5 220 z 10 000 podpisów

Dlaczego to jest ważne?

26 maja odbędą się wybory, które określą przyszły kurs Unii Europejskiej. Wybory odbywają się tylko raz na pięć lat. Decydują o tym, kto pokieruje Unią Europejską i kto przez pięć lat będzie głosować nad prawem obowiązującym w całej Unii.

Ale tegoroczne wybory są szczególne. Mamy do czynienia z potężnym, rosnącym zagrożeniem ze strony sił politycznych, które chcą pchnąć Unię na niebezpieczne tory. Szerzące nienawiść ruchy, które chcą dzielić ludzi, pilnie wyczekują wyborów. Jeżeli pójdą one po ich myśli, będzie to miało przez lata dalekosiężne skutki dla europejskiej i krajowej polityki.

Wiele i wielu z nas ma nadzieję na zmianę. Chcemy równej, różnorodnej, otwartej i demokratycznej Europy. Chcemy zatrzymania zmian klimatycznych. Jednak by móc cieszyć się taką Europą, nie wystarczy deklarowane poparcie dla Unii. Musimy działać – a to oznacza, że trzeba mobilizować innych ludzi, naszych znajomych, sąsiadów, do głosowania 26 maja.

Podpisanie i udostępnienie tej deklaracji jest jasnym sygnałem dla innych, że to ważna sprawa. Może Ci się wydawać, że w Twoim otoczeniu większość osób pójdzie zagłosować. Ale badania wskazują, że Tylko 5 proc. obywateli UE zna datę wyborów europejskich!

🇪🇺 Pierwszy krok to dodanie podpisu pod deklaracją.

🇪🇺 Drugi – powiadomienie rodziny i przyjaciół o wyborach i sprawienie, aby oni także zadeklarowali, że oddadzą głos.

Następny krok - podziel się!

Jeżeli chcesz pomóc tej sprawie, zachęć znajomych i bliskich do podpisania deklaracji! To niezwykle ważne. Ostatnie badania pokazują, że zaledwie 5% obywateli i obywatelek Unii Europejskiej zna datę nadchodzących wyborów. Warto by już teraz się nimi zainteresowali.

Kliknij w jeden z przycisków z prawej strony, aby zachęcić Twoich znajomych do podpisania deklaracji, że zagłosują!

Możesz również poinfomować znajomych przez wysłanie im e-maila zawierającego link do apelu: https://akcja.link/WybieramEurope.

Przykładowa treść e-maila:

Witajcie!

Na stronie Akcji Demokracji możesz znaleźć deklarację poparcia dla Europy stojącej na straży praw kobiet, różnorodnej, solidarnej i myślącej o przyszłości planety. Zachęcam Cię do poparcia tej sprawy. Wystarczy wejść na stronę: https://akcja.link/WybieramEurope i kliknąć.

Pozdrawiam

Dorzucisz się?

Jeśli uważasz, że to co robimy jest ważne i chcesz wesprzeć nasze kolejne kampanie, a w szczególności działania związane z wyborami europejskimi, prosimy Cię o wpłacanie choćby 5 złotych.

Dążymy do tego, żeby Akcja Demokracja utrzymywała się z wpłat indywidualnych osób, ponieważ to pozwala nam zachować niezależność od instytucji, korporacji, rządów. Chcemy być odpowiedzialni jedynie przed ludźmi, dla których działamy. Dorzuć się do wspólnej sprawy!

Nasze wydatki utrzymujemy na niskim poziomie. Pieniądze, które otrzymujemy od grantodawców wydajemy na: płace dla kilkuosobowego zespołu, niewielkie koszty biurowe, utrzymanie infrastruktury technologicznej potrzebnej do prowadzenia akcji oraz na działania związane z prowadzeniem kampanii. Na koniec każdego roku podajemy do publicznej wiadomości nasze wydatki. Przejrzystość finansowa jest dla nas bardzo ważna.

Jeśli chcesz wesprzeć nasze działania i wpłacić pieniądze, przyjmujemy darowizny poprzez bezpieczną platformę do płatności PayU. Pamiętaj, żadna kwota nie jest za mała.

Wpłacam 0 miesięcznie

Secure lock symbol

Twoja wpłata to

Jednorazowo Miesięcznie

Kwota

300zł
Dziękujemy za Twoją darowiznę. Prosimy czekać, następuje proces weryfikacji Twoich danych.

Inne sposoby na dokonanie wpłaty:


Zobacz regulamin darowizn