7 699 z 10 000 podpisów

Adresaci Jarosław Gowin, minister nauki i szkolnictwa wyższegoOd miesięcy obserwujemy narastającą falę przemocy wobec zagranicznych studentek i studentów polskich uczelni. Lżenie, kopanie, bicie, zastraszanie – to spotkało ich już w Lublinie, Łodzi, Bydgoszczy, Toruniu... Ani na kampusie, ani w drodze na zajęcia, czy do akademików, nie mogą czuć się bezpieczni, jeśli ich język lub wygląd sugerują, że są obcokrajowcami.

Przestępstwa z nienawiści przestały być problemem marginalnym. Brak zdecydowanej reakcji ze strony Ministra odpowiedzialnego za szkolnictwo wyższe tworzy atmosferę przyzwolenia.

Dlatego zwracamy się do Pana o jasną deklarację, że nie ma zgody na przemoc wobec studentek i studentów, niezależnie od ich wyglądu czy narodowości.

Domagamy się także konkretnych działań, które zatrzymają tę falę przemocy. Oczekujemy powołania zespołu, do którego wejdą przedstawiciele kompetentnych w tym temacie instytucji publicznych, akademickich oraz organizacji pozarządowych i policji. Celem zespołu ma być wypracowanie planu działań przeciw motywowanej nienawiścią przemocy wobec studentek i studentów.


Następny krok - podziel się!

Udostępnij apel znajomym na Facebooku i Twitterze. Spraw by więcej osób dowiedziało się o naszej akcji!

Możesz też wysłać e-maila do swoich znajomych, aby poinformować ich o naszej inicjatywie.

Poniżej znajdziesz przykładową treść wiadomości:

Cześć,
właśnie podpisałem/am apel do ministra Gowina ws. narastającej fali przemocy wobec zagranicznych studentek i studentów polskich uczelni.
Zwiększamy nacisk i mobilizujemy się. Petycję znajdziesz na stronie: akcjademokracja.pl.
Pozdrawiam,
TWOJE IMIĘ

Dorzucisz się?

Dążymy do tego, żeby Akcja Demokracja była finansowana z drobnych wpłat osób takich jak Ty. Dzięki temu ruch, który tworzymy, będzie całkowicie niezależny od zewnętrznych grantodawców. Będzie to możliwe tylko z Twoim udziałem.

Pamiętaj, żadna kwota nie jest za mała.

Żeby dowiedzieć się więcej, przeczytaj Regulamin darowizn oraz naszą Politykę prywatności.

Wpłacam 0 miesięcznie

Twoja wpłata to

Jednorazowo Miesięcznie

Kwota

Dziękujemy za Twoją darowiznę. Prosimy czekać, następuje proces weryfikacji Twoich danych.

Inne sposoby na dokonanie wpłaty:


Zobacz regulamin darowizn

Administratorem zbieranych danych osobowych jest Fundacja Akcja Demokracja z siedzibą w Warszawie przy ul. Żurawiej 24a/8. Dane wykorzystywane będą do przeprowadzenia tej kampanii, aby poinformować Cię o kolejnych naszych działaniach oraz w celach statystycznych. Podanie danych jest dobrowolne. Swoje dane możesz w każdej chwili poprawiać, a także zawsze możesz zażądać ich usunięcia. Więcej w polityce prywatności.