Zostawiam nakrycie dla uchodźcy

0%
* Pola oznaczone gwiazdką są obowiązkowe

Ponad 460 osób symbolicznie okazało solidarność z uchodźcami i zadeklarowało, że wolne miejsce przy świątecznym stole czeka również na tych, którzy są oddaleni tysiące kilometrów od domów z powodu wojennej pożogi. Wiele z nich przesłało nam zdjęcia swojego nakrycia na stole świątecznym. Z tych fotografii powstał kolaż, na którym wspólnie pokazaliśmy, że solidarność jest ponad strachem. Wspólnie pokazaliśmy naszą otwartość i gościnność. Nie ma na to lepszego momentu niż Wigilia. Akcję Demokrację założyliśmy również dlatego, że wierzymy że ważne sprawy nie powinny być zostawione tylko politykom. Opowiadamy się po stronie społeczeństwa, które szanuje prawa człowieka, wszystkich ludzi, niezależnie od tego skąd pochodzą. Dziękuję, że jesteś z nami! Kartki wysłaliśmy również do wszystkich klubów poselskich.

Nakrycie dla uchodźcy

Prawie 500 osób okazało symbolicznie solidarność z uchodźcami. Dziękujemy. To dobry początek dla dalszych działań.

Posted by Akcja Demokracja on 28 grudnia 2015

Zostawiam nakrycie dla uchodźcy przy wigilijnym stole

Już za kilka dni święta Bożego Narodzenia, czas rodzinny oraz dłuższa chwila wytchnienia od pracy. Wspólnie z rodzinami i przyjaciółmi zasiądziemy przy stole do tradycyjnych potraw, czas trochę zwolni i będziemy się cieszyć chwilami spędzonymi razem. Niezależnie o tego czy święta mają dla Ciebie świecki czy religijny wymiar, to dobry czas żeby zastanowić się nad solidarnością i otwartością na drugiego człowieka.

Dlatego postawię specjalną kartkę świąteczną, dzięki której pokażę, że nasz dom jest otwarty również dla tych, którzy dziś są oddaleni tysiące kilometrów od domów z powodu wojennej pożogi.

To ważny element polskiej tradycji. W większości domów celebruje się zwyczaj zostawiania przy wigilijnym stole jednego, wolnego nakrycia z myślą o zbłąkanym lub niespodziewanym gościu. Wierzymy, że w ten dzień nikt nie powinien zostać sam. Zwyczaj ten to też deklaracja, że udzielimy schronienia każdej osobie, która zapuka do naszych drzwi. Ma to też związek z polską historią. W wielu domach oczekiwano na powrót członków rodziny, którzy zniknęli w wojennej zawierusze rób trafili na zesłanie.

Dziś przed wojną uciekają do Europy tysiące kobiet, dzieci i mężczyzn. Nie tyle w poszukiwaniu lepszego życia, co szukając schronienia, które ocali ich przed śmiercią. Pokonują długą i wyczerpującą drogę, która nie dla wszystkich kończy się szczęśliwie. Będę o nich pamiętać w ten szczególny dzień. Zaproszę ich do wspólnego stołu, wysłucham, albo po prostu symbolicznie pokażę, że każdy człowiek zasługuje na bezpieczny dom.


Aby otrzymać kartkę podaj swój adres korespondencyjny poniżej. Kartkę otrzymasz oczywiście nieodpłatnie, w prezencie!

Twoje dane
Kliknij jeśli mieszkasz w innym kraju

Twoja zgoda na przetwarzanie danych osobowych jest konieczna.

Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do zrealizowania działań w tej kampanii. Jeżeli nie podasz danych, to nie będziemy mogli zarejestrować Twoich działań na naszej stronie.

Informujemy, że Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez fundację Akcja Demokracja z siedzibą w Warszawie [Warszawa 00-031 przy ul. Szpitalnej 5/2] w celu przeprowadzenia tej oraz przyszłych kampanii, w tym informowania Cię o planowanych wydarzeniach. Dane przetwarzamy na podstawie Twojej zgody.

Do swoich danych masz dostęp, możesz żądać ich poprawienia, usunięcia, zaprzestania lub ograniczenia ich przetwarzania. Masz prawo wycofać udzieloną przez Ciebie zgodę na przetwarzanie.

Masz prawo przeniesienia swoich danych do innego administratora.

W przypadku gdy uważasz, że przetwarzamy Twoje dane w sposób niewłaściwy, masz prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego, Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

Aby komunikować się z Tobą i innymi aktywistami, korzystamy z usług firm oferujących hosting, rozsyłanie wiadomości email, sms, lub poprzez inne kanały komunikacji elektronicznej. Aby móc dla nas pracować, mają dostęp do Twoich danych. Nie mogą z nich korzystać poza zakresem realizowania usług dla Akcji Demokracji. Korzystamy także z usług firm działających poza Unią Europejską, dlatego twoje dane osobowe mogą być przekazywane do państw spoza Unii – zawsze tylko na podstawie umowy o ochronie danych osobowych z tą firmą. Możesz uzyskać od nas kopię Twoich danych przekazywanych do tych państw.

Korzystamy z usług firm działających poza Unią Europejską, dlatego twoje dane osobowe mogą być przekazywane do państw spoza Unii – zawsze tylko na podstawie umowy o ochronie danych osobowych z tą firmą. Możesz uzyskać od nas kopię Twoich danych przekazywanych do tych państw.

Twoje dane będą przetwarzane nie dłużej, niż jest to konieczne do realizacji celów, na które się zgadzasz poniżej, a po tym czasie będą przechowywane w minimalnej, archiwalnej formie tak długo, jak przewiduje prawo.

Wstecz Dalej
Administratorem zbieranych danych osobowych jest Fundacja Akcja Demokracja z siedzibą w Warszawie przy ul. Smulikowskiego 6/8 p. 6. Dane wykorzystywane będą do przeprowadzenia tej kampanii, w celu informowania Cię o kolejnych naszych działaniach oraz w statystykach. Dane adresowe - ulica, numer domu i mieszkania - zostaną przez nas usunięte po zakończeniu tej kampanii.. Podanie danych jest dobrowolne. Swoje dane możesz w każdej chwili poprawiać, a także zawsze możesz zażądać ich usunięcia. Więcej w polityce prywatności.