5 369 z 10 000 podpisów

Uwaga, jeśli trudno Ci czytać drastyczne informacje, opuść czytanie pierwszego akapitu, a jeśli dyskryminacja i przemoc dotykają Cię osobiście - przejdź od razu do sekcji pomocy. Wymienione w treści dzieci popełniły samobójstwa z powodu prześladowania ze względu na swoją faktyczną lub przypisaną przez środowisko szkolne orientację seksualną. Milo z powodu systemowej dyskryminacji wobec swojej tożsamości płciowej.

Kolejne osoby LGBT+ popełniają samobójstwa, są bite i poniżane. Co dzień dowiadujemy się o cierpieniu i tragediach w szkołach, na ulicach, na podwórkach, w domach. Działa rozpędzona machina nienawiści. 68% osób LGBT+ w Polsce doświadcza przemocy, 13% przemocy fizycznej, 70% młodych osób LGBT+ ma myśli samobójcze [1]. Część z nich wybiera śmierć, nie widząc nadziei w Polsce, która odziera z godności i jest nieustającym zagrożeniem. To konkretni ludzie. Nasze dzieci, przyjaciele i przyjaciółki, sąsiedzi i sąsiadki, z dużych i małych miejscowości... Zuzia - 12 lat, zaszczuta w swojej szkole, Kacper - 14 lat, Dominik - 14 lat, odebrał sobie życie, wieszając się na sznurówkach, Milo - 23 lata, skoczyła z mostu… Ta lista jest dużo dłuższa i cały czas rośnie. Zginęli i zginęły przez nagonkę polityczną rządzących i Kościoła katolickiego wzbudzającą nienawiść i agresję, odwołującą się do najniższych instynktów. Ale też nikt im nie pomógł, tak jak właśnie w tym momencie nie pomaga innym tysiącom prześladowanych. Państwo jest obojętne: polskie prawo nie chroni osób LGBT+ przed nienawiścią i agresją na tle orientacji seksualnej i tożsamości płciowej, rządzący sieją nienawiść. Tak jak Ministrowie edukacji z PiS Dariusz Piontkowski i Przemysław Czarnek czy Andrzej Duda, Jarosław Kaczyński, Zbigniew Ziobro i ich poplecznicy. Dlatego my nie możemy pozostać obojętnymi!!

Dlatego mówię dość!

  • Nie będę patrzeć obojętnie na to, w jak podły i ohydny sposób traktowane są w naszym kraju osoby LGBT+. To mój kraj, a więc również moja odpowiedzialność za to, jak potwornie traktuje się mieszkających tu ludzi. Mówię dość odczłowieczaniu osób LGBT+ przez rządzących.
  • Jestem jedną z tysięcy nieobojętnych osób i dołożę swoją cegiełkę do działań na rzecz bezpieczeństwa i poszanowania godności osób LGBT+ w Polsce. Jest dla mnie ważne bezpieczeństwo i godność dzieci, młodzieży, przyjaciół i sąsiadów LGBT+. Uważam, że konieczne jest wprowadzenie w Polsce prawa, które będzie chronić osoby LGBT+ przed przemocą i nienawiścią.
  • Podpisuję to zobowiązanie, aby pokazać, że ludzi dobrej woli jest więcej. Wspólnie postawimy tamę fali nienawiści zabijającej osoby LGBT+, ale też powoli i skutecznie zatruwającej jadem skrajnych prawicowych ideologii moją Polskę: otwartą, wspólnotową, radosną. Nie dam zamienić mojej Polski w brunatny kraj pięści, długich noży i prześladowań wymierzonych we wszystkie te osoby, które nie podzielają "jedynej słusznej wizji wodza”.

Przekażę to zobowiązanie dalej, do swoich znajomych, rodziny, przyjaciół. Tak, abyśmy wszyscy zachowali czujność i razem, jako ruch ludzi nieobojętnych, podejmowali konkretne działania w obronie naszych dzieci, wnuków i wnuczek, znajomych, przyjaciół i przyjaciółek, sąsiadów i sąsiadek - osób LGBT+.

Nasze wspólne zobowiązanie jest pierwszym krokiem do kolejnych działań, jakie ruch Akcji Demokracji podejmuje odnośnie wsparcia społeczności LGBT+ w Polsce. Akcja Demokracja, jako ruch społeczny działający również na rzecz praw człowieka będzie podejmować i włączać się w działania, których celem jest w szczególności zapewnienie poszanowania godności oraz bezpieczeństwa całej dwumilionowej społeczności LGBT+ w Polsce. Wystawionej na frontalny atak rządzących. Ostatecznie chcemy wprowadzenia w Polsce prawnej ochrony osób LGBT+ przed agresją: przestępstwami z nienawiści i mową nienawiści. Dołącz już teraz podpisując, wspólnie naszymi kolejnymi cegiełkami postawimy tamę nienawiści!

Na stronie Stowarzyszenia Miłość nie wyklucza znajdziesz numery telefonów i adresy, pod którymi otrzymasz wsparcie: https://mnw.org.pl/pomoc

[1] Dane z raportu: Sytuacja społeczna osób LGBTA w Polsce, 2015–2016, Kampania Przeciw Homofobii, Lambda Warszawa, Trans-Fuzja, Warszawa, 2017.

Następny krok - podziel się!

Czy udostępnisz apel, aby trzykrotnie zwiększyć siłę Twojego głosu w tej sprawie?

Możesz też wysłać e-mail do swoich znajomych, aby poinformować ich o naszej inicjatywie.

Poniżej znajdziesz przykładową treść wiadomości:

Cześć,
W ruchu Akcji Demokracji, do którego należę, nie patrzymy obojętnie na to, w jak podły i ohydny sposób traktowane są w naszym kraju osoby LGBT+. To nasz kraj, a więc również nasza odpowiedzialność za to, jak potwornie traktuje się mieszkających tu ludzi. Mówimy dość odczłowieczaniu osób LGBT+ przez rządzących.
Zachęcam Cię do dołączenia swojego głosu w tej sprawie. Możesz to zrobić na stronie: https://dzialaj.akcjademokracja.pl/campaigns/O-bezpieczenstwo-i-godnosc-naszych-teczowych-dzieci-i-przyjaciol/.
Pozdrawiam

Dorzucisz się?
Dziękuję za dołączenie do tysięcy nieobojętnych osób i dołożenie swojej cegiełki do działań na rzecz bezpieczeństwa i poszanowania godności osób LGBT+ w Polsce. Dorzuć się do działań, którymi postawimy tamę fali nienawiści!

Akcja Demokracja to ruch ludzi walczących wspólnie o bardziej sprawiedliwą społecznie Polskę, gdzie szanuje się prawa człowieka, chroni środowisko i umacnia demokrację. Dzięki Twojej darowiźnie będziemy upewnić się, że nowa osoba na stanowisku RPO będzie również reprezentować te wartości.

Dzięki tysiącom wpłat od indywidualnych osób jesteśmy w stanie budować ruch niezależny i skuteczny.

Przejrzystość jest dla nas bardzo ważna. Dowiedz się, jak wydatkujemy nasze środki. Pod linkiem dostępne są informacje za lata 2015-2018. Wyniki finansowe za 2019 rok udostępnimy w najbliższym czasie.

Wpłacam 0 miesięcznie

Secure lock symbol

Twoja wpłata to

Jednorazowo Miesięcznie

Kwota

300zł
Dziękujemy za Twoją darowiznę. Prosimy czekać, następuje proces weryfikacji Twoich danych.

Inne sposoby na dokonanie wpłaty:


Zobacz regulamin darowizn