Twoja opinia o działaniach w obronie niezależności sądów

0%
* Pola oznaczone gwiazdką są obowiązkowe

Mimo społecznego sprzeciwu, upartyjnianie sądownictwa trwa. Jednak wciąż mamy nadzieję na odwrócenie tego procesu. Mamy mało czasu, by zdecydować, jak działać dalej.

W tym procesie cenny będzie Twój głos. Jesteśmy najskuteczniejsi, gdy wspólnie wybieramy cele naszych kampanii.
Jakie działania zatem powinna podjąć Akcja Demokracja w obronie sądownictwa? Kliknij DALEJ, aby odpowiedzieć!

Uszereguj od najlepszych (na górze) do najsłabszych (na dole)
  1. Poparcie działań Komisji Europejskiej, która planuje wprowadzenie nowej zasady, według której warunkiem przekazywania Polsce unijnych pieniędzy będzie m.in. zagwarantowanie niezależności sądownictwa.
  2. Apel do instytucji europejskich o działanie, które powstrzyma proces odchodzenia najbardziej doświadczonych sędziów Sądu Najwyższego.
  3. Apel do instytucji europejskich, by zajęły się problemem upolitycznienia Krajowej Rady Sądownictwa.
  4. Apel do Prezydenta Dudy o powstrzymanie upolityczniania sądów.
  5. Wspieranie „niepokornych” sędziów, którzy z narażeniem stanowiska będą podejmować decyzje niezgodne z oczekiwaniami władzy.
  6. Nagłośnienie opinii, że tzw. Krajowa Rada Sądownictwa, choć rozpoczęła już działanie, nie ma kompetencji do decydowania o wyborze sędziów.

Ustaw elementy w żądanej kolejności.
Numery wykorzystamy wyłącznie w kampaniach Akcji Demokracji.
Twoje dane
Kliknij jeśli mieszkasz w innym kraju

Twoja zgoda na przetwarzanie danych osobowych jest konieczna.

Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do zrealizowania działań w tej kampanii. Jeżeli nie podasz danych, to nie będziemy mogli zarejestrować Twoich działań na naszej stronie.

Informujemy, że Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez fundację Akcja Demokracja z siedzibą w Warszawie [Warszawa 00-515 przy ul. Żurawiej 24a/8] w celu przeprowadzenia tej oraz przyszłych kampanii, w tym informowania Cię o planowanych wydarzeniach. Dane przetwarzamy na podstawie Twojej zgody.

Do swoich danych masz dostęp, możesz żądać ich poprawienia, usunięcia, zaprzestania lub ograniczenia ich przetwarzania. Masz prawo wycofać udzieloną przez Ciebie zgodę na przetwarzanie.

Masz prawo przeniesienia swoich danych do innego administratora.

W przypadku gdy uważasz, że przetwarzamy Twoje dane w sposób niewłaściwy, masz prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego, Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

Aby komunikować się z Tobą i innymi aktywistami, korzystamy z usług firm oferujących hosting, rozsyłanie wiadomości email, sms, lub poprzez inne kanały komunikacji elektronicznej. Aby móc dla nas pracować, mają dostęp do Twoich danych. Nie mogą z nich korzystać poza zakresem realizowania usług dla Akcji Demokracji. Korzystamy także z usług firm działających poza Unią Europejską, dlatego twoje dane osobowe mogą być przekazywane do państw spoza Unii – zawsze tylko na podstawie umowy o ochronie danych osobowych z tą firmą. Możesz uzyskać od nas kopię Twoich danych przekazywanych do tych państw.

Korzystamy z usług firm działających poza Unią Europejską, dlatego twoje dane osobowe mogą być przekazywane do państw spoza Unii – zawsze tylko na podstawie umowy o ochronie danych osobowych z tą firmą. Możesz uzyskać od nas kopię Twoich danych przekazywanych do tych państw.

Twoje dane będą przetwarzane nie dłużej, niż jest to konieczne do realizacji celów, na które się zgadzasz poniżej, a po tym czasie będą przechowywane w minimalnej, archiwalnej formie tak długo, jak przewiduje prawo.

Administratorem zbieranych danych osobowych jest Fundacja Akcja Demokracja z siedzibą w Warszawie przy ul. Żurawia 24a/8. Dane wykorzystywane będą do przeprowadzenia tej kampanii, aby poinformować Cię o kolejnych naszych działaniach oraz w celach statystycznych. Podanie danych jest dobrowolne. Swoje dane możesz w każdej chwili poprawiać, a także zawsze możesz zażądać ich usunięcia. Więcej w polityce prywatności.