4 484 z 10 000 podpisów

Adresaci Jarosław Jan Pinkas – Główny Inspektor Sanitarny

NIE DLA KOLEJNYCH REPRESJI WOBEC OSÓB LGBT+


Domagamy się odstąpienia przez Sanepid od wymierzania kary osobom uczestniczącym w Tęczowym Disco, które w sposób pokojowy i bezpieczny dla zdrowia korzystały z wolności słowa.

Sprzeciwiamy się wykorzystywaniu służby sanitarno-epidemiologicznej przez policję do walki z osobami krytykującymi dyskryminujące działania obecnej władzy w trakcie kampanii wyborczej.

O CO CHODZI?

Po tym, gdy Andrzej Duda zaatakował prawa osób LGBT+, 11 czerwca młodzi ludzie pod Pałacem Prezydenckim odtańczyli “Tęczowe Disco”. Grozi im się teraz wysokimi karami finansowymi, ponieważ Policja wykorzystała niekonstytucyjne [1] uprawnienia do walki politycznej.

O motywach działania policji świadczą relacje osób uczestniczących, jak i obserwatorów wydarzenia, którzy wskazują na wyłapywanie i zastraszanie najmłodszych, rozchodzących się już po tańcu do domów ludzi [2].

DLACZEGO TO JEST WAŻNE

W Polsce mamy do czynienia z otwarciem gospodarki po okresie pandemii: otwarte są galerie handlowe, można organizować wesela i nabożeństwa. W tym samym czasie młode osoby, korzystające z wolności zgromadzeń są poddawane represjom, w związku z ich protestem przeciwko nienawistnym słowom i działaniom polityków PiS i głowy państwa. Nie ma na to zgody! Ciężko traktować działania policji i Sanepidu inaczej niż szykany o politycznym charakterze, mające wywołać efekt mrożący i zniechęcić do pokojowych protestów!

[1] Zakaz zgromadzeń jest niezgodny z konstytucją. Sąd musi stanąć na straży prawa [KOMENTARZ], Dziennik.pl, 27.05.2020 r.
[2] Policjanci tłumaczą się z mandatów za Tęczowe disco: "Tańczyć można, ale manifestować poglądów już nie", Gazeta Wyborcza, 12.06.2020 r.

Następny krok - podziel się!

Czy Twoi znajomi i rodzina wiedzą o tej akcji? Upewnij się, udostępniając apel! Nasza siła leży w zaangażowaniu tysięcy osób. Głos każdej i każdego z nas jest niezwykle ważny!

Możesz też wysłać e-mail do swoich znajomych, aby poinformować ich o naszej inicjatywie.

Poniżej znajdziesz przykładową treść wiadomości:

Cześć,
Rządzący, powołując się na konieczność walki z epidemią, w drastyczny sposób ograniczają naszą wolność, w tym wolność do pokojowych zgromadzeń i wyrażania poglądów. Osobom biorącym udział w “Tęczowym Disco” pod Pałacem Prezydenckim grożą kary do 10 tysięcy złotych od Sanepidu! Podstawa prawna tej kary jest niekonstytucyjna, a wykorzystywanie przez policję Sanepidu do prześladowania tęczowej młodzieży - oburzające. Powiedz NIE represjom!
Apel podpiszesz na stronie: dzialaj.akcjademokracja.pl/campaigns/861.
Pozdrawiam

Dorzucisz się?
Akcja Demokracja to ruch ludzi walczących wspólnie o bardziej sprawiedliwą społecznie Polskę, gdzie szanuje się prawa człowieka, chroni środowisko i umacnia demokrację. Dzięki Twojej darowiźnie będziemy w stanie wspólnie sprzeciwiać się naruszeniom praw i wolności obywatelskich!

Dzięki tysiącom wpłat od indywidualnych osób jesteśmy w stanie budować ruch niezależny i skuteczny.

Przejrzystość jest dla nas bardzo ważna. Dowiedz się, jak wydatkujemy nasze środki. Pod linkiem dostępne są informacje za lata 2015-2018. Wyniki finansowe za 2019 rok udostępnimy w najbliższym czasie.

Wpłacam 0 miesięcznie

Secure lock symbol

Twoja wpłata to

Jednorazowo Miesięcznie

Kwota

300zł
Dziękujemy za Twoją darowiznę. Prosimy czekać, następuje proces weryfikacji Twoich danych.

Inne sposoby na dokonanie wpłaty:


Zobacz regulamin darowizn