0 z 100 podpisów

Prawo do aborcji jest prawem człowieka.

Justyna Wydrzyńska, przekazując tabletki osobie w ciąży, znajdującej się w sytuacji kryzysowej, dała jej szansę podjęcia decyzji o sobie i swoim życiu bez jakichkolwiek nacisków i ograniczeń. Pomagając, kiedy zawiodło państwo, działała w obronie podstawowych praw tej osoby. Jest więc obrończynią praw człowieka i bohaterką.

W związku z tym apelujemy o wycofanie wszelkich zarzutów wobec osoby, która swoim działaniem, przejmując tym samym rolę państwa polskiego, chciała ratować zdrowie i życie kobiety, która w desperacji poprosiła ją o pomoc.

Przestrzeganie praw człowieka to jeden z fundamentów demokratycznego państwa. Ukaranie Justyny Wydrzyńskiej za pomoc w aborcji osobie, która była poddana przemocy ze strony partnera i państwa, byłoby sygnałem wysłanym do polityków, że obywatele i obywatelki nie mogą bronić swoich podstawowych praw i że można ich tych praw dalej i dalej, krok po kroku pozbawiać, a za ich obronę karać.

W czasie gdy w Polsce zakazano niemal całkowicie aborcji, a praktyka jej stosowania jest jeszcze węższa, tylko dzięki takim osobom jak Justyna Wydrzyńska jesteśmy w stanie realizować swoje podstawowe prawa.


Złoż swój podpis pod listem, a dołączymy go do Listu przyjaciela sądu, który złożymy w Sądzie Okręgowym Warszawa - Praga, ul. Poligonowa 3, przed datą kolejnej rozprawy - 14 października.

Następny krok - podziel się!

Czy udostępnisz tę stronę, aby zdobyć 3 kolejne podpisy pod listem w obronie Justyny?

Możesz też wysłać e-mail do swoich znajomych, aby poinformować ich o naszej inicjatywie.

Poniżej znajdziesz przykładową treść wiadomości:

Cześć,
Akcja Demokracja, do której należę, złoży w sądzie przed piątkową rozprawą list w obornie Justyny Wydrzyńskiej. Justyna została oskarżona o pomoc w aborcji osobie, która była w przemocowym związku. Teraz Justynie grożą nawet 3 lata więzienia!
Zachęcam Cię do dołączenia swojego głosu do listu. Możesz to zrobić na stronie: https://dzialaj.akcjademokracja.pl/campaigns/JakJustyna-piszemy-do-sadu.
Pozdrawiam

Dorzucisz się?Dorzuć się do transparentów, które poniesiemy pod sąd!

Nie damy się zastraszyć! Nasza obecność, transparenty, naklejki i wszystkie inne działania, jakie każda i każdy z nas podejmuje, pokazują politykom, że jedyną drogą jest legalizacja aborcji. Na wzór innych, europejskich krajów. I uda nam się to także dzięki takim osobom jak Justyna.

Dorzuć się do działań, które sprawią, że aborcja w Polsce będzie legalna, bezpieczna i dostępna dla osób, które jej potrzebują.

Pod tym linkiem dostępne są informacje finansowe (struktura kosztów i przychodów) za lata 2015-2020 wraz linkami do sprawozdań finansowych i merytorycznych Akcji Demokracji. Przejrzystość jest dla nas bardzo ważna. Jeśli masz pytania, chętnie odpowiemy. Napisz do nas: kontakt@naszademokracja.pl

Po wpisania danych na naszej stronie pojawi się oddzielne okno z formularzem PayU, w którym będzie miejsce na wpisanie danych karty. W przypadku płatności kartą, dane karty nie są nigdy przekazywane do Akcji Demokracji, lecz bezpośrednio do zaufanego operatora płatności PayU. Kod CVV jest używany jedynie do zatwierdzenia danej transakcji i nie jest przechowywany, ani zapisywany. Twoje płatności są bezpieczne.

Wpłacam 0 miesięcznie

Secure lock symbol

Twoja wpłata to

Jednorazowo Miesięcznie

Kwota

300zł
Dziękujemy za Twoją darowiznę. Prosimy czekać, następuje proces weryfikacji Twoich danych.

Inne sposoby na dokonanie wpłaty:


Zobacz regulamin darowizn