Zostawiam nakrycie dla uchodźcy

0%
* Pola oznaczone gwiazdką są obowiązkowe

Ponad 460 osób symbolicznie okazało solidarność z uchodźcami i zadeklarowało, że wolne miejsce przy świątecznym stole czeka również na tych, którzy są oddaleni tysiące kilometrów od domów z powodu wojennej pożogi. Wiele z nich przesłało nam zdjęcia swojego nakrycia na stole świątecznym. Z tych fotografii powstał kolaż, na którym wspólnie pokazaliśmy, że solidarność jest ponad strachem. Wspólnie pokazaliśmy naszą otwartość i gościnność. Nie ma na to lepszego momentu niż Wigilia. Akcję Demokrację założyliśmy również dlatego, że wierzymy że ważne sprawy nie powinny być zostawione tylko politykom. Opowiadamy się po stronie społeczeństwa, które szanuje prawa człowieka, wszystkich ludzi, niezależnie od tego skąd pochodzą. Dziękuję, że jesteś z nami! Kartki wysłaliśmy również do wszystkich klubów poselskich.

Nakrycie dla uchodźcy

Prawie 500 osób okazało symbolicznie solidarność z uchodźcami. Dziękujemy. To dobry początek dla dalszych działań.

Posted by Akcja Demokracja on 28 grudnia 2015

Zostawiam nakrycie dla uchodźcy przy wigilijnym stole

Już za kilka dni święta Bożego Narodzenia, czas rodzinny oraz dłuższa chwila wytchnienia od pracy. Wspólnie z rodzinami i przyjaciółmi zasiądziemy przy stole do tradycyjnych potraw, czas trochę zwolni i będziemy się cieszyć chwilami spędzonymi razem. Niezależnie o tego czy święta mają dla Ciebie świecki czy religijny wymiar, to dobry czas żeby zastanowić się nad solidarnością i otwartością na drugiego człowieka.

Dlatego postawię specjalną kartkę świąteczną, dzięki której pokażę, że nasz dom jest otwarty również dla tych, którzy dziś są oddaleni tysiące kilometrów od domów z powodu wojennej pożogi.

To ważny element polskiej tradycji. W większości domów celebruje się zwyczaj zostawiania przy wigilijnym stole jednego, wolnego nakrycia z myślą o zbłąkanym lub niespodziewanym gościu. Wierzymy, że w ten dzień nikt nie powinien zostać sam. Zwyczaj ten to też deklaracja, że udzielimy schronienia każdej osobie, która zapuka do naszych drzwi. Ma to też związek z polską historią. W wielu domach oczekiwano na powrót członków rodziny, którzy zniknęli w wojennej zawierusze rób trafili na zesłanie.

Dziś przed wojną uciekają do Europy tysiące kobiet, dzieci i mężczyzn. Nie tyle w poszukiwaniu lepszego życia, co szukając schronienia, które ocali ich przed śmiercią. Pokonują długą i wyczerpującą drogę, która nie dla wszystkich kończy się szczęśliwie. Będę o nich pamiętać w ten szczególny dzień. Zaproszę ich do wspólnego stołu, wysłucham, albo po prostu symbolicznie pokażę, że każdy człowiek zasługuje na bezpieczny dom.


Aby otrzymać kartkę podaj swój adres korespondencyjny poniżej. Kartkę otrzymasz oczywiście nieodpłatnie, w prezencie!

Twoje dane
Kliknij jeśli mieszkasz w innym kraju
Administratorem zbieranych danych osobowych jest Fundacja Akcja Demokracja z siedzibą w Warszawie przy ul. Smulikowskiego 6/8 p. 6. Dane wykorzystywane będą do przeprowadzenia tej kampanii, w celu informowania Cię o kolejnych naszych działaniach oraz w statystykach. Dane adresowe - ulica, numer domu i mieszkania - zostaną przez nas usunięte po zakończeniu tej kampanii.. Podanie danych jest dobrowolne. Swoje dane możesz w każdej chwili poprawiać, a także zawsze możesz zażądać ich usunięcia. Więcej w polityce prywatności.