Napisz do do posłów i posłanek z wezwaniem do odrzucenia ustaw: zaostrzającej prawo antyaborcyjne i zakazującej edukacji seksualnej!

Adresaci:

Planowane przez MEiN zmiany prawa oświatowego to zniszczenie polskiej szkoły. Koalicja organizacji społecznych działających na rzecz dobrej edukacji, odpowiadającej na wyzwania XXI wieku prowadzi kampanię WOLNA SZKOŁA, która pokazuje konsekwencje zmian planowanych przez ministra Czarnka.

W ramach kampanii przygotowała propozycję maila, który możesz wykorzystać wysyłając do wszystkich lub wybranych posłów i posłanek (np tych z Twojego okręgu wyborczego lub tych, którzy wykonują lub wykonywali zawód nauczyciela o zatrzymanie tej szkodliwej, złej ustawy. Twój mail, wraz z głosem sprzeciwu wielu innych osób, sprawi, że nasi przedstawiciele i przedstawicielki w Sejmie poznają zdanie swoich wyborców: rodziców, nauczycieli, uczniów, obywatelki i obywatelek zaniepokojonych stanem polskiej oświaty i przyszłości dzieci edukowanych w polskiej szkole.

Możesz skorzystać z gotowego szablonu lub usunąć proponowany tekst i wpisać własną treść. Kliknij niebieski przycisk "Wyślij maila", by Twoja wiadomość dotarła do posłów i posłanek. Dzięki wiadomości Twojej oraz innych aktywistów i aktywistek posłanki i posłowie wyraźnie usłyszą nasze oczekiwania!

Do treści wiadomości zostanie automatycznie dodana stopka: Z poważaniem, Imię, Nazwisko, Twój e-mail, nie musisz więc ich wpisywać do treści wiadomości.

Daj nam znać, jeśli otrzymasz odpowiedź. Prześlij ją na adres kontakt at akcjademokracja.pl.

Wyślij jako To nie Ty? Kliknij

Odbiorcy otrzymają Twoje imię i nazwisko, adres email.

Twoja zgoda na przetwarzanie danych osobowych jest konieczna.

Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do zrealizowania działań w tej kampanii. Jeżeli nie podasz danych, to nie będziemy mogli zarejestrować Twoich działań na naszej stronie.

Informujemy, że Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez fundację Akcja Demokracja z siedzibą w Warszawie [Warszawa 00-031 przy ul. Szpitalnej 5/2] w celu przeprowadzenia tej oraz przyszłych kampanii, w tym informowania Cię o planowanych wydarzeniach. Dane przetwarzamy na podstawie Twojej zgody.

Do swoich danych masz dostęp, możesz żądać ich poprawienia, usunięcia, zaprzestania lub ograniczenia ich przetwarzania. Masz prawo wycofać udzieloną przez Ciebie zgodę na przetwarzanie.

Masz prawo przeniesienia swoich danych do innego administratora.

W przypadku gdy uważasz, że przetwarzamy Twoje dane w sposób niewłaściwy, masz prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego, Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

Aby komunikować się z Tobą i innymi aktywistami, korzystamy z usług firm oferujących hosting, rozsyłanie wiadomości email, sms, lub poprzez inne kanały komunikacji elektronicznej. Aby móc dla nas pracować, mają dostęp do Twoich danych. Nie mogą z nich korzystać poza zakresem realizowania usług dla Akcji Demokracji. Korzystamy także z usług firm działających poza Unią Europejską, dlatego twoje dane osobowe mogą być przekazywane do państw spoza Unii – zawsze tylko na podstawie umowy o ochronie danych osobowych z tą firmą. Możesz uzyskać od nas kopię Twoich danych przekazywanych do tych państw.

Korzystamy z usług firm działających poza Unią Europejską, dlatego twoje dane osobowe mogą być przekazywane do państw spoza Unii – zawsze tylko na podstawie umowy o ochronie danych osobowych z tą firmą. Możesz uzyskać od nas kopię Twoich danych przekazywanych do tych państw.

Twoje dane będą przetwarzane nie dłużej, niż jest to konieczne do realizacji celów, na które się zgadzasz poniżej, a po tym czasie będą przechowywane w minimalnej, archiwalnej formie tak długo, jak przewiduje prawo.

Następny krok - podziel się!

Udostępnij akcję znajomym w mediach społecznościowych lub e-mailem.

Skopiuj i wklej link: https://dzialaj.akcjademokracja.pl/campaigns/wolna-szkola-wyslij-maila-do-poslow

lub skorzystaj z wiadomości poniżej:

Cześć,
Zatrzymajmy złe zmiany w szkołach! Przygotowywane przez rząd projekty oznaczają faktyczną zmianę ustroju szkolnego. Naruszają prawa rodziców, dzieci i młodzieży, pogłębiają nierówności, utrudniają pracę nauczycieli i nauczycielek, a w konsekwencji obniżają jakość polskiej edukacji. Ograniczają kompetencje samorządów lokalnych. Możesz, tak jak ja, wysłać w tej sprawie wiadomość do posłów i posłanek. Im więcej takich głosów, tym większa szansa, że parlamentarzyści i parlamentarzystki poczują naszą presję. Szablon przykładowej wiadomości znajdziesz na stronie: https://dzialaj.akcjademokracja.pl/campaigns/wolna-szkola-wyslij-maila-do-poslow Pozdrawiam
TWÓJ PODPIS

Dorzucisz się?

Dorzuć się do kolejnych działań przeciw Czarnkowi!

To działanie prowadzone jest przez koalicję organizacji Wolna Szkoła, przy wsparciu Akcji Demokracji. Na tej stronie możesz dorzucić się do działań prowadzonych przez Akcję Demokrację.

Akcja Demokracja w kamapnii #CzarnekOUT wysyła naklejki i stawia billboardy dodające otuchy uczniom i uczennicom, studentom i studentkom, kadrze pedagogicznej zarówno w dużych miastach, jak i mniejszych ośrodkach. Organizujemy równieź ogólnopolski protest rodziców i uczniów przed szkołami w całej Polsce.

Jeśli chcesz wesprzeć nasze działania i wpłacić pieniądze, przyjmujemy darowizny poprzez bezpieczną platformę do płatności PayU. Pamiętaj, żadna kwota nie jest za mała.

Nasze wydatki utrzymujemy na niskim poziomie. Pieniądze, które otrzymujemy od grantodawców wydajemy na: płace dla kilknastoosobowego zespołu, niewielkie koszty biurowe, utrzymanie infrastruktury technologicznej potrzebnej do prowadzenia akcji oraz na działania związane z prowadzeniem kampanii. Na koniec każdego roku podajemy do publicznej wiadomości nasze wydatki. Przejrzystość finansowa jest dla nas bardzo ważna.

Wpłacam 0 miesięcznie

Secure lock symbol

Twoja wpłata to

Jednorazowo Miesięcznie

Kwota

300zł
Dziękujemy za Twoją darowiznę. Prosimy czekać, następuje proces weryfikacji Twoich danych.

Inne sposoby na dokonanie wpłaty:


Zobacz regulamin darowizn