Zgłoś się już dziś do Akademii Aktywizmu i Kampaniowania!
Jeśli podzielasz wartości Akcji Demokracji, oraz chcesz dowiedzieć się więcej o tym:
- jakimi metodami działamy w Akcji Demokracji,
- jak prowadzić kampanie (mobilizować ludzi do strategicznego działania w celu osiągnięcia konkretnej zmiany),
- jak skuteczniej organizować działania własne lub grupy, z którą działasz,
- poznać inne aktywistki i aktywistów działających na rzecz progresywnej zmiany,
- wymienić się doświadczeniami,
- to miejsce dla Ciebie!

A może chcesz stworzyć lub stworzyłaś już petycję lub grupę w ważnej sprawie i zastanawiasz się jak działać dalej? Odpowiemy też na takie pytania!

W trakcie wirtualnych spotkań podzielimy się wiedzą o tym, jak skuteczniej zachęcać innych do wspólnego działania, z jakich narzędzi online korzystać, przyjrzymy się bliżej mniej znanym możliwościom mediów społecznościowych, ale będziemy też rozmawiać o praktycznych zagadnieniach związanych z organizacją wydarzeń i akcji w przestrzeni publicznej poza internetem! Tematy związane z wartościami Akcji i prowadzonymi kampaniami przybliżą doświadczone kampanierki i kampanierzy z zespołu Akcji Demokracji oraz zaproszone ekspertki i eksperci współpracujący z Akcją.

Program jest otwarty, stworzymy go wspólnie z osobami, które będą brały udział w Akademii, aby jak najlepiej odpowiedzieć na różne potrzeby i zainteresowania. Uwzględnia najważniejsze zagadnienia związane z prowadzeniem kampanii online, organizowania wydarzeń. Zobacz najważniejsze punkty programu Akademii tutaj!

Piktogramy przedstawiające osobę na wózku, z laską, Głuchą, w ciąży i starszą

Chcemy umożliwić i ułatwić udział osób z różnymi potrzebami!
Różnorodność i prawa wszystkich osób, w tym należących do grup na co dzień marginalizowanych, to ważny temat dla Akcji Demokracji. Dlatego, w miarę naszych możliwości będziemy się starać zapewnić szansę na uczestnictwo osobom o różnych potrzebach, np. osobom z niepełnosprawnościami czy też opiekującym się osobami zależnymi (m.in. możliwość zorganizowania tłumaczenia na PJM, transkrypcji wydarzeń, zorganizowanie opieki). Potrzeby możesz zaznaczyć wypełniając ankietę zgłoszeniową lub skonsultować z nami ułatwienia, jakie możemy zapewnić Ci w ramach Akademii, wysyłając maila na adres: rekrutacja@akcjademokracja.pl

Formuła Akademii: Będziemy spotykać się w ramach interaktywnych sesji online, głównie za pośrednictwem platformy Zoom. Nie znasz Zooma? Nie przejmuj się! Zorganizujemy sesję wprowadzającą tak, aby każda osoba znająca podstawy obsługi komputera, tabletu czy telefonu mogła się go nauczyć i wziąć udział w warsztatach. Osobom, dla których wyzwaniem jest spędzanie dłuższego czasu przed komputerem, gwarantujemy dłuższe przerwy oraz aktywności poza monitorem.

Kiedy?Program Akademii obejmuje trzy weekendy - jeden w maju i dwa w czerwcu (co dwa tygodnie): 29-30 maja, 12-13 czerwca, 26-27 czerwca. W soboty w godzinach 9.00-16.00 w niedziele w godzinach 9.00 - 15.30 (z przerwami pomiędzy poszczególnymi warsztatami). Dodatkowo przewidujemy drobne zadania do wykonania między weekendami (na ok. 1 godzinę w tygodniu).

Za ile? Udział w Akademii jest całkowicie bezpłatny. Osoby uczestniczące muszą we własnym zakresie zapewnić sobie dostęp do stabilnego połączenia z internetem i sprzętu umożliwiającego udział w warsztatach (komputer, ew. smartfon).

Jak się zgłosić? Wypełnij ankietę rekrutacyjną nie później niż do 7 maja (przycisk START na dole strony!). Ale uwaga — wobec ograniczonej liczby miejsc liczyć się będzie m.in. kolejność zgłoszeń. Jeśli masz jakieś wątpliwości co do udziału, napisz śmiało na adres: rekrutacja@akcjademokracja.pl

Jakie kryteria weźmiemy pod uwagę w procesie rekrutacji?
- Doświadczenia (nie muszą być wielkie) w działaniach na rzecz zmiany i gotowość do podejmowania dalszych kroków w aktywizmie.
- Różnorodność grupy - udział osób z większych i mniejszych miejscowości z różnych regionów Polski, tożsamość, wiek, stopień sprawności etc.

O zaproszeniu Cię do udziału w Akademii poinformujemy mailowo nie później niż 14 maja.

Jeśli zabrakło Ci w powyższym opisie jakiejś informacji potrzebnej do podjęcia decyzji o zgłoszeniu, napisz do nas na adres: rekrutacja@akcjademokracja.pl

Jeśli nie chcesz brać udziału w Akademii, możesz dorzucić się, abyśmy mogli pokryć koszty szkolenia innych aktywistek i aktywistów!Kliknij start, aby przejść do ankiety zgłoszeniowej!
Start
Administratorem zbieranych danych osobowych jest Fundacja Akcja Demokracja z siedzibą w Warszawie przy ul.Szpitalna 5/2. Dane wykorzystywane będą do przeprowadzenia tej kampanii, aby poinformować Cię o kolejnych naszych działaniach oraz w celach statystycznych. Podanie danych jest dobrowolne. Swoje dane możesz w każdej chwili poprawiać, a także zawsze możesz zażądać ich usunięcia. Więcej w polityce prywatności.