12 332 z 20 000 podpisów

Apel można podpisać jako widz lub jako dziennikarz/dziennikarka. Podpisanie jako dziennikarz/dziennikarka oznacza zgodę na późniejszą publikację deklaracji.

Domagamy się medialnego bojkotu posłanki Krystyny Pawłowicz.

Polityczka Prawa i Sprawiedliwości słynie z wypowiedzi pełnych pogardy wobec mniejszości i osób, z którymi się nie zgadza. Kilka dni po samobójczej śmierci dziecka, 14-letniego Kacpra, który był ofiarą prześladowań na tle homofobicznym, po raz kolejny zabrała głos w skandaliczny sposób [1]. Pawłowicz wykorzystała tragedię chłopca do zaatakowania innych dzieci określając ich zachowanie „patologią”. Takie wypowiedzi mogą stać się zachętą do dalszych prześladowań, a w konsekwencji doprowadzić do cierpienia, a nawet samobójczej śmierci kolejnego dziecka.

Jej słowa nie spotykają się jednak z adekwatną reakcją.

Czas na medialny bojkot Pawłowicz! Media nie powinny przykładać ręki do szerzenia nienawiści i pogardy. Dlatego razem, jako twórcy i odbiorcy mediów, uczynimy je strefą wolną od Pawłowicz.

Niech dziennikarze i inni pracownicy mediów elektronicznych i papierowych nie zapraszają jej do programów i nie udostępniają jej swoich łamów oraz nie podejmują z nią rozmów na korytarzach sejmowych. My nie będziemy wchodzić z nią w dyskusje w mediach społecznościowych.

Wspólnie zadbamy o to, aby na hasło „Pawłowicz” zapadała cisza w eterze.

[1] Skandaliczny wpis posłanki Pawłowicz o śmierci 14-latka. "Nie siejcie patologii", Wp.pl

Następny krok - podziel się!

Czy Twoi znajomi i rodzina wiedzą o tej akcji? Udostępnij apel i zaproś ich, by przyłączyli się do naszego ruchu.

Możesz też wysłać e-mail do swoich znajomych, aby poinformować ich o naszej inicjatywie.

Poniżej znajdziesz przykładową treść wiadomości:

Cześć,

Posłanka Pawłowicz wykorzystała tragedię chłopca do zaatakowania innych dzieci określając ich zachowanie „patologią”. Takie wypowiedzi mogą stać się zachętą do dalszych prześladowań, a w konsekwencji doprowadzić do cierpienia, a nawet samobójczej śmierci kolejnego dziecka! Podpisz apel i zażądaj medialnego bojkotu Pawłowicz! Kliknij, aby podpisać.

Pozdrawiam,

Dorzucisz się?

Jeśli uważasz, że to co robimy jest ważne, wesprzyj nasze kolejne działania przeciwko mowie nienawiści. Prosimy Cię o wpłacanie symbolicznych 5 złotych. Dążymy do tego, żeby Akcja Demokracja utrzymywała się z wpłat indywidualnych osób, ponieważ to pozwala nam zachować niezależność od instytucji, korporacji, rządów. Chcemy być odpowiedzialni jedynie przed ludźmi, dla których działamy. Dorzuć się do wspólnej sprawy!

Nasze wydatki utrzymujemy na niskim poziomie. Pieniądze, które otrzymujemy od grantodawców wydajemy na: płace dla kilkuosobowego zespołu, niewielkie koszty biurowe, utrzymanie infrastruktury technologicznej potrzebnej do prowadzenia akcji oraz na działania związane z prowadzeniem kampanii. Na koniec każdego roku podajemy do publicznej wiadomości nasze wydatki. Przejrzystość finansowa jest dla nas bardzo ważna.

Jeśli chcesz wesprzeć nasze działania i wpłacić pieniądze, przyjmujemy darowizny poprzez bezpieczną platformę do płatności PayU. Pamiętaj, żadna kwota nie jest za mała.

Wpłacam 0 miesięcznie

Secure lock symbol

Twoja wpłata to

Jednorazowo Miesięcznie

Kwota

300zł
Dziękujemy za Twoją darowiznę. Prosimy czekać, następuje proces weryfikacji Twoich danych.

Inne sposoby na dokonanie wpłaty:


Zobacz regulamin darowizn