotych. Dążymy do tego, żeby Akcja Demokracja utrzymywała się z wpłat indywidualnych osób, ponieważ to pozwala nam zachować niezależność od instytucji, korporacji, rządów. Chcemy być odpowiedzialni jedynie przed ludźmi, dla których działamy. Dorzuć się do wspólnej sprawy!

Nasze wydatki utrzymujemy na niskim poziomie.Pieniądze, które otrzymujemy od grantodawców wydajemy na: płace dla kilkunastoosobowego zespołu, niewielkie koszty biurowe, utrzymanie infrastruktury technologicznej potrzebnej do prowadzenia akcji oraz na działania związane z prowadzeniem kampanii. Na koniec każdego roku podajemy do publicznej wiadomości nasze wydatki.Przejrzystość finansowa jest dla nas bardzo ważna. Jeśli chcesz wesprzeć nasze działania i wpłacić pieniądze, przyjmujemy darowizny poprzez bezpieczną platformę do płatności PayU. Pamiętaj, żadna kwota nie jest za mała.

Wpłacam 0 miesięcznie

Secure lock symbol

Twoja wpłata to

Jednorazowo Miesięcznie

Kwota

300zł
Dziękujemy za Twoją darowiznę. Prosimy czekać, następuje proces weryfikacji Twoich danych.

Inne sposoby na dokonanie wpłaty:


Zobacz regulamin darowizn