13 776 z 20 000 podpisów

Adresaci Komisja Etyki Poselskiej

Poseł PiS Marek Suski dopuścił się skandalicznej wypowiedzi [1] obrażając kobiety, feministki i imigrantów. W sposób lekceważący wypowiadał się publicznie o gwałtach, sugerując sytuacje, które mogą je usprawiedliwiać.

Domagamy się od Komisji Etyki Poselskiej ukarania posła Suskiego. Jego słowa nas obrażają i nie są godne parlamentarzysty.[1] Marek Suski w wywiadzie dla Polskiego Radia 28 marca br., odnosząc się do wyborów Donalda Tuska na Przewodniczącego Rady Europejskiej, powiedział „Warto o swoje zabiegać, bo się z człowiekiem liczą. Jak człowiek nie zabiega, to mu na głowę wejdą, powiedzą że mogą zrobić wszystko i nikt się nie będzie bronił”. Po czym użył takich słów: „To jak z tymi feministkami w Unii, które mówią, że jak was będą gwałcić ci z ISIS, to się nie brońcie, bo oni są spragnieni kobiety i dajcie im jeszcze kwiatka (...)”. Tu znajdziesz pełen zapis wywiadu Salon Polityczny Trójki

Uzasadnienie

Poseł Suski zachował się w sposób nieodpowiadający godności posła i złamał Zasady Etyki Poselskiej, naruszając szczególnie Artykuł 6, który mówi, że poseł „Powinien szanować godność innych osób” i Artykuł 5 według, którego poseł „W sprawach tego wymagających powinien kierować się względami merytorycznymi ”.

Następny krok - podziel się!

Czy znasz jeszcze kogoś dla kogo takie zachowanie posła też jest nieakceptowalne? Udostępnij apel i zaproś ich, by przyłączyli się do naszego ruchu.

Możesz też wysłać e-maila do swoich znajomych, aby poinformować ich o naszej inicjatywie.

Poniżej znajdziesz przykładową treść wiadomości:

Cześć,
jest akcja, która ma na celu ukaranie posła Suskiego za jego ostatnie skandaliczne wypowiedzi na temat gwałtów.
Jeśli nie zgadzasz się na takie zachowania, podpisz apel do Komisji Etyki Poselskiej. Petycję znajdziesz na stronie: akcjademokracja.pl.
Pozdrawiam,
TWOJE IMIĘ

Dorzucisz się?

Grafika z podobizną Marka Suskiego i napisem: Gwał to nie żart

Jeśli chcesz wesprzeć nasze działania i wpłacić pieniądze, przyjmujemy darowizny poprzez bezpieczną platformę do płatności PayU. Pamiętaj, żadna kwota nie jest za mała.

Wpłacam 0 miesięcznie

Secure lock symbol

Twoja wpłata to

Jednorazowo Miesięcznie

Kwota

300zł
Dziękujemy za Twoją darowiznę. Prosimy czekać, następuje proces weryfikacji Twoich danych.

Inne sposoby na dokonanie wpłaty:


Zobacz regulamin darowizn