2 x WETO i co dalej?

0%
* Pola oznaczone gwiazdką są obowiązkowe

Prezydent zawetował dwie groźne ustawy dotyczące sądów i zapowiedział przygotowanie własnych propozycji w ciągu 2 miesięcy. Istnieje realne ryzyko, że jego projekty będą niewiele różniły się od tych, które forsował wcześniej PiS. Obóz władzy będzie chciał szybko je przepchnąć przez Sejm, aby zatuszować podział, jaki nastał po wetach. Jeśli tak się stanie, nasze prawa będą oddawane w ręce polityków, nie sędziów.

Jeśli nie zgadzasz się z takim opisem sytuacji, na końcu ankiety znajdziesz miejsce, gdzie możesz przedstawić swoje zdanie na ten temat.

(wybierz jedną z odpowiedzi)

[1] Po zawetowaniu ustawy o Krajowej Radzie Sądownictwa i Sądzie Najwyższym przez Prezydenta, trafiają one z powrotem do prac w Sejmie. Aby zostały ponownie przyjęte i zaczęły obowiązywać, Sejm musi je przyjąć większością 3/5 głosów przy obecności co najmniej połowy posłów i posłanek.

(wybierz jedną z odpowiedzi)
(wybierz jedną z odpowiedzi)
(możesz zaznaczyć więcej niż jedną odpowiedź)
(możesz zaznaczyć więcej niż jedną odpowiedź)
(możesz zaznaczyć więcej niż jedną odpowiedź)
(wybierz jedną odpowiedź)
(wybierz najlepszą Twoim zdaniem odpowiedź)
(wybierz najlepszą Twoim zdaniem odpowiedź)

Na koniec poprosimy o podanie Twoich danych. Ankieta ta służy nie tylko zebraniu opinii, ale wsparciu organizacji działań. Być może odezwiemy się e-mailowo do osób, które np. zadeklarowały gotowość do zorganizowania spotkania czy odwiedzin w biurach poselskich. Danych tych nie wykorzystujemy w innych celach.

Twoje dane
Kliknij jeśli mieszkasz w innym kraju
Administratorem zbieranych danych osobowych jest Fundacja Akcja Demokracja z siedzibą w Warszawie przy ul. Żurawia 24a/8. Dane wykorzystywane będą do przeprowadzenia tej kampanii, aby poinformować Cię o kolejnych naszych działaniach oraz w celach statystycznych. Podanie danych jest dobrowolne. Swoje dane możesz w każdej chwili poprawiać, a także zawsze możesz zażądać ich usunięcia. Więcej w polityce prywatności.