1 593 z 2 000 podpisów

Adresaci Premiera Mateusza Morawieckiego, Wicepremiera Jarosława Gowina, Ministra Łukasza Szumowskiego

Deklaruję, że odezwę się do Premiera Morawieckiego, Wicepremiera Gowina i Ministra Zdrowia Szumowskiego, aby natychmiast rząd ogłosił stan klęski żywiołowej!*

* W odpowiedzi na deklarację zostaniesz przekierowany(a) na stronę, na której w bardzo prosty sposób dasz znać politykom, że oczekujesz pilnego przełożenia terminu wyborów.


Trwa epidemia koronawirusa. Dzisiaj nikt nie wie, kiedy się zakończy i jakie będzie miała skutki dla naszego zdrowia i naszych żyć. Rząd nie ogłosił jednak stanu klęski żywiołowej, który przesunąłby termin wyborów prezydenckich. Ich organizacja to wielkie przedsięwzięcie nie tylko logistyczne, ale mające olbrzymie znaczenie dla przyszłości naszego kraju. Nie da się zorganizować wyborów tak, aby zachować konieczne względy bezpieczeństwa.

Termin wyborów trzeba przełożyć. ch przeprowadzenie to narażanie zdrowia i życia wszystkich obywateli i obywatelek Polski - przez rządzących. To także zaprzeczenie demokratycznemu charakterowi wyborów i zamiana go przez rządzących w plebiscyt dla wybranych. Do tego nie możemy dopuścić.

Organizacja wyborów wymaga również poszanowania równego do nich dostępu dla wszystkich uprawnionych do głosowania. To także nie jest możliwe w czasie epidemii. Wybory przeprowadzone 10 maja to będzie ograniczony plebiscyt, w którym wezmą udział jedynie najlepiej poinformowani i najbardziej zdecydowani. Zbyt wiele osób pozostanie bez odpowiedniej informacji, bez odpowiedniego wsparcia w uczestnictwie.

Kocham życie. Czas zadbać o wszystkie nasze życia i zdrowia, a nie narażać je nieodpowiedzialnymi decyzjami rządzących. Czas i zasoby poświęcone na wybory należy wykorzystać jak najlepiej do ich ochrony.

Napisz do Premiera Mateusza Morawieckiego, Wicepremiera Jarosława Gowina, Ministra Łukasza Szumowskiego

Adresaci:

Napisz maila do Premiera Mateusza Morawieckiego, Wicepremiera Gowina i Ministra Zdrowia Łukasza Szumowskiego, w którym domagasz się przełożenia terminu wyborów prezydenckich poprzez natychmiastowe ogłoszenie stanu klęski żywiołowej.

W treści wiadomości możesz użyć następujących argumentów:

  1. Rząd powinien kierować się ochroną zdrowia i życia mojego i moich bliskich w czasie epidemii, a nie kalkulacją polityczną swojego interesu.
  2. Kocham życie! Chcę żyć w państwie, które rozumie, że narażanie życia mojego i moich bliskich nie wchodzi w grę - szczególnie w czasie kryzysu!
  3. Wybory przeprowadzone 10 maja, w czasie epidemii to odebranie mi możliwości bezpiecznego, demokratycznego udziału w wyborze osoby na najważniejszy urząd w państwie - to nie będą w ogóle wybory! Bardzo serdecznie zachęcamy do podzielenia się również osobistą opinią w związku z obecną sytuacją. Zachęcamy do kulturalnej formy wypowiedzi, z szacunkiem do adresata. Wtedy jest większa szansa, że nasz głos będzie potraktowany z należytą uwagą.

Do treści wiadomości zostanie automatycznie dodana stopka: Z poważaniem, Imię, Nazwisko, Twój e-mail, nie musisz więc ich wpisywać do treści wiadomości.

Daj nam znać, jeśli otrzymasz odpowiedź. Prześlij ją na adres kontakt at akcjademokracja.pl.

