Napisz do

Stop manipulacjom

Wyślij zawiadomienie do UOKiK

Przed wysłaniem przeczytaj koniecznie poniższe punkty!

W działaniach wokół wzrostu cen prądu doszło do licznych naruszeń praw konsumentów. Spółki energetyczne dopuściły się licznych przekłamań i manipulacji. Chcemy, by sprawą zajął się UOKiK. Dołącz do akcji i wyślij zawiadomienie! Nie pozwólmy, by spółki skarbu państwa dalej bezkarnie wprowadzały w błąd Polki i Polaków.

Wraz z prawnikami z fundacji Frank Bold przygotowaliśmy wzór pisma do wysłania.

 • ▶ sprawdź w pierwszym akapicie czy wpisana jest nazwa spółki, na którą chcesz złożyć skargę,
 • ▶ możesz wpisać jedną z następujących nazw:

  Tauron Sprzedaż sp. z o.o.,

  PGE Obrót S.A.,

  ENEA S.A.,

  Polenergia Dystrybucja sp. z o.o.,

 • ▶ najlepiej zlożyć zawiadomienie na firmę, której jesteś klientką czy klientem,
 • ▶ jeśli nie jesteś klientką czy klientem żadnej z powyższych firm, nie martw się, wybierz tę, na którą chcesz zgłosić skargę,
 • ▶ Twoje zawiadomienie trafi na oficjalny adres mailowy UOKiK służący temu celowi.
 • Do treści wiadomości zostanie automatycznie dodana stopka: "Z poważaniem, Imię, Nazwisko, Twój e-mail", nie musisz więc ich wpisywać do treści wiadomości.

  Daj nam znać, jeśli otrzymasz odpowiedź. Prześlij ją na adres kontakt at akcjademokracja.pl.Wyślij jako To nie Ty? Kliknij

Odbiorcy otrzymają Twoje imię i nazwisko, adres email.

Twoja zgoda na przetwarzanie danych osobowych jest konieczna.

Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do zrealizowania działań w tej kampanii. Jeżeli nie podasz danych, to nie będziemy mogli zarejestrować Twoich działań na naszej stronie.

Informujemy, że Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez fundację Akcja Demokracja z siedzibą w Warszawie [Warszawa 00-031 przy ul. Szpitalnej 5/2] w celu przeprowadzenia tej oraz przyszłych kampanii, w tym informowania Cię o planowanych wydarzeniach. Dane przetwarzamy na podstawie Twojej zgody.

Do swoich danych masz dostęp, możesz żądać ich poprawienia, usunięcia, zaprzestania lub ograniczenia ich przetwarzania. Masz prawo wycofać udzieloną przez Ciebie zgodę na przetwarzanie.

Masz prawo przeniesienia swoich danych do innego administratora.

W przypadku gdy uważasz, że przetwarzamy Twoje dane w sposób niewłaściwy, masz prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego, Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

Aby komunikować się z Tobą i innymi aktywistami, korzystamy z usług firm oferujących hosting, rozsyłanie wiadomości email, sms, lub poprzez inne kanały komunikacji elektronicznej. Aby móc dla nas pracować, mają dostęp do Twoich danych. Nie mogą z nich korzystać poza zakresem realizowania usług dla Akcji Demokracji. Korzystamy także z usług firm działających poza Unią Europejską, dlatego twoje dane osobowe mogą być przekazywane do państw spoza Unii – zawsze tylko na podstawie umowy o ochronie danych osobowych z tą firmą. Możesz uzyskać od nas kopię Twoich danych przekazywanych do tych państw.

Korzystamy z usług firm działających poza Unią Europejską, dlatego twoje dane osobowe mogą być przekazywane do państw spoza Unii – zawsze tylko na podstawie umowy o ochronie danych osobowych z tą firmą. Możesz uzyskać od nas kopię Twoich danych przekazywanych do tych państw.

Twoje dane będą przetwarzane nie dłużej, niż jest to konieczne do realizacji celów, na które się zgadzasz poniżej, a po tym czasie będą przechowywane w minimalnej, archiwalnej formie tak długo, jak przewiduje prawo.

Następny krok - podziel się!

Udostępnij akcję znajomym w mediach społecznościowych lub e-mailem.

Skopiuj i wklej link: https://dzialaj.akcjademokracja.pl/campaigns/uokik-mailto

lub skorzystaj z wiadomości poniżej:

Cześć,
W działaniach wokół wzrostu cen prądu doszło do licznych naruszeń praw konsumentów. Spółki energetyczne dopuściły się licznych przekłamań i manipulacji. Chcę aby sprawą zajął się Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Również Ty możesz złożyć zawiadomienie w sprawie naruszeń. Dołącz do akcji i wyślij zawiadomienie! Nie pozwólmy by spółki skarbu państwa dalej bezkarnie wprowadzały w błąd Polki i Polaków. Wejdź na tę stronę: https://akcja.link/zawiadomienie-uokik Pozdrawiam
TWÓJ PODPIS

Dorzucisz się?

W kampanii spółek energetycznych doszło do całego szeregu naruszeń praw konsumentów i sprawą powinien zająć się UOKiK – organ, który ma narzędzia, by chronić nas przed nieuczciwymi działaniami producentów i dystrybutorów energii.
Wesprzyj nasze dalsze działania w sprawie mnipulacji wokół cen energii.

Pod tym linkiem dostępne są informacje finansowe (struktura kosztów i przychodów) za lata 2015-2020 wraz z linkami do sprawozdań finansowych i merytorycznych Akcji Demokracji.

Wpłacam 0 miesięcznie

Secure lock symbol

Twoja wpłata to

Jednorazowo Miesięcznie

Kwota

300zł
Dziękujemy za Twoją darowiznę. Prosimy czekać, następuje proces weryfikacji Twoich danych.

Inne sposoby na dokonanie wpłaty:


Zobacz regulamin darowizn