Napisz do przedstawicieli i przedstawicielek państw członkowskich Unii Europejskiej

Adresaci:

W polu wiadomości widzisz treść maila, jaka zostanie wysłana do przedstawicieli 25 państw w Unii Europejskiej (ambasadorów i ambasadorek państw, bez Polski i Węgier, które blokują porozumienie). Poniżej znajdziesz polską wersję.

Do treści wiadomości zostanie automatycznie dodana stopka: Z poważaniem, Imię, Nazwisko, Twój e-mail, nie musisz więc ich wpisywać do treści wiadomości. Zostanie też dołączona mozaika - apel z naszym przesłaniem.

Daj nam znać, jeśli otrzymasz odpowiedź. Prześlij ją na adres kontakt at akcjademokracja.pl.

---

Szanowni Przedstawiciele Państw Członkowskich Unii Europejskiej,

Chcę poinformować Państwa o niezwykłym, obywatelskim zaangażowaniu Polek i Polaków w obronę praworządności, instytucji demokratycznych, niezależności sądownictwa, represjonowanych sędziów i mniejszości w Polsce. Wspólnie z tysiącami aktywistów i aktywistek z Polski i Węgier, patrzymy z nadzieją na zdecydowane stanowisko wszystkich państw członkowskich w negocjacjach dotyczących mechanizmu łączącego fundusze UE ze standardami praworządności w całej Unii.

Wznosząc europejskie flagi podczas masowych demonstracji, broniąc polskich sądów przed przejęciem przez partię rządzącą, podpisując masowe apele do Komisji Europejskiej (ponad 1360 000 podpisów), wpłacając pieniądze na przesłanie do europejskich przywódców opublikowane w Politico, wspólnie z aktywistami z Węgier i Rumunii, mówimy zdecydowanie: nie zgadzamy się na wetowanie budżetu UE i funduszu odbudowy przez polski rząd.

Apelujemy do każdego państwa członkowskiego UE, aby nie ulegało szantażom polskiego rządu. Popieramy mocny mechanizm “funduszy za praworządność” i mamy nadzieję, że uchroni nas on przed autorytaryzmem. Wierzymy, że będzie on chronił przyszłość najważniejszych założeń Unii Europejskiej.

PS kopia tej wiadomości będzie także wysłana do głównych mediów w Europie, ponieważ wierzę, że zdecydowana ochrona wspólnych wartości leży nie tylko w interesie Polek i Polaków, ale wszystkich obywateli i obywatelek UE.

Wyślij jako To nie Ty? Kliknij

Odbiorcy otrzymają Twoje imię i nazwisko, adres email.

Twoja zgoda na przetwarzanie danych osobowych jest konieczna.

Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do zrealizowania działań w tej kampanii. Jeżeli nie podasz danych, to nie będziemy mogli zarejestrować Twoich działań na naszej stronie.

Informujemy, że Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez fundację Akcja Demokracja z siedzibą w Warszawie [Warszawa 00-031 przy ul. Szpitalnej 5/2] w celu przeprowadzenia tej oraz przyszłych kampanii, w tym informowania Cię o planowanych wydarzeniach. Dane przetwarzamy na podstawie Twojej zgody.

Do swoich danych masz dostęp, możesz żądać ich poprawienia, usunięcia, zaprzestania lub ograniczenia ich przetwarzania. Masz prawo wycofać udzieloną przez Ciebie zgodę na przetwarzanie.

Masz prawo przeniesienia swoich danych do innego administratora.

W przypadku gdy uważasz, że przetwarzamy Twoje dane w sposób niewłaściwy, masz prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego, Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

Aby komunikować się z Tobą i innymi aktywistami, korzystamy z usług firm oferujących hosting, rozsyłanie wiadomości email, sms, lub poprzez inne kanały komunikacji elektronicznej. Aby móc dla nas pracować, mają dostęp do Twoich danych. Nie mogą z nich korzystać poza zakresem realizowania usług dla Akcji Demokracji. Korzystamy także z usług firm działających poza Unią Europejską, dlatego twoje dane osobowe mogą być przekazywane do państw spoza Unii – zawsze tylko na podstawie umowy o ochronie danych osobowych z tą firmą. Możesz uzyskać od nas kopię Twoich danych przekazywanych do tych państw.

Korzystamy z usług firm działających poza Unią Europejską, dlatego twoje dane osobowe mogą być przekazywane do państw spoza Unii – zawsze tylko na podstawie umowy o ochronie danych osobowych z tą firmą. Możesz uzyskać od nas kopię Twoich danych przekazywanych do tych państw.

Twoje dane będą przetwarzane nie dłużej, niż jest to konieczne do realizacji celów, na które się zgadzasz poniżej, a po tym czasie będą przechowywane w minimalnej, archiwalnej formie tak długo, jak przewiduje prawo.

Następny krok - podziel się!

Podziel się tą akcją ze znajomymi! Dzięki temu nasz wspólny głos wybrzmi wyraźniej, a przedstawiciele i przedstawicielki państw członkowskich Unii Europejskiej będą mogły i mogli zobaczyć jeszcze wyraźniejszy głos poparcia dla wprowadzenia mechanismu "fundusze za praworządność".

Udostępnij akcję na Facebooku lub Twitterze, lub wyślij znajomym poniższą wiadomość e-mail:

Cześć,
Apeluję do każdego państwa członkowskiego UE, aby nie ulegało szantażom polskiego rządu. Popieram mocny mechanizm “funduszy za praworządność” i mam nadzieję, że uchroni nas on przed autorytaryzmem. Wierzę, że będzie on chronił przyszłość najważniejszych założeń Unii Europejskiej. Podobnie jak ja, wyślij maila do przedstawicieli państw członkowskich Uni Europejskiej! Szablon przykładowej wiadomości znajdziesz na stronie: https://dzialaj.akcjademokracja.pl/campaigns/wyslij-wiadomosc-do-przedstawicieli-panstw-w-ue
Pozdrawiam
TWÓJ PODPIS

Dorzucisz się?

Akcja Demokracja to ruch ludzi walczących wspólnie o bardziej sprawiedliwą społecznie Polskę, gdzie szanuje się prawa człowieka, chroni środowisko i umacnia demokrację. Dzięki Twojej darowiźnie będziemy w stanie wspólnie sprzeciwiać się naruszeniom praw i wolności obywatelskich!

Dzięki tysiącom wpłat od indywidualnych osób jesteśmy w stanie budować ruch niezależny i skuteczny.

Przejrzystość jest dla nas bardzo ważna. Dowiedz się, jak wydatkujemy nasze środki. Pod linkiem dostępne są informacje za lata 2015-2018. Wyniki finansowe za 2019 rok udostępnimy w najbliższym czasie.

Wpłacam 0 miesięcznie

Secure lock symbol

Twoja wpłata to

Jednorazowo Miesięcznie

Kwota

300zł
Dziękujemy za Twoją darowiznę. Prosimy czekać, następuje proces weryfikacji Twoich danych.

Inne sposoby na dokonanie wpłaty:


Zobacz regulamin darowizn