Wyślij jako To nie Ty? Kliknij

Odbiorcy otrzymają Twoje imię i nazwisko, adres email oraz adres

Twoja zgoda na przetwarzanie danych osobowych jest konieczna.

Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do zrealizowania działań w tej kampanii. Jeżeli nie podasz danych, to nie będziemy mogli zarejestrować Twoich działań na naszej stronie.

Informujemy, że Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez fundację Akcja Demokracja z siedzibą w Warszawie [Warszawa 00-031 przy ul. Szpitalnej 5/2] w celu przeprowadzenia tej oraz przyszłych kampanii, w tym informowania Cię o planowanych wydarzeniach. Dane przetwarzamy na podstawie Twojej zgody.

Do swoich danych masz dostęp, możesz żądać ich poprawienia, usunięcia, zaprzestania lub ograniczenia ich przetwarzania. Masz prawo wycofać udzieloną przez Ciebie zgodę na przetwarzanie.

Masz prawo przeniesienia swoich danych do innego administratora.

W przypadku gdy uważasz, że przetwarzamy Twoje dane w sposób niewłaściwy, masz prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego, Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

Aby komunikować się z Tobą i innymi aktywistami, korzystamy z usług firm oferujących hosting, rozsyłanie wiadomości email, sms, lub poprzez inne kanały komunikacji elektronicznej. Aby móc dla nas pracować, mają dostęp do Twoich danych. Nie mogą z nich korzystać poza zakresem realizowania usług dla Akcji Demokracji. Korzystamy także z usług firm działających poza Unią Europejską, dlatego twoje dane osobowe mogą być przekazywane do państw spoza Unii – zawsze tylko na podstawie umowy o ochronie danych osobowych z tą firmą. Możesz uzyskać od nas kopię Twoich danych przekazywanych do tych państw.

Korzystamy z usług firm działających poza Unią Europejską, dlatego twoje dane osobowe mogą być przekazywane do państw spoza Unii – zawsze tylko na podstawie umowy o ochronie danych osobowych z tą firmą. Możesz uzyskać od nas kopię Twoich danych przekazywanych do tych państw.

Twoje dane będą przetwarzane nie dłużej, niż jest to konieczne do realizacji celów, na które się zgadzasz poniżej, a po tym czasie będą przechowywane w minimalnej, archiwalnej formie tak długo, jak przewiduje prawo.

Następny krok - podziel się!

Czy Twoi znajomi i rodzina wiedzą o tej akcji? Udostępnij działanie i zaproś ich, by przyłączyli się do naszego ruchu.

Możesz też wysłać e-mail do swoich znajomych, aby poinformować ich o naszej inicjatywie.

Poniżej znajdziesz przykładową treść wiadomości:

Cześć,

Zachęcam Cię do dołączenia do akcji pisania do Premiera Morawieckiego, Wicepremiera Gowina i Ministra Zdrowia Szumowskiego ws. ogłoszenia stanu klęski żywiołowej i przełożenia wyborów .Możesz to zrobić na stronie: dzialaj.akcjademokracja.pl/campaigns/kochamzycie-pledge-sign.
Pozdrawiam

Dorzucisz się?


Akcja Demokracja to ruch ludzi walczących wspólnie o bardziej sprawiedliwą społecznie Polskę, gdzie szanuje się prawa człowieka, chroni środowisko i umacnia demokrację.

Dzięki tysiącom wpłat od indywidualnych osób jesteśmy w stanie budować ruch niezależny i skuteczny.

Przejrzystość jest dla nas bardzo ważna. Dowiedz się jak wydatkujemy nasze środki. Pod linkiem dostępne są informacje za lata 2015-2018. Wyniki finansowe za 2019 rok udostępnimy w kwietniu 2020 roku.

Wpłacam 0 miesięcznie

Secure lock symbol

Twoja wpłata to

Jednorazowo Miesięcznie

Kwota

300zł
Dziękujemy za Twoją darowiznę. Prosimy czekać, następuje proces weryfikacji Twoich danych.

Inne sposoby na dokonanie wpłaty:


Zobacz regulamin darowizn