2 x WETO i co dalej?

0%
* Pola oznaczone gwiazdką są obowiązkowe

Prezydent zawetował dwie groźne ustawy dotyczące sądów i zapowiedział przygotowanie własnych propozycji w ciągu 2 miesięcy. Istnieje realne ryzyko, że jego projekty będą niewiele różniły się od tych, które forsował wcześniej PiS. Obóz władzy będzie chciał szybko je przepchnąć przez Sejm, aby zatuszować podział, jaki nastał po wetach. Jeśli tak się stanie, nasze prawa będą oddawane w ręce polityków, nie sędziów.

Jeśli nie zgadzasz się z takim opisem sytuacji, na końcu ankiety znajdziesz miejsce, gdzie możesz przedstawić swoje zdanie na ten temat.

(wybierz jedną z odpowiedzi)

[1] Po zawetowaniu ustawy o Krajowej Radzie Sądownictwa i Sądzie Najwyższym przez Prezydenta, trafiają one z powrotem do prac w Sejmie. Aby zostały ponownie przyjęte i zaczęły obowiązywać, Sejm musi je przyjąć większością 3/5 głosów przy obecności co najmniej połowy posłów i posłanek.

(wybierz jedną z odpowiedzi)
(wybierz jedną z odpowiedzi)
(możesz zaznaczyć więcej niż jedną odpowiedź)
(możesz zaznaczyć więcej niż jedną odpowiedź)
(możesz zaznaczyć więcej niż jedną odpowiedź)
(wybierz jedną odpowiedź)
(wybierz najlepszą Twoim zdaniem odpowiedź)
(wybierz najlepszą Twoim zdaniem odpowiedź)

Na koniec poprosimy o podanie Twoich danych. Ankieta ta służy nie tylko zebraniu opinii, ale wsparciu organizacji działań. Być może odezwiemy się e-mailowo do osób, które np. zadeklarowały gotowość do zorganizowania spotkania czy odwiedzin w biurach poselskich. Danych tych nie wykorzystujemy w innych celach.

Twoje dane
Kliknij jeśli mieszkasz w innym kraju

Twoja zgoda na przetwarzanie danych osobowych jest konieczna.

Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do zrealizowania działań w tej kampanii. Jeżeli nie podasz danych, to nie będziemy mogli zarejestrować Twoich działań na naszej stronie.

Informujemy, że Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez fundację Akcja Demokracja z siedzibą w Warszawie [Warszawa 00-515 przy ul. Żurawiej 24a/8] w celu przeprowadzenia tej oraz przyszłych kampanii, w tym informowania Cię o planowanych wydarzeniach. Dane przetwarzamy na podstawie Twojej zgody.

Do swoich danych masz dostęp, możesz żądać ich poprawienia, usunięcia, zaprzestania lub ograniczenia ich przetwarzania. Masz prawo wycofać udzieloną przez Ciebie zgodę na przetwarzanie.

Masz prawo przeniesienia swoich danych do innego administratora.

W przypadku gdy uważasz, że przetwarzamy Twoje dane w sposób niewłaściwy, masz prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego, Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

Aby komunikować się z Tobą i innymi aktywistami, korzystamy z usług firm oferujących hosting, rozsyłanie wiadomości email, sms, lub poprzez inne kanały komunikacji elektronicznej. Aby móc dla nas pracować, mają dostęp do Twoich danych. Nie mogą z nich korzystać poza zakresem realizowania usług dla Akcji Demokracji. Korzystamy także z usług firm działających poza Unią Europejską, dlatego twoje dane osobowe mogą być przekazywane do państw spoza Unii – zawsze tylko na podstawie umowy o ochronie danych osobowych z tą firmą. Możesz uzyskać od nas kopię Twoich danych przekazywanych do tych państw.

Korzystamy z usług firm działających poza Unią Europejską, dlatego twoje dane osobowe mogą być przekazywane do państw spoza Unii – zawsze tylko na podstawie umowy o ochronie danych osobowych z tą firmą. Możesz uzyskać od nas kopię Twoich danych przekazywanych do tych państw.

Twoje dane będą przetwarzane nie dłużej, niż jest to konieczne do realizacji celów, na które się zgadzasz poniżej, a po tym czasie będą przechowywane w minimalnej, archiwalnej formie tak długo, jak przewiduje prawo.

Administratorem zbieranych danych osobowych jest Fundacja Akcja Demokracja z siedzibą w Warszawie przy ul. Żurawia 24a/8. Dane wykorzystywane będą do przeprowadzenia tej kampanii, aby poinformować Cię o kolejnych naszych działaniach oraz w celach statystycznych. Podanie danych jest dobrowolne. Swoje dane możesz w każdej chwili poprawiać, a także zawsze możesz zażądać ich usunięcia. Więcej w polityce prywatności.