0 z 100 podpisów

Adresaci Wolne media

Wyrażamy solidarność z dziennikarzami, dziennikarkami i redakcjami niezależnych mediów w Polsce, które władza obrała sobie za cel ataku. Projekt nowego podatku nałożonego przez rząd traktujemy jako atak na wolne media i kolejny etap planu niszczenia pluralizmu i demokracji przez rządzących.

To jak niezbędne są nam wolne media udowodnili nam wielokrotnie dziennikarze i dziennikarki będąc wszędzie tam, gdzie my. W terenie, relacjonując protesty, upominając się o aktywistki i aktywistów, nierzadko obrywając gazem czy policyjną pałką. To dzięki nim docieramy szeroko alarmując o najważniejszych sprawach takich jak kryzys klimatyczny, prawa człowieka, sprawiedliwość społeczna. Są dla nas źródłem rzetelnych informacji. To oni przepytują polityków i ujawniają nieprawidłowości. To na łamach niezależnych mediów odbywać się może obywatelska debata.

By dalej mogło to trwać, media muszą pozostać niezależne. Dlatego, kiedy dziś potrzebna jest nasza solidarność, jesteśmy z nimi!

Jak 28 stycznia zapowiedział Jarosław Kaczyński: „Musimy mieć własne media. Media niepolskie powinny być w naszym kraju wyjątkiem, i to rzadkim wyjątkiem”. Teraz rząd Polski działa wg scenariusza, który już sprawdził się na Węgrzech. W podobny sposób Viktor Orbán pozbył się wolnych mediów na Węgrzech.

Podatki są potrzebne i ważne. Dzięki nim możemy wyrównywać nierówności społeczne, mieć działający system ochrony zdrowia i edukację dostępną dla każdej i każdego. Uważamy, że wielkie korporacje powinny uczciwie płacić podatki i oddawać część tego, co zarabiają, sprzedając swoj usługi. Jednak w tym wypadku celem rządu jest doprowadzenie do monopolu, w którym jedyny słyszalny głos będzie płynął z TVP Info i skrajnie prawicowych tygodników.

Konstytucja RP w art. 54. gwarantuje, „Każdemu zapewnia się wolność wyrażania poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji, a cenzura prewencyjna środków masowego przekazu oraz koncesjonowanie prasy są zakazane”. Wspólnie stajemy w obronie tej wolności.

Następny krok - podziel się!

Możesz trzykrotnie zwiększyć moc swojego działania, udostępniając apel rodzinie i znajomym! Nasza siła leży w zaangażowaniu tysięcy osób. Głos każdej i każdego z nas jest niezwykle ważny!

Możesz też wysłać e-mail do swoich znajomych, aby poinformować ich o naszej inicjatywie.

Poniżej znajdziesz przykładową treść wiadomości:

Cześć,
W ruchu Akcji Demokracji, z którym działam, zbieramy podpisy pod apelem solidarności z wolnymi mediami.
Zachęcam Cię do dołączenia swojego głosu w tej sprawie. Możesz to zrobić na stronie: https://dzialaj.akcjademokracja.pl/campaigns/solidarnie-z-wolnymi-mediami.
Pozdrawiam

Dorzucisz się?
Akcja Demokracja to ruch ludzi walczących wspólnie o bardziej sprawiedliwą społecznie Polskę, gdzie szanuje się prawa człowieka, chroni środowisko i umacnia demokrację. Dzięki Twojej darowiźnie będziemy dalej działać na rzecz praworządności.

Dzięki tysiącom wpłat od indywidualnych osób jesteśmy w stanie budować ruch niezależny i skuteczny.

Zobacz nasze finanse. Przejrzystość jest dla nas bardzo ważna.

Wpłacam 0 miesięcznie

Secure lock symbol

Twoja wpłata to

Jednorazowo Miesięcznie

Kwota

300zł
Dziękujemy za Twoją darowiznę. Prosimy czekać, następuje proces weryfikacji Twoich danych.

Inne sposoby na dokonanie wpłaty:


Zobacz regulamin darowizn