Prawo do aborcji jest prawem człowieka.
Justyna Wydrzyńska, przekazując tabletki osobie w ciąży, znajdującej się w sytuacji kryzysowej, dała jej szansę podjęcia decyzji o sobie i swoim życiu bez jakichkolwiek nacisków i ograniczeń. Pomagając, kiedy zawiodło państwo, działała w obronie podstawowych praw tej osoby. Jest więc obrończynią praw człowieka i bohaterką.
W związku z tym apelujemy o wycofanie wszelkich zarzutów wobec osoby, która swoim działaniem, przejmując tym samym rolę państwa polskiego, chciała ratować zdrowie i życie kobiety, która w desperacji poprosiła ją o pomoc.
Przestrzeganie praw człowieka to jeden z fundamentów demokratycznego państwa. Ukaranie Justyny Wydrzyńskiej za pomoc w aborcji osobie, która była poddana przemocy ze strony partnera i państwa, byłoby sygnałem wysłanym do polityków, że obywatele i obywatelki nie mogą bronić swoich podstawowych praw i że można ich tych praw dalej i dalej, krok po kroku pozbawiać, a za ich obronę karać.
W czasie gdy w Polsce zakazano niemal całkowicie aborcji, a praktyka jej stosowania jest jeszcze węższa, tylko dzięki takim osobom jak Justyna Wydrzyńska jesteśmy w stanie realizować swoje podstawowe prawa.
Złoż swój podpis pod listem, a dołączymy go do Listu przyjaciela sądu, który złożymy w Sądzie Okręgowym Warszawa - Praga, ul. Poligonowa 3, przed datą kolejnej rozprawy - 14 października.
Dorzucisz się?

Dorzuć się do transparentów, które poniesiemy pod sąd!
Nie damy się zastraszyć! Nasza obecność, transparenty, naklejki i wszystkie inne działania, jakie każda i każdy z nas podejmuje, pokazują politykom, że jedyną drogą jest legalizacja aborcji. Na wzór innych, europejskich krajów. I uda nam się to także dzięki takim osobom jak Justyna.
Dorzuć się do działań, które sprawią, że aborcja w Polsce będzie legalna, bezpieczna i dostępna dla osób, które jej potrzebują.







Pod tym linkiem dostępne są informacje finansowe (struktura kosztów i przychodów) za lata 2015-2020 wraz linkami do sprawozdań finansowych i merytorycznych Akcji Demokracji. Przejrzystość jest dla nas bardzo ważna. Jeśli masz pytania, chętnie odpowiemy. Napisz do nas: kontakt@naszademokracja.pl
Po wpisania danych na naszej stronie pojawi się oddzielne okno z formularzem PayU, w którym będzie miejsce na wpisanie danych karty. W przypadku płatności kartą, dane karty nie są nigdy przekazywane do Akcji Demokracji, lecz bezpośrednio do zaufanego operatora płatności PayU. Kod CVV jest używany jedynie do zatwierdzenia danej transakcji i nie jest przechowywany, ani zapisywany. Twoje płatności są bezpieczne.
Inne sposoby na dokonanie wpłaty:
Klasyczny przelew na konto:
Prosimy o wpisanie w tytule przelewu: "darowizna na cele statutowe" oraz twojego adresu e-mailPrzelew z Polski
Odbiorca Fundacja Akcja Demokracjaul. Kanonia 24/26 lok. 2
00-278 Warszawa
Numer konta:
44 9011 0005 3030 0042 2000 0040
Vistula Bank Spółdzielczy
ul. Rębowska 2
09-450 Wyszogród, Polska
Wpłaty z zagranicy
Numer konta:PL44901100053030004220000040
KOD SWIFT: POLUPLPR
PayPal
Regularne wsparcie w PayPal
Wybierz kwotę, jaką chcesz nas wesprzeć.
Zobacz regulamin darowizn