280 z 500 podpisów

Adresaci osoby więzione z powodów politycznych w Rosji i ich rodziny oraz politycy z Polski i Unii Europejskiej

Версия по-русски — нажмите сюда

Nie zgadzamy się na polityczne represje wobec osób domagających się wolności i sprawiedliwości w Rosji. Żądamy uwolnienia wszystkich z ponad 400 [1] osób więzionych z powodów politycznych, przetrzymywanych przez władze Federacji Rosyjskiej. Domagamy się zaprzestania brutalnych prześladowań, stosowania przemocy i tortur wobec osób pokojowo protestujących, zatrzymanych i uwięzionych.

Zwracamy się do polskich i europejskich polityków, aby wykorzystali każdą okoliczność kontaktu z władzami Federacji Rosyjskiej, aby domagać się uwolnienia wszystkich więzionych za przekonania i zakończenia prześladowań.

Do osób uwięzionych, represjonowanych i ich najbliższych kierujemy jasne przesłanie: macie w Polsce przyjaciółki i przyjaciół, wspieramy Was i dziękujemy za Wasze zaangażowanie. Dziękujemy, że robicie wszystko, aby pokazać światu, że Rosja ma twarz osób kochających wolność, a nie Władimira Putina.

Wspólne działanie Akcji Demokracji, Stowarzyszenia Za Wolną Rosję, Obywateli RP

[1] Listę osób represjonowanych prowadzi "Stowrzyszenie Memoriał".
Выражаем солидарность с людьми, преследуемыми в России

Адресаты: осужденные по политическим мотивам в России и их семьи, а также политики в Польше и Европейском Союзе

Мы выражаем своё несогласие в свяи с политическими репрессиями в отношении тех, кто требует свободы и справедливости в России. Мы требуем освобождения всех (более чем 400 человек), задержанных по политическим мотивам и насильственно удерживаемых властями Российской Федерации. Мы требуем положить конец преследованию, насилию и пыткам мирных демонстрантов, задержанных и заключенных.

Мы обращаемся к польским и европейским политикам – используйте любую возможность воздействия на власти Российской Федерации, чтобы потребовать освобождения всех заключенных за их убеждения и прекращения преследований.

Мы выражаем поддержку всем политическим заключенным, репрессированным людям и их родственникам. Можете быть уверены: у вас есть друзья в Польше, мы поддерживаем вас и благодарим вас за вашу самоотверженность.

Мы благодарим вас за то, что вы сделали все возможное, чтобы показать миру, что у России лицо свободолюбивых людей, а не Владимира Путина.

Акция Демократия (Akcja Demokracja), Ассоциация «За свободную Россию» (Za wolną Rosję), движение «Граждане Польши» (Obywatele RP)

Według rosyjskiej organizacji Memoriał [https://memohrc.org/ru/content/spiski-presleduemyh], ponad 400 osób w Rosji jest represjonowanych za ich poglądy polityczne i przekonania religijne, większość z nich przebywa w więzieniach.

Ostatnio sytuacja osób, które wyrażają sprzeciw wobec władz Federacji Rosyjskiej, znacząco się pogorszyła: próba zamordowania aktywisty Aleksieja Nawalnego, jego powrót do Rosji, skazani na areszt, a obecnie na więzienie wywołało gwałtowną falę protestów w całej Rosji. To największa liczba aresztowań od 2011 roku. Solidarnościowe demonstracje spotkały się z brutalną odpowiedzią władz. 1 lutego liczba zatrzymanych na protestach w całej Rosji przekroczyła pięć tysięcy osób (5135).

Demonstrujący są brutalnie bici, aresztowani, odmawia im się prawa do jedzenia i picia. (Po ostatnich protestach dramatyczne sceny rozgrywały się w Sacharowie nieopodal Moskwy. Tam pod ośrodkiem przeznaczonym dla nielegalnych imigrantów wiele godzin stała kolejka autobusów wypełnionych ludźmi, aresztowanymi jeszcze w czasie niedzielnych demonstracji. Przez dwie doby nie mieli nic do jedzenia i do picia. Z autobusów nie wypuszczano ich nawet do toalety).

Świat nie może milczeć, gdy w Rosji, kraju członkowskim Rady Europy, sygnatariuszy międzynarodowych konwencji na rzecz praw człowieka, dochodzi do prześladowania ludzi za wyrażanie przekonań.

Następny krok - podziel się!

Czy Twoi znajomi i rodzina wiedzą o tej akcji? Upewnij się, udostępniając apel! Nasza siła leży w zaangażowaniu tysięcy osób. Głos każdej i każdego z nas jest niezwykle ważny!

Możesz też wysłać e-mail do swoich znajomych, aby poinformować ich o naszej inicjatywie.

Poniżej znajdziesz przykładową treść wiadomości:

Cześć,
Akcja Demokracja, Obywatele RP i Stowarzyszenie Za Wolną Rosję wspólnie zbierają podpisy pod listem solidarności z więźniami politycznymi w Rosji.
Zachęcam Cię do dołączenia swojego głosu w tej sprawie. Możesz to zrobić na stronie: https://dzialaj.akcjademokracja.pl/campaigns/solidarnie-z-represjonowanymi-w-Rosji.
Pozdrawiam

Dorzucisz się?
Akcja Demokracja to ruch ludzi walczących wspólnie o bardziej sprawiedliwą społecznie Polskę, gdzie szanuje się prawa człowieka, chroni środowisko i umacnia demokrację. Nasz los zależy także od losu innych ludzi, dlatego czasem podejmujemy działania o charakterze międzynarodowym. Dzięki Twojej darowiźnie będziemy dalej działać na rzecz praworządności.

Dzięki tysiącom wpłat od indywidualnych osób jesteśmy w stanie budować ruch niezależny i skuteczny.

Zobacz nasze finanse. Przejrzystość jest dla nas bardzo ważna.

Wpłacam 0 miesięcznie

Secure lock symbol

Twoja wpłata to

Jednorazowo Miesięcznie

Kwota

300zł
Dziękujemy za Twoją darowiznę. Prosimy czekać, następuje proces weryfikacji Twoich danych.

Inne sposoby na dokonanie wpłaty:


Zobacz regulamin darowizn