8 441 z 20 000 podpisów

Adresaci Posłowie i Posłanki Sejmu RP

Domagamy się natychmiastowego odwołania Ryszarda Terleckiego z funkcji wicemarszałka Sejmu RP.

Jego haniebna wypowiedź na temat liderki białoruskiej opozycji i faktycznej prezydentki-elektki Białorusi, Swiatłany Cichanouskiej nie może przejść bezkarnie. Wyrażone w niej stanowisko to policzek dla wszystkich Białorusinek i Białorusinów oraz wspierających ich Polek i Polaków.

W czasie, gdy wszystkie demokratyczne kraje jednoczą się, wspierając walczących o niepodległość i demokrację w Białorusi, gdy dziesiątki Białorusinek i Białorusinów jest więzionych i torturowanych lub traci życie w wyniku represji reżimu Łukaszenki i wspierającego go Putina nie może być w polskiej debacie publicznej miejsca na takie wypowiedzi.

Nie ma naszej zgody na działania wspierające reżim i łamanie praw człowieka w Białorusi. Sejm RP musi, tak jak obywatele i obywatelki Polski, stanąć solidarnie z obywatelkami i obywatelami Białorusi przeciw reżimowi.

Następny krok - podziel się!
Czy Twoi znajomi i rodzina wiedzą o tej akcji? Upewnij się, udostępniając apel! Nasza siła leży w zaangażowaniu tysięcy osób. Głos każdej i każdego z nas jest niezwykle ważny!

Możesz też wysłać e-mail do swoich znajomych, aby poinformować ich o naszej inicjatywie. Poniżej znajdziesz przykładową treść wiadomości:

Cześć,
W ruchu Akcji Demokracji, do którego należę, domagamy się natychmiastowego odwołania Ryszarda Terleckiego z funkcji wicemarszałka Sejmu po jego haniebnej wypowiedzi, w której sugerował by Swiatłana Cichanouska, liderka białoruskiej opozycji, szukała pomocy w Moskwie.
Zachęcam Cię do dołączenia swojego głosu w tej sprawie. Możesz to zrobić na stronie: https://dzialaj.akcjademokracja.pl/campaigns/terlecki-sign.
Pozdrawiam

Dorzucisz się?
Nie powinno być miejsca w polskiej polityce na wypowiedzi takie, jak ta Ryszarda Terleckiego. Solidarność polityków i polityczek u władzy z Białorusinami i Białorusinkami walczącymi o wolność powinna być bezwarunkowa, a nie uzależniona od tego czy spotykają się one z ich przeciwnikami politycznymi.

Akcja Demokracja to ruch ludzi walczących wspólnie o bardziej sprawiedliwą społecznie Polskę, gdzie szanuje się prawa człowieka, chroni środowisko i umacnia demokrację. Dzięki Twojej darowiźnie będziemy mogli i mogły skutecznie działać na rzecz naszych wspólnych wartości.

Dzięki tysiącom wpłat od indywidualnych osób jesteśmy w stanie budować ruch niezależny i skuteczny.

Przejrzystość jest dla nas bardzo ważna. Pod tym linkiem dostępne są informacje finansowe (struktura kosztów i przychodów) za lata 2015-2019 wraz z linkami do sprawozdań finansowych i merytorycznych Akcji Demokracji.

Wpłacam 0 miesięcznie

Secure lock symbol

Twoja wpłata to

Jednorazowo Miesięcznie

Kwota

300zł
Dziękujemy za Twoją darowiznę. Prosimy czekać, następuje proces weryfikacji Twoich danych.

Inne sposoby na dokonanie wpłaty:


Zobacz regulamin darowizn