27 449 z 50 000 podpisów

Co dalej z podpisami?

Podpisy zostaną przekazane samorządowcom, którzy zdecydowali się na przyjęcie wypracowanych z udziałem osób zainteresowanych Deklaracji LGBT+ (pierwszym miastem jest rządzona przez Rafała Trzaskowskiego Warszawa) oraz tym, którzy planują to w niedalekiej przyszłości.

Dlaczego to jest ważne?

Wypracowana wspólnie ze społecznością Deklaracja LGBT+ (dotycząca zagwarantowania praw osób należących do mniejszości: lesbijek, gejów, osób bi i transpłciowych oraz innych mniejszości) zawiera szereg rozwiązań, które gwarantują bezpieczeństwo osób nieheteronormatywnych. Warszawska Deklaracja zawiera:

  • postulat utworzenia hostelu interwencyjnego dla osób LGBT+ doświadczających przemocy, zagrożonych bezdomnością oraz doświadczających trudnej sytuacji życiowej z powodu swojej orientacji i tożsamości płciowej
  • przeciwdziałanie przemocy wobec osób LGBT+ (której doświadcza aż 64% członków społeczności) zakładające wsparcie psychologiczne i prawne
  • przeciwdziałanie samobójstwom młodych osób LGBT+, doświadczających dyskryminacji i gnębienia w szkołach. 70% młodych osób LGBT ma myśli samobójcze. Odpowiedzią na to mogą być działania antydyskryminacyjne i solidna edukacja w tym obszarze.
PEŁNA TREŚĆ WARSZAWSKIEJ DEKLARACJI LGBT 🔗

Następny krok - podziel się!

Jeżeli chcesz pomóc tej sprawie, zachęć znajomych i bliskich do podpisania apelu!

Kliknij w jeden z przycisków z prawej strony, aby zachęcić Twoich znajomych do udziału w kampanii.

Możesz również poinfomować znajomych przez wysłanie im e-maila zawierającego link do apelu: http://akcja.link/lgbt.

Przykładowa treść e-maila:

Witajcie!

Na stronie Akcji Demokracji możesz znaleźć apel popierający Deklarację LGBT+. Zachęcam Was do poparcia tej sprawy. Wystarczy wejść na stronę: http://akcja.link/lgbt i kliknąć.

Pozdrawiam

Dorzucisz się?

Jeśli uważasz, że to co robimy jest ważne i chcesz wesprzeć nasze kolejne kampanie, prosimy Cię o wpłacanie choćby 5 złotych. Dążymy do tego, żeby Akcja Demokracja utrzymywała się z wpłat indywidualnych osób, ponieważ to pozwala nam zachować niezależność od instytucji, korporacji, rządów. Chcemy być odpowiedzialni jedynie przed ludźmi, dla których działamy. Dorzuć się do wspólnej sprawy!

Nasze wydatki utrzymujemy na niskim poziomie. Pieniądze, które otrzymujemy od grantodawców wydajemy na: płace dla kilkuosobowego zespołu, niewielkie koszty biurowe, utrzymanie infrastruktury technologicznej potrzebnej do prowadzenia akcji oraz na działania związane z prowadzeniem kampanii. Na koniec każdego roku podajemy do publicznej wiadomości nasze wydatki. Przejrzystość finansowa jest dla nas bardzo ważna.

Jeśli chcesz wesprzeć nasze działania i wpłacić pieniądze, przyjmujemy darowizny poprzez bezpieczną platformę do płatności PayU. Pamiętaj, żadna kwota nie jest za mała.

Wpłacam 0 miesięcznie

Secure lock symbol

Twoja wpłata to

Jednorazowo Miesięcznie

Kwota

300zł
Dziękujemy za Twoją darowiznę. Prosimy czekać, następuje proces weryfikacji Twoich danych.

Inne sposoby na dokonanie wpłaty:


Zobacz regulamin darowizn